помпи при кърмене

  • 783
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте! Сега много се говори за изцеждане на кърма с помпа. Бихте ли ме посъветвали каква помпа е подходяща

# 1
  • Мнения: 3 010
С каква цел искаш да изцеждаш кърма - за да стимулираш лактацията си или за да си съхраниш кърма?
За стимулиране на лактацията най-подходяща помпичка е бебчо.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 801
Аз ползвах на Авент, добра е  Peace

# 3
  • Мнения: 10 982
За стимулиране на лактацията най-подходяща помпичка е бебчо.  Peace

Това е и моето мнение. Peace
Имам помпата на Авент, много съм доволна.

# 4
  • Мнения: 391
За стимулиране на лактацията най-подходяща помпичка е бебчо.  Peace

Това е и моето мнение. Peace
Имам помпата на Авент, много съм доволна.

И аз така-Бебчо и АВЕНТ Grinning Peace

# 5
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Помпата не е задължителен аксесоар към кърменето  Mr. Green
За съхранение на кърмата,  аз ползвам наи-обикновена бъларска ( производство на етрополе ) за 7 лева и ми върши чудесна работа .. Wink

# 6
  • Мнения: 2 829
Може да кърмиш успешно и без да притежаваш такова чудо. Аз бях взела назаем една помпа Авент, но си я върнах без да я ползвам (ако не се прои че я стерилизирах 2 пъти и веднъж се опитах да цедя неуспешно).

# 7
  • Мнения: 753
На първо време по-добре вземи на заем, защото не се знае дали ще ти трябва.
Моята е Авент и съм доволна.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравей, и аз в началото се чудех каква да ползвам. Приятелки ми казаха, че и най-простата за по 5-6 лв. върши работа, но аз с тях не успях да се цедя добра. Купувахме няколко вида, все от евтините, но в резултат на недоброто изцеждане и запушените в началото канали ми се възпалиха гърдите, вдигнах температура, антибиотици, алергия към антибиотика, треска и т.н. Та накрая си взех на Авент, вярно че е 80 лв., но поне върши работа, и съм страшно доволна от нея. Използвах я 4 месеца и за второто дете, живот и здраве, пак ще си я ползвам. Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
Може да кърмиш успешно и без да притежаваш такова чудо. Аз бях взела назаем една помпа Авент, но си я върнах без да я ползвам (ако не се прои че я стерилизирах 2 пъти и веднъж се опитах да цедя неуспешно).
Все едно аз съм го писала,само където още не съм върнала помпата Laughing
И съм напълно съгласна,че не е необходимо изцеждането за успешно кърмене.Поне за мен. Peace

# 10
  • Мнения: 108
Аз също бях взела назаем,но всеки опит беше неуспешен.Накрая една позната каза да пробвам по най-стария начим-С РЪЦЕ ДА! и всичко беше ок,а помпите върнах

# 11
  • Мнения: 36
Аз лично (все още) ползвам на Авент. Нямам поглед върху други марки, но тази ми върши добра работа.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Авент.   Peace Ползвах я до годинката и нямам забележки.

# 13
  • Мнения: 2 132
Аз си купих на Авент тази за 82лв. За нея четох най-добри отзиви. Обаче още не съм я ползвала  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 718
На мен най ми пасна тази на Авент. Взех я на заем. Полезна ми беше когато в първите седмици имах запушвания и вдигах малко температура. Просто трябваше бързо и лесно да освободя напрежението, а бебето си спеше. Другата полза от помпата беше, че оставях изцедена кърма когато се налагаше да излизам без бебе. Това със цеденето за събиране на запаси е излишно и в моя случай глупаво, защото всичко се развали. А и не ми потрябва.
Ако цената на Авента ти се вижда висока, можеш да си я купиш и втора употреба.

Общи условия

Активация на акаунт