Слънцезащитни лосиони - какви и с какъв фактор?

  • 5 643
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Започнахте ли да използвате такива кремове преди излизане? За нежната бебешка кожа, мисля че е време... Споделете какъв лосион или мляко използвате и с какъв фактор. А за морето...???

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз миналото лято ги мазах с Чико фактор 40 и останах доволна.Сега пак с това ще ги мажа Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Миналата година ползвах Chicoo 30 фактор, беше хубав, но трудно се размазваше.Тази година взех на VICHY пак 30 фактор, спрей, много е хубав и се размазва по-лесно.По-доволна съм от него  Peace

# 3
  • Мнения: 581
 Много съм доволна от VICHY 50 фактор и от EUCERIN 40 фактор.Аз съм привърженик на възможно най-всокия фактор за слънчева защита, тази година смятам да взема даже 60 за детето, нищо че вече е почти на 7г.Себе си също мажа най-малко с 30фактор, но ние сме много бели и с чувствителни кожи.

# 4
  • Мнения: 518
Колко е голямо детето? Аз се интересувам от тази тема в последно време - ще родя през юни и първите ни излизания на вън ще са в най-горещите месеци. Тука от форума обаче разбрах, че не е препоръчително бебета под 6 мес. да се мажат със слънцезащитен крем. Иначе, най-подходящи били тези, които съдържат zinc oxide и titanium dioxide и със защитен фактор 30 - по-високия фактор били по-токсични, а разликата в защитата е 1%. Това ми каза една от майките във форума, дано и на теб да ти е полезно! Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Тука от форума обаче разбрах, че не е препоръчително бебета под 6 мес. да се мажат със слънцезащитен крем. Иначе, най-подходящи били тези, които съдържат zinc oxide и titanium dioxide и със защитен фактор 30 - по-високия фактор били по-токсични, а разликата в защитата е 1%. Това ми каза една от майките във форума, дано и на теб да ти е полезно! Peace

Това не го знаех  Simple Smile Добре, че си ми е тъмничко момченцето и никога не съм го мазала с по-висок фактор от 30.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
Да, ползвам. Клоран с фактор 30. За морето ще търся нещо с 50.

# 7
  • Мнения: 266
Миналата година купихме на НИВЕЯ 50 фактор,тая година пак ще ползвам същия.

# 8
  • Мнения: 575
Мустела 50 фактор. Сега ще купувам и Себамед 30, че Мустелата трудно се разнася.

# 9
  • Мнения: 5 393
Тази година все още не съм купувала слънцезащитни кремове. До сега съм ползвала за Иво Бюбхен 30 фактор, доволна съм, мисля и тази година да взема същия.

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Чико 40 фактор.

# 11
  • Мнения: 247
Мустела фактор 50 . Има два вида единия е за бебета от новородени може да се използва ,а другият също е 50 ,но пише за деца . И двата са за ежедневна употреба . Само имай в предвид ,че въпреки фактора не трябва да е на директна слънчева светлина  Peace

# 12
  • Мнения: 105
Детенце е на 1год. и 5 мес. и най-вероятно тази година ще го водим на море. Затова се интересувам, а и мисля че темета е полезна за всички. И ние въпреки, че сме възрастни използваме или 25 или 30-ти фактор. А и няма значение дали кожата е тъмна или светла. Слънчевите лъчи последните години са безпощадни към всякакъв тип кожа.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 801
Аз купих Себа Мед 50, за бебета, доволна съм от козметиката по принцип, надявам се и слънцезащитният лосион да е добър  Peace

# 14
  • Мнения: 8 999
Използвала съм само на морето. До 2 г. - Бюбхен, 30ти фактор. След това - нормална козметика, която ползваме и ние с баща им - Делиал 15ти фактор.

Общи условия

Активация на акаунт