Майчета 2005- Тема 112

  • 19 808
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 818
Мартеа, да започнем отначало Wink
Памперсите сухи ли са й след сън? Или ги напишква понякога?
За следобедния сън съм почти сигурна, че няма нужда да правиш нищо друго, освен да я слагаш да пишка преди това - Теа е вече голяма и 2-3 часа няма да са й никакъв проблем да издържи.
За нощния - аз честно казано нищо не съм обяснявала, защото го махнах на 1г.10м - какво да обясняваш тогава, като нищо не разбира Laughing Горе-долу веднъж седмично се случваше да има инцидент - сменях чаршафите безмълвно и се стараех да не обръщам никакво внимание на това, да не се притеснява.
Не я ограничавам с течностите (тя и не пие чак толкова много де), но гледам да не й давам примерно диня след вечеря, защото е ясно какво ще последва.
При Миша ключовият момент е, че тя просто издържа достатъчно дълго без да й се допишка. Като си легне в 10.30-11ч., сутрин в 8ч. става и даже минава време  преди да се сети за гърнето.
Като цяло съветът ми е да се заредиш с търпение (и с много чаршафи Wink ), и да подхождаш напълно спокойно, когато се напишка. Казваш й "Няма нищо, ще изперем чаршафите, а пък ти нали следващият път като ти се допишка, ще си кажеш?" и така.
Само да ти кажа, че на Миша едва напоследък взе да й се случва да се събуди  и да каже, че й се пишка. В началото се случваше да се събуди плачейки, защото й се пишка, а  не се сеща да ми каже Rolling Eyes
Успех в махането, аз мисля, че няма да има проблеми, защото е достатъчно голяма Теа Simple Smile


Аз да ви кажа днес Миша като тръгнала с татко си към градината и се натъжила много, казала, че си иска при леля Емето и не иска в новата градина. Минали през яслата, лелята там й обяснила, че е вече голяма и така, отишла на новото място - не е плакала, но определено не е била доволна от промяната.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Мартеа, Любака чак сега, януари, махна памперсите, но от раз и дневен и нощен.  При нас всичко стана много силово, с много инатене и викане от моя страна. При него подхода "с добро и по желание" не стана.
Тези дни ми се напишка два поредни пъти и вторият беше съпроводен със среднощно каране и спане на земята нашпишкан. Опишка цялото легло, а беше буден. Много ме ядоса тогава и повече не се е повтаряло. Преди лягане, дори току-що да е станал от гърнето, го питам дали иска да пишка, защото ще му скъсам ушите, ако се изпишка в леглото. Много гадно звучи и на мен самата, но при нас това е начина ( в случая не  е наличие на ревност, проблем или нещо друго).  Ставам, сумтя, светкам лампата, на него му се спи много, не му е драго....а когато пишка в гърнето не светкам лампа, не го разбуждам и на самият него му е по-добре така, защото е полусънен и после веднага си заспива пак.
Общо взето не съм ти от полза, защото методите ми не ги давам, като съвет  Crazy  Но споделям при нас как е. Ясно, че всяко дете си е личност и се повлиява от различни неща- понякога с добро, понякога- не. Сама ще усетиш кога не се получава и ще пробваш по друг начин. Ето, при нас с добро не се получи нищичко, а с карането нещата не се задълбочиха (както казват по принцип), анапротив- всичко е ОК и Любака е доволен, че не ме ядосва и е горд от себе си.
А пък на теб какво да ти кажа...търси някое яйце в двора или странни предмети, или пък някакъв странен подарък. Или отиди в Св.Неделя да ти прочетат Киприянова молитва. Толкова да не ти върви  Confused

# 17
  • Мнения: 4 064

А пък на теб какво да ти кажа...търси някое яйце в двора или странни предмети, или пък някакъв странен подарък. Или отиди в Св.Неделя да ти прочетат Киприянова молитва. Толкова да не ти върви  Confused

четоха ми ги миналата седмица тези молитви, майка ми записа името.

За памперса - изобщо, ама изобщо не е сух. При това онзи ден я усетих момата кога се изпишка следобяд - след като се събуди. Аз я будя, тя се поразмърда, ококори се, протегна се... и се изпишка с една блажена усмивка. Аз й казвам - защо не ми каза, а тя ми се хили. Понякога обаче става и казва - не съм пишкала в пампата, пипам - памперсът тежи едно кило. В такив аслучаи явно не се е усетила, затова твърди, че не е пишкала. За обяснения - тя отлично знае и чака този момент, но дали ще се усеща, ако й се допишка, докато спи.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами според мен ще се усеща след като се напишка няколко пъти и и стане мокро и студено...а сигурно и щипе, знам ли  Rolling Eyes
Така, като знае, че после ще й е неприятно може да започне да си казва.
На Любака нощните пампи бяха сухи преди да ги махнем, както и следобедните. Но при момченцата е по-лесно, защото те след сън не пишкат докато не "успокоят топката" и имаш време за реакция- да дадеш гърнето, да свалиш гащите и така   Embarassed.
Моят съвет е направо сваляй памперса и като се напишка не сменяй веднага напишканото за да усети, че не й е добре така. Също процедурата покрай смяната на бельото, на дрехите, нека да е бавна и изнервяща за да предпочете кратката процедура с гърнето.
А молитвата там ли ти я четоха и в четвъртък? Тази молитва се четяла само в четвъртък, в Св.Неделя.  Защото аз на поп вяра нямам вече и няма да се учудя на нищо, което биха направили.

# 19
  • Мнения: 465
Бубе, дано изкарате леко раздялата! Ще има сълзи неминуемо. Дали от теб, дали от нея, или пък от двете, ... няма начин...всички минаваме през това рано или късно!  Heart Eyes Прегръдки за вас  Hug

благодаря за подкрепата Heart EyesHug много ми е криво в момента, дано при нея не е така постояно мислите ми са там, а уж съм на работа

за памперса, не мога да помогна много ние махнахме нощния много преди дневния, просто Криси ставаше от сън суха, беше на 1.6м.
martea успех и да стане бързо и безпроблемно.

# 20
  • Мнения: 3 818
Мартеа, просто не я преобувай на секундата щом се напишка, тя през нощта като се напишка със сигурност няма да й е приятно, като постои 5-10мин с мокро дупе и ще стигне самостоятелно до извода, че май няма много голямо желание да го повтаря. Макар че Миша има тактика - напишка ли се, беж от нейното легло и ляга на нашето, на сухо Joy

# 21
  • Мнения: 4 064
А молитвата там ли ти я четоха и в четвъртък? Тази молитва се четяла само в четвъртък, в Св.Неделя.  Защото аз на поп вяра нямам вече и няма да се учудя на нищо, което биха направили.

да, в четвъртък, Св. Неделя. Въпреки че аз съм записвала и в Св. София преди няколко години. Зная ги тези молитви отдавна, четени са ни не за първи път. Казват, че са тежки, каквото и да значи това. Това са единствените молитви в Православната църква, които се четат против уроки. Името се записва предварително, в сряда го е записала майка ми.


А такива чаршафчета откъде?

# 22
  • Мнения: 3 818
А такива чаршафчета откъде?

Такива чаршафчета от магазините за памперси Simple Smile. Само не се лъжи да си купуваш от едни малки, търси чаршафи за еднократна употреба, които са с размер 70/140, че малките ще се чудиш как да ги сложиш. Ако не успееш да намериш, свирни, ще ти взема от Перник.

# 23
  • Мнения: 1 178
Първо го оставих следобяд да спи беz памперс, преди това бях обеzопасила матрака. Имаше два фала, не му се карах, той самия беше доста смутен от случилото се. Забеляzвам, че ако спи следобд просто zадържа, досега не се е случило да се събуди, да пишка и пак да легне. Вечер все още слагам непромокаеми гащички, въпреки че на сутринта е сух. Започна да се буди към 6 и да иска да пишка. От две седмици спят в отделна стая и искам да му оставя време да свикне с новата обсановка беz междувременно да има пипи фалове.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 5 525
Да кажа, за първия градински ден на Иво днес. Отиде с нова, обличана веднъж блузка. Прибра се целият в лекета и омацано. Яли череши и резултата е, че блузата и потника са за кофата. Плодови петна още не съм открила с какво мога да почистя. Част от другата манджа от обяда също беше по дрешките му. До вчера ядяха с лигавчета. От днес са без.
Той е доста неориентиран какво точно му се е случила. Като цяло, понеже са същите децата казва, че е било хубаво.
Другото е че госпожата от втората смяна е казала да се занесе една торба с гащи и да го оставят без памперс. Има да стои мокър и да му се смеят децата. Особено момиченцата в групата са доста напред със знания и умения и моят човек доста ще се изложи.
Наясно съм, че вината си е моя, дето се надявах да узрее за памперса и да стане от раз работата, като със сестра му. Уви явно е трябвало да действам като Дианка, по трудния начин.
Много ми е кофти и се притеснявам за Иво. На 3 г той има знанията и уменията на 2 годишно дете.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 437
Много ми е кофти и се притеснявам за Иво. На 3 г той има знанията и уменията на 2 годишно дете.

И аз така за Любака, но педито каза, че детето си върви съвсем нормално и добре  Rolling Eyes  Повечето му проблеми идвали от това, че не е чувало детето. Може би и аз съм много взискателна...знам ли. Но все ми се струва, че е доста назад в развитието си  Embarassed
А петна от череши изпрах  онзи ден с Тео бебе. Направо е чудотворен...и петна от морков пере.

# 26
  • Мнения: 2 407
Мартеа ние сме с протектор за матрак,много съм доволна.пампата я махнахме от раз, пие си вода през ноща,но ЗаДЪЛЖИТЕЛНО преди лягане я изпишквам и поне един път през ноща.Сама свикна и аз незнам как...да чукна на дърво.
Браво на Криси Hug
Деспинке незнам как става с бюрото по труда.
Радвам се ,че всички са доволни от вечрашния празник.

# 27
  • Мнения: 2 407
Честита годишнина Диманче! 1dating married Heart Eyes txtloves

# 28
# 29
  • Мнения: 829
привет, майчета!

от 100 години не съм идвала насам, но така се стекоха събитията. На много патерици честитя рождените дни на вашите слънца - да са живи и здрави, усмихнати и умни, да ви радват!

ние сме добре, Марти стана на 3, хубаво беше на рождения му ден. Малко преди него, Марти се отказа от пампата за акането (голям скок в развитието му). Освен това, отдавна (пу-пу) не се е напишквал нощем. Приети сме в ДГ, първото ни желание, сега ще се записваме- УРА!

сега да ви питам за нещо, което ме тревожи. пуснах тема в здравния, но там не получих отзвук. Става дума, че Марти си износва неравномерно подметките на гуменките на петите. Чудя се, дали това е тревожно? ако се интересувате, може да прочетете повече за моето питане ето я темата за обувките

поздрави и до скоро (дано)!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт