? за римски щори?

  • 904
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
момичета,моля ви ,кажете-какво мислите за варианта- ефирна римска щора,която да играе ролята на перде за през деня и пред нея плътни завеси от тафта,които да спускам вечер?много се чудя какво да избера.дали плътна римска с ефирно перде отпред или ефирна римска с плътно перде от тафта.
моля ви-помогнете ми.ако имате и снимки с такива комбинации много ще се радвам да ги видя.
благодаря ви предварително.в голяма чуденка съм.

# 1
  • Мнения: 24
Според мен вариант 1- римски щори с плътни завеси, е много добър. Освен това е важно за коя стая ги предвиждаш. Тъй като и аз съм в период на обзавеждане и декорация, съм решила да сложа в хола римски щори два броя. Една позната ми показа нейните- долните са от лен и са плътни, а върху тях има още едни, които са тъмни, но са от прозрачна материя- например от органза, която в момента е много актуална. Така мисля, че ще получа двоен ефект, дори троен- когато ги спускам по отделно и заедно. Предполагам, че се водят и сезонни- зимни- тънките и летни- плътните. По-късно ще потърся снимки и ще ти пусна. Най-добрите римски щори са в Гершман.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
По принцип на мен двойна римска щора ми допада повече, но това е само по принцип. Зависи при теб как ще изглежда по-добре - какъв е прозореца, какъв е цялостния замисъл на помещението ... Вариант е да имаш хоризонтални щори, които да стоят вдигнати, а пред тях ефирно перде. Сега това не ми е любимо, но истината е, че така е в къщи от 10 години. Плисе щорите също имат голямо разнообразие.

# 3
  • Мнения: 3 621
Според мен вариант 1- римски щори с плътни завеси, е много добър. Освен това е важно за коя стая ги предвиждаш.

и на мене този вариант ми харесва

# 4
  • Мнения: 672
Вариантът ефирни римски щори и плътни завеси ми допада и на мен. Планирам такива за спалнята и хола. Нещо подобно на тези. http://mirela-bg.com/l_bg/?s=4&c=9

# 5
  • Мнения: 678
 И аз да ползвам темата за въпросче. Praynig
Ако конфигурацията е римски щори и отпред воали,къде слагате корниза за тънките пердета-на прозореца,където се монтира щората,или на тавана? newsm78
При мен ще са  в един цвят,най-вероятно бели.
  bouquet

Последна редакция: нд, 01 юни 2008, 19:11 от damayanti seconda

# 6
  • Мнения: 24
За да решиш къде да монтираш римските щори, трябва да се съобразиш с размера на прозорците. Ако те са плътно до тавана, то щорите трябва да започват от там. Ако прозорците са по-малки, то щорите ще започват от края на прозореца и ще стигат до перваза. А относно завесите си мисля, че корнизът им трябва да се монтира на тавана, пред този на щорите, т.е. по-далеч от прозорците. Но най-добре ще ти обяснят там, откъдето ще ги поръчваш.

Общи условия

Активация на акаунт