Няма опора на крачетата...въпрос

  • 3 352
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Бебо вече е на 5 месеца, но все още няма опора на краката. Когато го изправям се отпуска и свива колене. Никакво желание няма да “стъпи на краката си”.
Не ме разбирайте погрешно, не искам 5 месечното ми момче да стъпва и да подскача на крачетата си а просто да си изпъне крачетата надолу. Моите приятелки с бебета на тази възраст като ги гушнат и те изпъват надолу крачетата та чак риткат а моя син не Confused И съм доста притеснена, иначе си ритка, отскоро започна и да се обръща от гръб по корем, но сега това не ми излиза от главата ooooh!
Имал ли е някой такъв проблем с по-късна опора на краката?

# 1
  • Мнения: 17 407
Спокойно, и стига си сравнява детето с тези на приятелките.

# 2
  • Мнения: 357
според педито ни такава опора трябва да има след 8-9 месец, а засега просто нека да докосва повърхността с пръстчета, пети месец е много рано за опора според мен, а аз като пусна подобна тема всички ми казват - не гледай другите, твоето дете си е уникално, еми давам ти същия съвет  Peace ако имаше нещо, нямаше да може да прави много повече неща  Wink

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Тук има много подробности за неврологичните прегледи на всички рефлекси и за това какво е нормалното за дадена възраст - давам ти линк към прегледите на 6 месеца (няма за 5м конкретно, има за 3 и след това за 6м). Разгледай, слез надолу към posture, където са описани нормалните рефлекси за 5-6 месечна възраст по отношение поддържане тежестта на тялото - действително би трябвало бебето да може да стои изправено. Разгледай и останалите показатели - има си филмче към всеки рефлекс, а от страничния бар може да отидеш и към патологичните, така че да сравняваш и ако има нещо притеснително, да потърсите навреме детски невролог:
http://library.med.utah.edu/pedineurologicexam/html/06month.html

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Рано е за тревога Peace

# 5
  • Мнения: 44
Не можах да намеря патологичните да разгледам, явно съм много завеяна  Whistling Whistling Whistling
Има ли някакви по специални упражнения които се правят за крачетата?

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 09:14 от Денито

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всъщност патологични има само за първия месец, заблудила съм те. За по-големите има само нормалния статус и към филмчето си пише какви отклонения може да има, съвсем накратичко.
Но си мисля, че ако само там има отклонение, едва ли е някакъв съществен проблем - при всички случаи обаче е важно да говориш с педиатъра по въпроса и той да прецени ситуацията.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Според мен, е рано за притеснения, но все пак трябва да споделиш тревогите си със специалист.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В края на 5-я месец започна да стъпва.
Всяко дете си е индивидуално Naughty
Нямаш повод за притеснения.

# 9
  • Мнения: 1 447
Синът ми до седмия нямаше опора.Постепенно започна да се задържа на крачетата и на седем и полувина вече нямаше проблем.
Не се притеснявай всяко дете е различно,но за да си спокойна говори с вашия педиатър.

# 10
  • Мнения: 2 821
Имахме подобни опасения за малката ни дъщеря.
Когато я заведох на консултация на 6мес. нашия доктор беше в отпуска и заместничката му ми изкара акъла защото детето нямало опора. Препоръча невролог. След нейния преглед до завръщането на титуляра всеки ден я пробвах да стъпва и според мен си имаше опора. Добре, че доктора ни не откри нищо нередно.
Дано и вашите притеснения са неоснователни Hug

# 11
  • Мнения: 750
Изобщо не мисля, че има място за тревога. Още е малък. Моите хубавици стъпваха на крачета след 7 месец, даже и тогава не както трябва. Радвай се на детето си и не се вманиачавай за глупости   bouquet И никога, ама никога не го сравнявай с другите бебоци и деца!

# 12
  • Мнения: 471
Голяма работа като няма. До 7 месец моя син седеше като варен макарон и го мъреше да се мръдне. Опор хич нямаше..........а сега няма спиране. И аз мислех, че му има нещо като гледах другите деца пък той изпревари  доста от тях дори с прохождането. Спокойно Hug

# 13
  • Мнения: 2 111
Не се притеснявай и моето педи все викаше,че си подгъва краката и няма опора на 5 месеца и ни караше да се упражняваме върху твърда основа.Всеки ден правехме това упражнение върху подложката за преобличане,купих буйки-с тях по-лесно си стъпва на крачетата и така я слагах и върху масата в кухнята и след 2 седмици така хубаво започна да стои с опънати крачета,подскача,прикляква и прави крачки по дивана.Много й харесва.Естесвено не бива да се прекалява с упражненията,защото все още не са заякнали крачетата и да не се изкривят.Успех ви желая. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако представляваше проблем, педиатърът щеше да те информира по време на профилактичните прегледи.

Общи условия

Активация на акаунт