Предпочитанията

  • 4 262
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 619
Хм,ние сме от предпочитаните,т.е. мъжът ми.Има сестра, 16г по-голяма,определено понякога забелязвам,че нашето семейство е предпочитано за финансова или каквато и да е помощ.Отдавам го на това,че смятат,че сестра му така или иначе си има мъж,който да се грижи за нея,а синът им вече е глава на семейство и има нужда от помощ.Не,че тя няма такава нужда...не знам наистина защо се получава така...Може би защото очакват,че синът им ще се грижи за тях тогава,когато не могат,защото дъщеря им ще е заета със семейството си...Не,че той не е зает с неговото..Хм,много може да се говори като се замисля...

# 46
  • Мнения: 352
Ох, болната ми тема. И при мен е така. Майка ми живее вече 5 години при сестра ми и въобще не ми помага. Последния път издивях направо, преди 3 седмици , когато имах рожден ден. Уговорки, че вечерта ще пази малки ,да отидем ние някъде. И на обяд сестра ми я привика да си хваща автобуса ,че трябвало да гледа вечерта племенниците. ooooh!Е, писва ми ,честно така, ама...Сега чакам бебе и ми се заяви ,че не можела да ми помага-ще си живее при тях. Ще го кръстим на нея, но какво от това...

# 47
  • Мнения: 142
Никога не съм го усещала нито при моите родители, нито при родителите на мъжа ми. За съжаление има родители, които подчертано и осезаемо предпочитат едното си дете пред другото. Много е грозно и мен лично адски ме вбесява, защото съм го виждала при близки роднини и не го разбирам като поведение. В случая ощетено е по-голямото дете, а то е толкова добричко и скромно, докато малкото е по-отракано и малко нахалничко, но така са го научили, не знам... Според мен, и да има такова предпочитание при родителите, в никакъв случай не бива да се показва, но явно е трудно май.

[/quote]
Братът или сестрата са най-големия подарък,който родителите могат да направят на децата си.
[/quote]
 Така е! Осъзнайте го на време... Cry

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 22:59 от gogotoni

# 48
  • Мнения: 142
,

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 23:00 от gogotoni

# 49
  • Мнения: 308
и в нашето семейство е имало делене между мен и сестра ми - още от деца е така и продължава и до днес. именно това е причината да съм категорична в решението си да имам само едно дете  Tired

   С това не съм съгласна. Извинявай но все едно казваш, че не сикаш сестра ти да съществува. Имам по-голям брат. Винаги, когато трябва нещо да се направи, той помага на майка ми и баща ми (ходене по болници, помагане на болния ми дядо). Нормално, аз съм момиче, по-малка съм от него с 5 години. Когато се е налагало да се действа бързо, той е бил насреща, а аз сигурно и не съм разбрала, че има някакъв проблем. С две думи, когато имат нужда от него, може да разчитат на помоща му. Със сигурност родителите ни ( по специално майка ми) има различно отношение към двамата, но въпреки това, когато и да съм имала нужда от помощ и родителите ми и брат ми са насреща. Аз за тях също, доколкото мога да помогна в дадени моменти. Въпреки, че усещам различното отношение никога не съм съжалявала, че имам брат и си мисля, че най-хубавото нещо, което може да му се случи на едно дете е да има брат или сестра.

   До преди да се омъжа с брат винаги се карахме. Карахме ли казах? Стигаше се до бой със скубене, драскане, хвърляне на предмети. И всичко това, защото съм усещала различното отношение ( и защото брат ми със сигурност не е идеален    Laughing). Преминах през два аборта и брат ми и родителите ми бяха неотлъчно до мен. Бременността ми беше много тежка. Всеки месец трябваше да пътувам до София за прегледи. С мъжа ми нямахме кола и брат ми беше човека, който зарязваше всичко, търсеше кола, която да не друса и ни караше до София. Когато почнах да разждам намери кола за десет минути и ме закара до София за 1час и 40мин. и през цялото време пъшкаше и се потеше повече от мен. Надявам се да имам възможността да даря детето си с братче или сестриче.

Общи условия

Активация на акаунт