За спазването на правилата за движение

  • 1 512
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 482
Да ви се оплача!Че ако не тук, къде ли?!
 Пресичам аз на кръстовище близо до нас, а там паркиран бус със зеленчуци.Ама така, че не можеш го заобиколи, без да излезеш на самата улица и на трамвайната линия.
 Пазарувам си, минава около половин час, връщам се - бусът пак там.Отидох до най-близкия плод-зеленчук.Оказа се, че собственикът е там.Аз правя забележка, той нати ми отвръща как оня отсреща също бил паркирал неправилно.Аз му казвам, че ТОЙ ми пречи, отговорът- да не пресичам! Rolling Eyes
 Накрая го заплаших с КАТ и ...си тръгнах.
У нас мъжът ми каза, че съвсем съм изперкала!
 А аз най-вече се възмутих на наглостта му - вместо извинение, глупости ми ръси.
Та ви питам:
1Права ли съм да се ядосвам за такива неща в днешно време в БГ?
2Какво реално мога да направя, ако утре е същото?

# 1
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
1 права си да се ядосваш, не че има смисъл.
2 единственото, което можеш да направиш е да викнеш паяка и да се надяваш дотогава да не си е тръгнал.

Ама съвета ми е не се ядосвай! Само си хабиш нервите напразно. Аз вчера видях двама полицаи как се наакаха на правилата за движение. Единия ме засече изпреварвайки отдясно, а другия направи обратен завой на знак забраняващ такъв. И двамата не бяха със служебни автомобили, без лампи и т.н. Само им изръкоплясках и на двамата - единия ми вдигна рамене един вид "какво искаш", другия само ми се ухили..... Следващия път, когато ме спрат и аз само ще се хиля и ще ги попитам щом за тях може, що за мен да не може...
Свиркай си!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 762
Най- много да те ушамарят някъде  Wink За какви правила говориш?  Laughing Не чу ли за случая от онзи ден, дето един извадил пистолет на пешеходна пътека  newsm78 Мене полицейска кола щеше да ме згази на пешеходна пътека без да е с включени светлини. Ей така едвам си караха, бавничко с отворени прозорци. Минавайки почти през мен ги попитах какво правят. Познай за отговора- Гледай си работата  ooooh! Аз лично гледам да ги спазвам.......... много хора също, но няма файда.  Peace

# 3
  • Мнения: 152
Та ви питам:
1Права ли съм да се ядосвам за такива неща в днешно време в БГ?
2Какво реално мога да направя, ако утре е същото?
1-во, може и да си права, ама к'о от туй... така или иначе в просташката държава на почит са простаците, които си правят простащините!
2-ро, купи си пищак...и стреляй по гумите му...
Може на другия ден пак там да е спрял, но се съмнявам...освен това на теб ще ти олекне, а и ще си му създала грижи да ходи по вулканизатори...или да си купи нови гуми. И най-вече, няма да те докоснат като знаят , че си с пищак!  Mr. Green

# 4
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
факт е, че само докато караш курса спазваш правилата. Peace онзи ден спрях на една пешеходна пътека, за да мине една жена (тя беше слязла на платното), зад мен някъв ми свири... да поясня, че карах бавно и отдалеч се разбра, че ше спирам. аз съм млад шофьор, де. Simple Smile коментара беше, че трябвало да му покажа среден пръст. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 656
Мъжът ти е прав.
Друг път направо "сеизирай" (това ли е правилната дума?) КАТ. Практически си никоя да му правиш забележка. (Тук заимствам от темата с боклуците).

# 6
  • Мнения: 152
Друг път направо "сеизирай" (това ли е правилната дума?) КАТ. 
направо да сеизмира...цяла София!  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 563
Мдааа, пък после пешеходците били виновни, че не пресичали правилно...

# 8
  • Мнения: 482
Ех, прави сте!За съжаление!
Хрумна ми още едно средство- имам познати, дето пазаруват там.Ще ги агитирам за бойкот на стоката на тоз чиляк.

# 9
  • Мнения: 211
Този поне е спрял. Вече няколко пъти като карам се замислям дали някак си не съм се телепортирала в Англия . На едно кръстовище редовно някои  хора понеже "бързат повече от другите" си карат в насрещното , че и ми мигат да спра да ги пусна някак си. А може би дори очакват да дам на зад Thinking Явно за определени места ( или хора) правилата наистина не важат ( или поне те така си мислят).  За жалост накрая ( ако има край де)  го отнася някой невинен.

# 10
  • Мнения: 3 423
1Права ли съм да се ядосвам за такива неща в днешно време в БГ?
2Какво реално мога да направя, ако утре е същото?

1. Не, не си права да се ядосваш за
такива неща в днешно време в БГ.

2. Нищо. Другата седмица - също.

Говориш за правила все пак.

# 11
  • Мнения: 592
Не си права да се ядосваш - вредиш на себе си. Единствено можеш да се обадиш на паяка, КАТ, 166 и "Господари на ефира". Аз се възмущавах ама нема смисъл и спрях. Но евала ти правя! Аз спирам в 3 посред нощ на червено в село с 3 каруци, но...

# 12
  • София
  • Мнения: 7 173
Пък аз ще викна паяка и още как!  Crossing Arms
Ако се наложи - и на следващия, и на по-следващия ден.
Инат съм, а пък ако съм и права - и проверка от общината ще изискам за въпросния обект.

# 13
  • Мнения: 491

1Права ли съм да се ядосвам за такива неща в днешно време в БГ?
2Какво реално мога да направя, ако утре е същото?

1. Да, абсолютно си права да се ядосваш!!! Close

2. Да повикаш КАТ и да се инатиш, докато не му напишат акт. Друг е въпросът, че можеш да отнесеш и сочна псувня, че и нещо по- болезнено. Ама докато всички вдигаме рамене- " Ами нищо не мога да направя, то утре пак ще е така", то наистина пак ще е така.

Пред нашият гараж постоянно спират малоумници, при положение, че с големи букви е написано: " Не спирай". Не могат да четат, ама могат да карат скъпи коли! Е, като викнах паяка 5-6 пъти, спряха ( или поне по- рядко спират). Това е истината- бръкни му в джоба, вторият път ще се замисли, а след третият ще спре на позволено място! Но ако всички само си мълчим и сумтим, винаги ще е така!

# 14
  • Мнения: X
Това го преживявам всеки ден. Работя до театър София и всеки ден пресичам на пешеходната пътека срещу клона на ПИБ на Янко Сакъзов. Редовно има състезатели, решили да изпреварят цялата колона като минават по трамвайната линия, и то по тази за насрещно движение.. Свистят гуми и ми свирят ядосано да се разкарам от пешеходната пътека.Аман.

Пак там, подозирам,че беше собственика на магазинчето за цветя, през зимата, в големите снегове, имаше съвсем малка пътечка позволяваща да се мине от единия тротоар на другия и човека спря точно там и я запуши. Паркинга е пред него, ама не - за да влезе там се плаща. Паркоместа нагоре по Янко Сакъзов също има, е не - и за там трябват талони. Направихме му забележка - отговора беше псувня и репликата 'на трамвайните релси ли искате да спра'.В крайна сметка аз и колежката ми плюс една баба с тригодишното си внуче се катерихме през пряспата отстрани за да влезем на тротоара и да продължим надолу към кръстовището.

Кажете как се вика паяк  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт