Талант, труд, амбиция?

  • 5 177
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Талант и труд. Мразя думата амбиция.

# 16
  • Мнения: 5 940
Това, което съм постигнала /малко или много според различните критерии/ е резултативна величина на качества и стечение на обстоятелствата. Не знам дали е талант, но амбиция със сигурност не е. Труд и творчество също по мъничко, за цвят.

# 17
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ха, не прибавям късмета горе. Нито връзките.
Нямах предвид връзки аз, а шанса да се включиш в нещо, което в момента се създава.
Този късмет визирах.
Другото е малко като изпреварването на тесен път - може да дръпнеш напред, но може и да катастрофираш Rolling Eyes.

# 18
  • Мнения: 189
Труд.
Таланти нямам, освен този винаги да влагам много енергия в това, което правя.
Амбиции имам, но за тяхното осъществяване трябва късмет и постоянство.

# 19
  • Мнения: 871
Аз му викам късмет, ама може и да е талант bowuu

# 20
  • Мнения: 656
Амбиция.
Трудно е за човек да открие какъв талант има. Примерно смятам дъщеря ми за талантлив математик, защото решава судоку е а на 6 години. Обаче самата аз съм добре с математиката. Талант не вярвам да имам, въпреки че бях най-добрата в 6ти клас (дори една приятелка влезе в СМГто а не беше по-добре от мен в математиката).
Ако талантът е нещо физиологично, би се предавало наследствено. А опитът показва, че децата на талантливите личности притежават професионални качества с противоположен знак. Това за мен означава, че не толкова физиологичните качества определят успеха, колкото труда вложен в подготовка. А за да го възприемат някои като талант, значи си е било чиста амбиция.
А аз съм много амбициозна... Mr. Green

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Късметът се състои в това, да попаднеш на място, където трудът и амбицията ще бъдат оценени. И ще им дадат път. Късметлийка съм.

# 22
  • Мнения: 620
Ооо, твърде съм мързелива да гоня Резултатите. Както е в оня виц - карам бавничко, пасейки.
Думата "талант" ме натъжава, а амбицията ,не знам защо, в моите представи е опонент на таланта.
"Труд" пък ми звучи аграрно...
Шегувам се, но доколко ?!

# 23
  • Мнения: 183
За мен най-важна е мотивацията...А аз я намерих в лицето на своите прекрасни дечица,и вече нищо не може да ми се опре Wink...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз съм неамбициозен мързел, каквото съм постигнала, по-скоро ми се е случило някак.
За талант не знам, мързелът ми се отразява зле и на таланта.

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Там, където открия талант, там насочвам труда и амбициите си. Така, че - талант.

# 26
  • Мнения: 5 710
Как гоните и постигате резултати? Кое надделява?

Амбиция.

Последна редакция: пт, 30 май 2008, 21:19 от 10¢'s cafè&lounge

# 27
  • Мнения: 1 212
С талант разчупвам ледове .
Готвя с амбиция.
И се трудя за удоволствие  Grinning

# 28
  • Мнения: 581
 Аз съм бездарен, неамбициозен мързел.Свикнала съм да ме дундуркат.Постигам почти всичко с инат и много желание.

# 29
  • Мнения: 3 826
както са казали  - дайте ми талант  , а вие си се трудете .

понеже сега писах в една тема за един уникално талантлив човек - Стоичков , чийто талант пробожда говеждите сърца
та се сещам колко много хора покрай него са неталантливи , но амбициозни - една ужасна комбинация - амбициозен накадърник , това изгаря човечеца отвътре постоянно , защото хем му се иска , хем не става , а все има някой недостижим талант  ...

Общи условия

Активация на акаунт