Болест или мания е желанието за чист дом?

  • 22 624
  • 160
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Признай си че ти си съседката ми която става в 6 сутринта за да тупа чергите.Признай си че не си лягаш преди да подредиш къщата си все едно на сутринта ще снимат у вас за корицата на списание "Наш дом".

аз си признавам че не тупам сутрин,защото нямам килими и черги в къщи.но съм маниачка на тема чистота и май май се превърна в болестно състояние.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
спокойно. все с нещо трябва да се занимаваш ... по добре така, вместо да се сусуркаш по махаленските кафета.
и все пак какво разбираш под маниячка? бършиш ли прах през 1 час? а пода колко пъти го чистиш до обяда ?

# 2
  • Мнения: 428
Успокоих се - нито съм болна, нито съм маниачка  Joy

# 3
  • Мнения: 2 401
Болест или мания е желанието за чист дом???
Напълно нормално и естествено е такова едно желание, егати.. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 473
Нито болест, нито мания, а липса на други интереси. Не мога да си представя да чистя цял ден вместо да си изведа детето на разходка за няколко часа, да почета малко книга докато спи, да се видя с приятелки и да си поговоря малко с други хора, освен с детето, да се поровя и да попрочета нещо в интернет. Сутрин за един час се бърше праха, с мопа се почиства паркета навсякъде, основното чистене е в неделя, като има кой да гледа детето. Стига чисти, и ти си човек. Недей стой прекалено много вкъщи и ще се излекуваш!

# 5
  • Мнения: 2 388
Незнам. Каквото и да е, не страдам от него.
Чистият дом няма да ми донесе безоблачно щастие.

# 6
  • Мнения: 46 438
Не знам какво е, страдах от него, докато детето не проходи, сега вече ми е все тая, излекувах се  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 671
Старая се домът ми да е чист и що годе подреден. На всеки 2 дни минавам с прахосмукачка и забърсвам пода с вода и Доместос. Прах бърша веднъж седмично, тоалетните и банята също мия на 2 дни.Обичам да ми е чистичко, но всичко върша много бързо - всеки ден не повече от час. През другото време се разхождам с бебетата, чета книжки, ровя се из интернет и така ми минава деня  Laughing. При мен не е нито мания, нито болест, старая се да възпитавам децата си в чист дом, както и на нас да ни е приятно и уютно в него!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 825
Не знам какво точно е, но при мен съществува. Полагам много усилия да се променя и мисля, че успявам. Друго решение е да стана по-екпедитивна и да не обръщам много внимание на детайлите. За това съм си купила готина прахосмукачка и парочистачка, но двата налични котарака замърсяват по-бързо, отколкото аз чистя. Joy Трето решение - човек да прекарва колкото се може повече време навън, както и да се храни навън. Но това не мога да го спазвам, защото много обичам дома си и домашно приготвената храна. Все още съм в търсене на други решения.

# 9
  • Мнения: 672
Болест е! И колкото повече чистя, толкова по-мръсно ми се струва. На моменти усещам, че ставам досадна на семейството си, но... такава съм Confused

# 10
  • Мнения: 446
Не е болест, нормално е.
Освен чистенето, работя, уча и се занимавам с други къде по-интересни неща от лъскане на дома.
Намирам време за всичко.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
На мен все повече ми заприличва на мания и поза. Вярно, че в София е адски мръсно и никой не иска да нанася прахоляка и кучешките лайна вкъщи, но и постоянното бръмчене с прахосмукачката и размахването на парцала заедно с тонове препарати не е на добре. И като притурка хвалбите по комшийски как вкъщи било всичко изблизано, а в следващия момент виждаш как същата тази комшийка изхвърля плик с отпадъци през терасата.

# 12
  • Мнения: 446
И като притурка хвалбите по комшийски как вкъщи било всичко изблизано, а в следващия момент виждаш как същата тази комшийка изхвърля плик с отпадъци през терасата.
Те тези са най-големите чистофайници Joy

# 13
  • Мнения: 3 830
Всеки ден минавам с прахосмукачка и с парцал пода. Праха бърша на два дни.
Не мисля, че моето е мания или болестно състояние.

Имам комшийка, която не позволява в дома й да се събуваш. Предпочита да вкараш мръсотия, микроби и боклуци с обувките си, отколкото да й вкараш гъбички с босите си крачка.
Същата комшийка мие всички неща, включително плодове и зеленчуци, със сапун и топла вода. Наистина свеж е ароматът на салата после.
Не ходи на места, където има много хора. Абсурд е да я видиш на басейн, река или друго. Когато влиза в магазин или друга обществена сграда, пипа дръжките на вратите с дезинфекцираща мокра кърпичка.

Друга комшийка непрекъснато лъска навсякъде с всевъзможни отровни препарати и все се чуди защо й е лошо на главата.
Същата комшийка чисти всички витринки и шкафове всяка седмица. Всяка седмица мие и прозорците на апартамента.
Ако някой чужд човек ползва тоалетната, след това се гнуси и я мие в продължение на час минимум.

Трета комшийка пък тупа всичко, от одеяла и килими до връзки за обувки и носни кърпички.

Тези случаи за мен са наистина мании и наистина болестни състояния Peace

# 14
  • Мнения: 164
при свекърва ми например си е направо болест и то 100 процента и на моменти става не само досадна ами изнервя всички с вманиачаването си .Съветвам всички ,които се усещат в една или друга степен ,че се вманиачават-Спрете !!!вредите на себе си и на другите около вас-повярвайте казвам го с опит ,защото живея с такъв човек.това разбира се важи само когато чистенето е вече мания иначе чистия дом е задължителен особено когато си с малко дете Peace

Общи условия

Активация на акаунт