ЮЛСКИ бебчета 08 (тема 57)

  • 11 756
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
Оф, сега вече мога да се шегувам, значи ми минава  Praynig . Вчера като ни блъсна този младеж - и аз излизам уплашена от колата с големия корем - като го видя, си глътна граматиката. Пък после като чу, че се обаждам в болницата, направо пребледня. Дано му е за урок, да му се невиди и каскадьора... Още съм като в транс, че се разминахме така леко (и слава Богу!!!) #2gunfire

Кой беше казал, че ако бебето се роди след 34 седмица е почти сигурно, че може и да не се наложи да е в кувьоз? А освен седмицата - няма ли значение теглото? (Примерно бебчето да е напълно здраво, само че да тежи да кажем 2,500 и при такова тегло да е правило да го слагат в кувьоз)? Така го омотах, дано ми разбрахте въпроса.

И аз днес успях да си изрежа ноктите на краката Laughing За педикюр не ми стигна търпението.

# 16
  • Мнения: 2 323
Все пак, освен оборудване, по-важното е да има опитни специалисти. Аз лично бих предпочела детето ми да е сред хора, които ежедневно работят с такива случаи имат необходимия опит и рутина.

Така е, но във всички нови частни болници работят познатите кадри от старите болници - Майчин дом, Шейново, Тина Киркова и т.н. Така че, нещата са малко субективни. И все пак аз също бих избрала Майчин дом.

Хора, ужасно ме болят кокаляците - таза, гърба, ръцете са ми като в безтегловност...ужас. Май преди не съм се усещала така, не помня....

# 17
  • Мнения: 9 903
оле, Пърли, катастрофа  ooooh! да ни пази Господ! вчера една пикла/и това не е първи такъв случай, все жени го правят/ взе да ни псува и да ни показва средни пръсти, защото не навлязохме в кръстовището на жълт светофар. то ние и да бяхме навлезли, тя трябваше да мине на червено. Почудихме се малко дали да слезем да си поговорим с нея. Аз особено с корема/дето не се вижда в колата/ много ги обичам тези нервните жени....

Йеппе, как лежиш по корем?????

и мен тези дни ме боли всичко, но най-вече петите, понеже се преуморявам физически, стоя по цял ден права и се протягам, набивам си краката. И тази болка, описвана от Йепппе, я имам но това е нормално.

колкото повече ми расте корема, толкова повече се заинатявам да си правя ноктите на краката. Яркочервени при това.

# 18
  • София
  • Мнения: 334
Кой беше казал, че ако бебето се роди след 34 седмица е почти сигурно, че може и да не се наложи да е в кувьоз? А освен седмицата - няма ли значение теглото? (Примерно бебчето да е напълно здраво, само че да тежи да кажем 2,500 и при такова тегло да е правило да го слагат в кувьоз)? Така го омотах, дано ми разбрахте въпроса.

Да, теглото също има значение. Лекарите си имат някакви си техни понятия - доносено на седмици и доносена на килограми. Чела съм, че бебе над 2 500 гр вероятно няма да не е в кувьоз, стига и на седмици да е доносено  Peace
Много мъчително изживяване, забравяй го вече, че ти предстоят много хубави мигове!

Белинда, много хубава поза си открила  Joy Със скоростта на изписване на темите, която държим, май доста практикувана ще се окаже от юлките  hahaha

Ieppe, съвсем нормално си ми звучи Simple Smile Нали Пърли и Дуци бяха обсъждали веднъж как бебето им "ровичка" към сгъвката на краката (дано не бъркам, де) Simple Smile

А що се отнася до микробиологиите и глобулките: по-добре сега да ликвидирате инфекциите и за раждането да сте "росни и пресни", здрави и спокойни! Наскоро или на лекциите, или на посешението в Майчин дом обясниха, че епизиотомията се налага най-често заради разни инфекции - те стават причина тъканите да стават неподатливи на разтегляне. Така че лекувайте сега, а после ще е по-леко!

Абе я да си лягам... Лека нощ и сладки сънища на вас и на животите във вас! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 543
Пърли, теб пък те забравих в дългия си пост, хем мислех да те спомена, ама... бременен мозък... Blush Слава Богу, че така леко се е разминало всичко! Аз истински се ужасявам от движението в този град и случаи, като вашия, само ми засилват усещането за безнадеждност на положението!  ooooh!
За кувьоза - да не излъжа, но мисля, че зрелостта на бебчето е определяща. Бебетата на моята прителка, които са се родили днес са 2.750 и 2.450 и нито едно от двете не е в кувьоз, а са само на кислородна палатка и то заради по-трудно адаптиране след операцията. Основната функция на кувьоза е да имитира условията на утробата (температура, влажност и т.н.) и ако бебчето не е достатъчно зряло, за да се справи с живота извън мама, тогава се налага да постои в кувьоз.

Йеппе, как лежиш по корем?????

Ахахаха, ми не лежа по корем, много ясно, по гръб лежа, ама съм се объркала!!! hahaha Joy Joy Ей, казвам ви, затъпях тотално!!! Embarassed

# 20
  • Мнения: 2 323
Аз мисля, че Йепе се е объркала с лежането по корем...а ако не е - искам сним-каааа Laughing о като бях в болницата заради бъбрека, отивам на преглед при нефролог и той ми каза - легнете по корем Laughing След като се забавих с лягането, разсеяно ме поглежда и казва - А! Няма ли да можете!?! А бях в средата на седмия месец, с видим бременен корем Laughing

П.С. Йепе е писала преди мен Simple Smile))

# 21
  • София
  • Мнения: 3 411
Утре ми е последния официален работен ден!!!
Пу-пу, дано не ме тормозят много по телефона след това.  Praynig
Вече се записах за лекциите на "9 месеца" за целия месец юни, надявам се да се виждаме  Hug
Мен ме хваща параноята, че няма време, а не сме готови  Embarassed и мъжа ми го отнася. Дано да се поуспокоя от другата седмица.

# 22
  • Мнения: 2 543
Хахахаха! Ами, така е то! Вече мисля и говоря по инерция! Ако успея да кажа нещо смислено, мога само да се радвам!
Но истината е, че имам приятелка, която си лежеше в 8-ия месец на корема и аз просто не можех да повярвам!!! #Crazy По този повод се лигавехме и измислихме маса за масаж за бременни с дупка в средата! Joy Макар че - кой-знае - може и наистина да има такава! Laughing

# 23
  • Мнения: 223
По този повод се лигавехме и измислихме маса за масаж за бременни с дупка в средата! Joy Макар че - кой-знае - може и наистина да има такава! Laughing

Една моя позната ходи на море в 7 месец и обясняваше как, за да си пече гърба си копаела дупка за корема Laughing

# 24
  • Мнения: 2 543
Вижте какво намерих!!! Няма майтап!!!  Joy

# 25
  • Мнения: 9 903
а, донке, аз си плета цяла бременност по мялко, само последните 1-2 седмици зарязах, ама имам друга работа. Иначе суеверия не ме гонят, и идеи имам достатъчно.

да, има такива маси за масаж за бременни.
И това с дупката на плажа също съм го виждала. завиждам!

# 26
  • Мнения: 223
да, има такива маси за масаж за бременни.

... с малки цици Laughing Kойто успее да влезе в кръгчетата, да му е честито Laughing

# 27
  • Мнения: 62
Здравейте мамчета!

По някога мога да умра от смях с вас. Тази маса направо ме разби.

Ралка аз съм родена на 10.07 и термина ми е тогава. Хубави хора се раждат тогава да знаеш.

Веси за твойта дружка си го помислих и аз като др момичета, но по късно се светнах че ти вчера каза че ще си фризьорка  newsm53 Ми какво да направя не си го искам. Както каза Агата то с това безсексие на човек странни неща му идват на главата.

Аз най накрая изчетох всичко. От мен лека нощ на всички и утре сутринта като се включа да не сте написали пак 10 страници.

Извинявайте че редактирам но погледнах че е 00:05 и исках да ви почерпя, че току що направихме 11г откакто сме заедно с моето момче. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕххххххххххх как лети това време. А това е за вас:

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 00:07 от sisoni

# 28
  • София
  • Мнения: 2 884

Кой беше казал, че ако бебето се роди след 34 седмица е почти сигурно, че може и да не се наложи да е в кувьоз? А освен седмицата - няма ли значение теглото? (Примерно бебчето да е напълно здраво, само че да тежи да кажем 2,500 и при такова тегло да е правило да го слагат в кувьоз)? Така го омотах, дано ми разбрахте въпроса.


Аз Peace Важното е да е над 2кг, а то тогава със сигурност е толкова Peace Всъщност и 4 килограмово бебе може да се наложи да е в кувиоз. Моята приятелка роди в началото на 9ти месец бебе 2100кг. Стоя няколко дни в кувиоз. Недоносените след 2кг ги изписват.
Ваното е да може да диша само, а с инжекцията която слагат при необходимост дробчетата се развиват за часове Peace Така, че и с изтекли води да отидете не е страшно Hug Всъщност за това се издава този болничен сега, защото вече може да се ражда Laughing Кой каза , че ние сме наред Joy

В този ред на мисли, аз тази вечер получих болки в бъбреците /все ме е страх да не получа криза / Миналата бременност точно на този ден получих бъбречна криза и влязах в болница. Пих 2 Но -шпа и сега съм по добре. Сега съм с леки котракциики  Rolling Eyes В такива моменти съм много спокойна , че съм си стегналла багажа Mr. Green

Между другото аз приключих с цялото чистене и пазаруване, пране и гладене. Готова съм да посрещна бебка Hug Останаха само пътеките и прозорците, които така и така мъжа ми ще чисти Wink
Изпрах си количката и столчето и ги сглобих Heart Eyes Даже току що си изварих бибата за в болницата и ей сега я слагам в сака Mr. Green

  sisoni  Честито !!! Желая ви много любов и страст  Heart Eyes
Ние тази година правим 10г Wink
   

# 29
  • Мнения: 235
По някога мога да умра от смях с вас. Тази маса направо ме разби.
Извинявайте че редактирам но погледнах че е 00:05 и исках да ви почерпя, че току що направихме 11г откакто сме заедно с моето момче.

И аз! И мен! Joy  Joy
Представих си гледката под масата hahaha

Пожелавам ви още много по толкова да сте заедно и много да се обичкате! Heart Eyes  bouquet

А бе момичета newsm78, като стана въпрос, че Йеппе спи по корем в това състояние hahaha...да ви питам -  защо така се затъпява през бременността? Joy
Вчера с мъжа ми влизаме в магазина да пазаруваме (естествено, то друго какво да правим) и продуктите се слагат в кошници. Наредихме се на една голяяяма опашка, която впоследствие се разделя на две такива към две каси. Мариела в този момент започва да реве, винаги в най-изнервения момент и баща я грабва, грабнал и кошницата  и отива на другата опашка. Аз оставам на първата, а зад мен се нареди жена с кошница hahaha, която остави на земята. Най безцеремонно взех кошницата на жената и тръгнах към мъжа ми, той седи, гледа ме невярващо и ме пита какво правя Shocked. Жената и тя така ме изгледа! Потънах в земята Embarassed.
После пък влизаме в едно фото да изкараме снимки и мен много ме е срам да говоря, защото не знам добре езика и по пътя уговарям мъжа ми да казва той каквото трябва. Влизаме и Ола (Здравейте! Laughing). Отсреща - Ола, с какво мога да помогна? Мълчание. Мъжа ми чака мен. Аз мълча и го гледам с умоляващ поглед. Той към жената: Аз не мога да говоря. Моята съпруга ще каже! ShockedНаправо се побърках...Гледах тъпо и накрая той обясни, защото жената каза, че за да ни помогне трябва да й кажем какво искаме все пак Thinking. Ама и моя след това си го изсърба де, няма да си оставя магарето в калта, макар и затъпяла Sad.

Оплаках се! Лека нощ, тумбачета! Heart Eyes




Общи условия

Активация на акаунт