София-Лос Анджелес-София със САМОЛЕТ

  • 1 420
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте.Ще пътувам до LA това лято и искам да Ви попитам от къде да резервирам билета си.
Гледах EXPEDIA и Lessno.com
има доста добри предложения с Lufthansa да речем.
Кой от двата сайта ми препоръчвате и защо?Проста ли е самата резервация или си има тънкости.
иЗглежда ми доста по-сложно в expedia.com :S
Забелязах обаче, че в expedia има функция да се види кои места в самолета са все още свободни.Мислех, че вовек си избира място на check - in на летището, но след справка за полета
Los Angeles - Munich през Август забелязвам, че в големият самолет всички места почти са резервирани, има само 5 свободни до прозорците!?!
Да не би expedia да ми дават възможността да си запазя място, при самата онлайн резервация?
Благодаря Ви.
Ще се радвам да ми помогнете, защото максимално бързо трябва да си закупя въпросният самолетен билет.

# 1
  • Мнения: 2 891
Пробвай с туристическа агенция. На тях това им е работата  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 386
Лессно дават най-ниски цени обикновено. И дано преместят темата в чужбинския.
Аз лично гледам да имам не повече от едно прикачване и плащам съответната цена за това.
За други парите са водещи, а за трети - времето..

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 16:00 от Ева на сцена

# 3
  • Мнения: 3 423
Виж и opodo!

# 4
  • Мнения: 410
Lessno.com -> звучи като бг-сайт? => Не те съветвам да резервираш в сайтове с бг-участие.
Правила съм много резервации за шефа през Експедиа - няма проблеми, не знам, кое ти се вижда сложно.
Точни са, не подлъгват с ниски цени или разни евтини трикове.  Peace
Не разбирам и значението на мястото ти, полетът до там е толкова уморителен, че ще ти е все едно, къде ти е седалката, дали до пътеката или не. Важно е да сведеш времетраенето на полета до минимум, с минимални прехвърляния, между които да има ДОСТАТЪЧНО ВРЕМЕ (поне 70мин.!!!), но не пък и прекалено много - чувала съм за престой от 6-7часа....Тогава хем ти се спи, хем няма как да спиш, защото тр. да си пазиш багажа.
Ако ти е толкова трудно да резервираш сама, напиши от кой град си, за да ти дам координати на туроператори.

# 5
  • Мнения: 884
Полетът е над 12 часа ,ако връзката е по-малко от час може да изтървеш самолет. Багажът ти със сигурност няма да пристигне заедно с теб,ако това  е важно.Място до прозорец на дълъг полет е по-удобно(заради стената,не гледката).Лятото полетът ще е пълен  до последно,така че резервирай бързо!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 127

Не разбирам и значението на мястото ти, полетът до там е толкова уморителен, че ще ти е все едно, къде ти е седалката, дали до пътеката или не. Важно е да сведеш времетраенето на полета до минимум, с минимални прехвърляния, между които да има ДОСТАТЪЧНО ВРЕМЕ (поне 70мин.!!!), но не пък и прекалено много - чувала съм за престой от 6-7часа....Тогава хем ти се спи, хем няма как да спиш, защото тр. да си пазиш багажа.
Ако ти е толкова трудно да резервираш сама, напиши от кой град си, за да ти дам координати на туроператори.

Повярвай ми - при такива дълги полети изобщо не ти е все едно къде ти е мястото. Пътувала съм няколко пъти и винаги предпочитам да съм до пътеката, защото аз в самолет не мога да спя - непрекъснато ставам да се разхождам. За мен ще е истинско мъчение ако съм от вътре и, човека който е до пътеката спи непрекъснато и не мога да ставам.

# 7
  • Мнения: 252
навремето пътувах Мюмхен-Сан Франциско-до мен седеше една възрастна много пълна немска дама, а аз бях от вътре (двойна седалка).беше готино да гледам през прозореца, но имах чувството че тя ме задушава.беше тясно и доста притеснено Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9
Здравейте.Август месец ще пътувам
Los Angeles - Washington (United)
Washington-Munich (United)
Munich-Sofia (Lufthansa)
и искам да Ви попитам дали мога да си чекирам билетите за United онлайн, макар и да имам в прехврълянията Lufthansa полет?
Или е по-добре направо на летището да си чекирам багажа от LA до София, заедно с местата в самолетите и т.н?
Притеснявам се обаче, да не би да заемат повечето места чрез въпросното онлайн чекиране.Имате ли наблюдения какъв процент от пътуващите ползват тази сравнително нова услуга, предлагана от виокомпаниите?
Залисах се и щях да забравя най-важното - това оналйн чекиране възможно ли е, щом съм си купил билета от Expedia.com, а имам ли право на членство в Milliage клуба на авиокомпаниите при все, че билета ми не е купен от техните сайтове?
Много въпроси на едно място, но от всичките техни отговори имам голяма нужда и за това едно Голямо Предварително БЛАГОДАРЯ!

# 9
  • Мнения: 1 952
Еми провери на сайта на Луфтханза, няма причина да не може.

# 10
  • Мнения: 1 959
Чекирам се само он-лайн.
Няма значение от къде е купен билета!
За прехвърлянията-не се притеснявай. Когато започнеш да се чекираш,
един по един ще ти излизат отделните самолети, за да си избереш място.
Багажът се чекира само на летището. Може да има опция колко броя ще бъде.
 Ако имаш принтер-разпечатваш си бордните карти във формат А4,
представяш си ги съвсем спокойно навсякъде като билет.
Ако нямаш принтер-ще ти дадат бордните карти на летището, със запазените от теб места.
По принцип он-лайн чекираните минават на отделна опашка, за да чекират само багажа.
Тя върви по-бързо.
За мен най-хубавото е, че си избирам място в самолета.
И да-мисля, че все повече хора се чекират он-лайн.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт