Парижани общуват ли на английски?

  • 7 438
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 999
Абсолютен мит е, че французите не желаят да говорят английски, особено пък парижани, хората са супер отзивчиви. Живяла съм в Париж известно време и имам наблюдения върху хора, които не знаеха и грам френски, а живяха 3 м. в Париж без никакъв проблем в общуването.

Е, тук всички сме били в Париж... та не може да е чак такъв мит. А иначе и аз се оправям на английски... дори и в Токио се оправям на английски, а там, повярвайте много по-малко хора могат и имат желание да говорят езика.  Joy

# 31
  • Мнения: 165
здравейте, момичета!
Ще ходим в Париж с мъжо през месец юли, но от сега се притеснявам защото и двамата се с английска гимназия и аз бъкел френски не знам.
Като чета постовете ви, още повече започнах да се притеснявам. Единстеното което знам на френски е мерси и (онова дето...мммммммм.....нали......ще спиш ли с мен........) тва е. Направо съм в шок. Кво ще правим?!?!
 Може ли някой да ми каже някакви насоки за такива туристи като мен за Париж. Как се стига до Дисни, мога ли на место да си купя билет за Лувъра (раб.време?).
Изрових нета, но само разбрах че билета до Дисни е 50 евро. И кво е за бога е това - Мадлената. (Да, знам селянче съм си Crazy)

# 32
  • Мнения: 7 947
ОК - мислете си, че с английски не ще се оправите Joy

# 33
  • Мнения: 6 243
И аз на френски знам кажи речи само бонжур и мерси, и онова - ще спиш ли с мен. Не съм се и опитвала да говоря на френски в париж. Проблеми с разбирането нямах НИКАКВИ. Попадала съм на хора, които не говорят добър английски, но се стараеха да ме разберат и да ме упътят. Бях чувала, че французите са надменни и се дразнят от тези, които не говорят езика им. Изгубихме се в района на панаира в париж - една дама беше достатъчно мила да се отклони от пътя си, за да ни придружи до входа, а накрая ни пожела приятен ден и се върна по пътя си. В друг случай пак ни придружиха донякъде, а след това госпожата помоли някакви младежи да ни упътят нататък, защото било трудно за обясняване, а те вървяха в тази посока.

Не казвам, че подскачат и правят кълбета, като видят двама българи с карти в ръце и глупави физиономии, но и някакви прояви на простотия не срещнах. В Италия също е що-годе трудно да се разбереш с местните на английски, ама с настояване - става.

# 34
  • Мнения: 3 241
Точно така е, както го е обяснила Сладка Хапка, няма невъзможни неща! Все едно пък в София всички говорят английски Wink

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Абсолютен мит е, че французите не желаят да говорят английски, особено пък парижани, хората са супер отзивчиви. Живяла съм в Париж известно време и имам наблюдения върху хора, които не знаеха и грам френски, а живяха 3 м. в Париж без никакъв проблем в общуването.

Е, тук всички сме били в Париж... та не може да е чак такъв мит. А иначе и аз се оправям на английски... дори и в Токио се оправям на английски, а там, повярвайте много по-малко хора могат и имат желание да говорят езика.  Joy

И аз мисля като Сладка Хапка. Говорят и са отзивчиви точно толкова, колкото и във всяка една друга държава, в която английският не е официален език. В крайна сметка и в Бг не всеки говори английски и не всеки във всеки един момент е в настроение да упътва любезно туристи. Аз говоря за широко разпространеното мнение, че французите са супер шовинисти и не желаят да промълвят и дума английски или немски, дори когато ги говорят добре, просто защото някой не си е направил труда да научи езика им.

# 36
  • Мнения: 384
Върнахме се с мъжа ми преди седмица от Париж.С моят френски се оправям горе-долу,но мъжът ми категорично отказва да отвори дори френски разговорник.Той е англоговорящ.В други държави-Италия,Испания,само с разговорник се оправяше.
Наложи му се за 2-3 дни да обикаля Париж сам.Е,никакви проблеми не е имал в общуването на английски.Особено на летището и в музеите.
За сравнение ще ви кажа,че когато бяхме там през 2005,не бяха така отворени за английскоговорящите туристи,както сега.
Това е мое мнение.

# 37
  • Мнения: 5 370
. За мен това не е самосъзнание, а буквално шовинизъм.
Абсолютно! Аз много уважавам шовинизма им. Говоря сериозно.
Позволете една дългогодишна франкофонка да се изкаже, моля.
По принцип няма по-смешно нещо от английския на французи, работя с тях непрекъснато и често колеги са ме викали "по спешност", защото се получава сблъсък на акценти и оттам -взаимно неразбиране.
Французите НЕ ИСКАТ да говорят английски. На изброените места от МАМИ е нормално да го говорят, ясно е защо. Но те си държат на техния си език и ако им го говориш на ниво и ги четкаш на тема "велика Франция" - си им влязъл под кожата завинаги. Пак личен опит. Както и известно време , прекарано на 150 км. от Париж.

# 38
  • Мнения: 7 947
Едно е да предпочитат собствения си език - това е нормално, но по темата - проблем с разбирането във Франция - пак ще кажа, не съм имала, нито гладна, нито неупътена не съм останала там Wink

# 39
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
здравейте, момичета!
Ще ходим в Париж с мъжо през месец юли, но от сега се притеснявам защото и двамата се с английска гимназия и аз бъкел френски не знам.
Като чета постовете ви, още повече започнах да се притеснявам. Единстеното което знам на френски е мерси и (онова дето...мммммммм.....нали......ще спиш ли с мен........) тва е. Направо съм в шок. Кво ще правим?!?!
 Може ли някой да ми каже някакви насоки за такива туристи като мен за Париж. Как се стига до Дисни, мога ли на место да си купя билет за Лувъра (раб.време?).
Изрових нета, но само разбрах че билета до Дисни е 50 евро. И кво е за бога е това - Мадлената. (Да, знам селянче съм си Crazy)

Билета за Дисни е Евро 49 - за възрастен, но само за парка, комбиниран за студиото и парка е  59 ( това преди месец)  Според мен и двете за 1 ден не можеш да разгледаш. Ние се редихме поне 1 час на опашка само за билетите. Видях че продават и билети за Дисни на Шанз Елизе, така че можеш да си купиш и от там и да не се редиш после 1 час. На английски се оправяхме навсякъде, но наистина , според мен не искат да го говорят.

# 40
  • Мнения: 386
Зайче, вземи от книжарница пътеводител ! А ей това трябва да е Мадлената: http://www.aviewoncities.com/paris/madeleine.htm

# 41
  • Мнения: 1 313
Абсолютен мит е, че французите не желаят да говорят английски, особено пък парижани, хората са супер отзивчиви.
Това е и моето впечатление от Париж. Вярно, че бяхме за 6 дни само, но бяхме сами и всички от тук се надпреварваха да ни обясняват, че ще имаме проблеми с езика и да предлагат координати на техни близки в Париж, които да ни помагат... А дори чистачката в хотела, който не беше нищо особено говореше малко английски.

# 42
  • Мнения: 2 697
Аз имам съвсем пресни впечатления от миналата седмица - изобщо не забелязах шовинизъм или протест срещу английския, а бях чувала за подобен тип прояви и дори се бях подготвила психически Laughing

В интерес на истината, за една седмица попаднах само на едно момче в Макдоналдс, което за мое огромно удивление, не говореше английски Wink Всички останали - включително обикновени хора по улиците говорят английски поне малко и са много учтиви и мили. Неприязнено отношение към нас по повод това, че сме туристи (а аз заподозряна в това, че съм рускиня, разбира се Laughing), не забелязах изобщо. Напротив, отношенията между французите и стилът на общуване към останалите хора е един и същ - внимателен, сърдечен.

Иначе се сещам за един голям проблем, поне за мен, направо рискувах да остана гладна Crazy - в много бистра и ресторанти менюто е само на френски, особено в тези, в които не ходят тълпи от туристи. Френското меню си е живо изпитание за човек, който не само не знае добре езика, а и не познава кухнята им. По тази причина се наложи да задоволя желанието си да опитам човешка, топла храна (разбирайте някаква гозбичка) с ... ужасен за моя вкус френски сандвич с черен хляб и зелена салата Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 839


Иначе се сещам за един голям проблем, поне за мен, направо рискувах да остана гладна Crazy - в много бистра и ресторанти менюто е само на френски,
Е на това какво му викаш  Laughing Това в град посещаван от почти 30 милиона туристи годишно  Laughing

# 44
  • Мнения: 2 697
Е на това какво му викаш  Laughing Това в град посещаван от почти 30 милиона туристи годишно  Laughing

Затова вметнах, че кварталчето ни беше доста далеч от тълпите туристи - традиционно френско бистро Grinning На всички останали места, където сме сядали, да не говорим в центъра и Латинския квартал, нямаше проблем Wink

A и да добавя - сервитьорът говореше английски, при това неговото little си беше направо "a little". Просто явно понятията ни за "something to eat" бяха различни - аз просто нямах предвид сандвич Laughing Но така е - най-добре не сядайте в бистра - виното и мезетата са чудни, но не стават за нахранване на освирепели туристи Crazy

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 15:14 от Шехина

Общи условия

Активация на акаунт