ДЕКЕМВРИ още е далече, но бързичко расте малкото човече!

  • 18 429
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 308

Относно ФМ искам да ви кажа, че при Димитрова във Фемина записват за юли месец.  Shocked Аз преди малко си записах час за 30.07.


На 30.07, от 15,30 съм аз, ако си около този час може и да се видим:))) Сметнала съм, че тогава ще съм в 18 ГС, тогава ми казаха, че е ок да се прави ФМ Предупредиха ме, че преди това трябва да съм минала на БХС. По спомен трябваше да се направи 15-19ГС.
Ще звъня в Майчин дом да питам трябваше ли предварително час да запиша и кога да отида за ранния, както и колко ще струва.

Някоя от вас попита защо за ЖК някои плащат 400 лв и не се ли поема от касата. Поема се и още как. Но ако искаш да ходиш в частен кабинет, който не работи по касата, или да посещаваш примерно ЖК на Св. София, а нямаш здравни осигуровки и т.н. си плащаш 400 лв.
Аз съм смятала, че ми е по-добре да посещавам държавната болница и ЖК там, а 400 лв да си имам я за 3Д, я за ФМ, я за БХС, изобщо за други изследвания и частни консултации. Защото в 1АГСв. София нямат фетална морфология. Те може да имат хубав апарат, но са важни тези, които гледат. В София е казано, че има 2 фетално-морфоложки - Мазнейкова и ДИмитрова. Не че други няма да видят малформация не дай боже, но все пак тези двете са се доказали в годините назад.

Във вторник бях на преглед, другата седмица ме вика пак. Попитах го не е ли много често, да не го притеснявам, а той ми каза, че предпочита първите 3 месеца да гледа често. Прави ми снимка всеки път, сега ще си ги подредя в албумчето на "9 месеца Тони" - там съм си подредила УЗ на бебо.
Да ви кажа, някъде около 16 ГС виждате цялото бебе, много е сладко. И след това вече му се виждат само отделни части на тялото - е може да се види цялото, понеже става голямо. Така че имате ли възможност да гледате пумпалчето цяло и как маха - гладайте, че после нямаааа! Joy Чак на финала ще го видите отново цяло hahaha

Чаено момиче, за съжаление моят час е от 18,30 Sad((

# 31
  • Мнения: 616
Чаено момиче като звъннеш до Майчин дом з аБХС моля те пиши какво са ти казали.

Аз сега се опитах да си запиша час при Мазнейкова за ФМ, но ми казаха че за юли ще записват края на юни.

# 32
  • Мнения: 399
Добро утро на всички мами! Аз днес ходих да ми правят първите изследвания - кръв и урина. Във вторник се записах на ЖК. По мои сметки бях в 10 г.с. и 3 дена, а видеозона показа 10 г.с. и 1 ден (но е нормална разлика). Така че не би трябвало да има проблем да ви запишат. А по принцип докторът, който констатира бременността ми каза, че не трябва да правя нищо до третия месец - имам предвид изследвания, записване на ЖК и т.н.
Странно е, че точно в началото, когато е най-рисковано и притеснено, никой не те поглежда. В смисъл, че ако ти сама не настояваш да отидеш на лекар, лекарите не искат да те виждат. #2gunfire
За жалост е така! Sad Има обаче и частници,които до 13-14 седм все пак правят поне 2-3 прегледа до приключване на органогенезата-най-важния период! Обаче си плащаш...и тогава почваш да си мислиш "Е,тоя ме вика,щото да ми вземе парите!" И ти е трудно да повярваш,че някой в тая държавица иска и може да си гледа работата както трябва!И ти е още по-трудно да повярваш,че има лекари,на които им пука за нас-бременните! Цяло щастие да попаднеш на съвестен човек-за жалост това важи за всички сфери,с които ни сблъсква живота! Rolling Eyes
Karacheviyska,надявам се става ясно,че говоря принципно,а не се обръщам конкретно към теб! Peace
Хубав ден на всички!  Hug

# 33
  • Мнения: 265
Добро утро и от мен newsm51, Invisible ,защо не мога да отворя някои от линковете от "Полезно за четене"на първа страница newsm78,всички ли ги отваряте Thinking?

# 34
и аз това щях да пиша - първия линк "Как изглежда бебето в момента" не се отваря, още от миналата тема.
имах и още едно предложение за темичка, което изчезна незнайно къде Simple Smile, не че нещо, просто римите "вече-човече" "далече-човече"и подобни малко се поизтъркаха  Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 357
Аз също не мога да отворя повечето, само 3-4 отварям...

Въпросче към тези, които са по ЗК - колко често ходите на преглед - 1 път месечно? И какво ви правят, като ЗК покрива само 2 пъти УЗИ?
Аз досега бях 2 пъти на преглед и двата пъти лекарката ме гледа на УЗИ, ама защото първия път не се беше чуло сърчицето и втория път за да го чуем, мисля си че следващия път няма да ме гледа...

# 36
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Добро утро мами барборани!

Един ден отцъствах и не мога да смогна да ви изчета.

Elmina   ЧЕСТИТО!  bouquet

# 37
явно всичко си е до лекар - както вече писах моя ме вика по всяко удобно за мен време, като не само ме гледа на ехограф, а при всяко оплакване ми пуска всевъзможни изследвания. За записването на ЖК и той не бързаше - според мен защото до края на третия месец се случва какво ли не, но въпреки това ме следеше всяка седмица (абсолютно безплатно и дори без направление от личния лекар) Като се има предвид, че се усетих още 4-5 седмица, докато ме запише в 11-та съм ходила най-малкото 4-5 пъти. При всяко посещение ме разпитва по половин час какви усещания, неудобства и неразположения чувствам, обяснява ми какво да правя и какво не, а последния път ме търпя геройски като го разпитвах ревешката за БХС, ФМ и подобни. На такива лекари (и най-вече ХОРА) като него само едно мога да кажа - Евалла!

# 38
  • Мнения: 166
Диди, и аз днес си запазих при Димитрова за 16.07. Нямаше по-рано от средата на юли, но тогава и влизам в 20 г.с. ,тъкмо навреме.
И аз днес си запазих час за 16.07. при Димитрова и то чак за 18:30 Shocked

А някой може ли да ми каже къде се намира 3-та градска болница-София?

# 39
  • Мнения: 342
Elmina, честито и от мен! Бъдете винаги много щастливи и влюбени  Hug

# 40
  • Мнения: 399
явно всичко си е до лекар - както вече писах моя ме вика по всяко удобно за мен време, като не само ме гледа на ехограф, а при всяко оплакване ми пуска всевъзможни изследвания. За записването на ЖК и той не бързаше - според мен защото до края на третия месец се случва какво ли не, но въпреки това ме следеше всяка седмица (абсолютно безплатно и дори без направление от личния лекар) Като се има предвид, че се усетих още 4-5 седмица, докато ме запише в 11-та съм ходила най-малкото 4-5 пъти. При всяко посещение ме разпитва по половин час какви усещания, неудобства и неразположения чувствам, обяснява ми какво да правя и какво не, а последния път ме търпя геройски като го разпитвах ревешката за БХС, ФМ и подобни. На такива лекари (и най-вече ХОРА) като него само едно мога да кажа - Евалла!

Докато четях-точно това си помислих - Евалла!  Peace

# 41
  • Мнения: 616
Вижте сега дали отваряте линковете, наистина още от миналата тема не се отваряха ...от по предишните се отварят няма логика защото само се копират  newsm78

# 42
  • Мнения: 65
Teмичката е страхотна  Peace.Докато ви чета айде още една страничка.
Елмина честито   bouquet бъдете много влюбени.
При мен всички линкове се отварят.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 326
Здравейте!
И аз съм ЗА такива лекари! Моята до 7 г.с. някъде ме викаше всяка седмица, та и по 2 пъти на седмица, за да е сигурна, че всичко е ок. След като чу сърчицето ми каза да си взема направление за ЖК и от 10 г.с. ме следи и ме прати по изследвания.
И моят хемоглобин беше по-нисък 114, но тя ми обясни, че за бременни до 110 се смята за нормален.
Изследване за СПИН се прави само по желание, никой не може да те задължи.
Аз тази табличка имам за изследванията и е удобно да си следиш по нея да не ти пропуснат нещо http://www.biberonbg.com/info/izsledvaniq.htm.
Мен си ме следят по ЗК и са ми пуснали всичко необходимо до момента. И аз предпочитам да дам пари за 3Д, например. Вярно е, че УЗИ са само 2, но срещу 20 лв може да ме гледа всеки пък ако искам. Първия път на УЗИ се гледа в първи триместър, а втория път 16-20 г.с., т.е. въпросната ФМ, но пак ще разпитам. Аз другата седмица съм на лекар.
На мен вече не ми се гади, чувствам се като преди да забременея, само корема дето ми е подут и по ми се хапва. Вчера дори изядох едно парче салам, не ми се беше случвало повече от месец да хапвам месо.
Темичката много ми е сладка с тези мечета Grinning
За моренцето - кумичката роди и тя декември 2007. Докторката й беше казала да ходи на плаж до 10 ч сутринта и след 16 ч, под чадър. Да влиза в морето до бедрата, защото не било хубаво вълните да ти натискат корема, а и всички водни басейни предразполагат гъбички и бактерии, към които сме предразположени в момента.
Аз, като морско чедо, смятам да ходя след работа към 17-17:30 ч да дишам йодни пари. Тогава е много приятно, особено ако е морна жега.
Днес при нас е хубаво, снощи поваля и сега не е горещо. Мори ли ви е вас горещината?
Айде, усмивки  Hug

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 326
Имам рожден ден на 01.06 Hug Чудна дата е за сватба!
Честито на сгодилите се и много щастие!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт