Кажете нещо за 19 ОДЗ Деница в Младост 2!

  • 2 032
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Дъщеря ми е приета там в ясленска група от септември.
Дайте малко информация от опит и въобще!
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 7 263
За ясленската ако са старите лели - не бях във възторг. Синът ми ходи там два месеца и го взимахме на обяд, защото ревеше през цялото време Confused
Но все пак това беше бая одавна....
Виж в градината случихме на страхотни госпожи - Куцовска и Стоянова - много, мнооого свестни. И директорката беше много свестна жена.

# 2
  • Мнения: 176
Ще ходя днес следобед да видя сградата и да поговоря с лелите и директорката, разбрах, че е седмична градина, а тук, в квартала не я предпочитали, защото имало много ромчета. Не разбирам дали това е проблем, деца са все пак, какво мислите?

# 3
  • Мнения: 1 155
Базата на тази детска градина не е много добра. Тя е  седмична детска градина и има ромчета в нея. Но  знам че госпожите са  добри и майките са доволни! В крайна сметка всеки сам си преценява, дали иска детето му да общува с ромчета.

# 4
  • Мнения: 176
Мен базата не еме вълнува много, да ви кажа честно, не мился, че това е най-важното, по ми е важно леличките да са готини.
А това с ромчетата не ми е проблем на мен, не мисля, че за Мария ще е. Поне сега мисля така, а пък ще видим по-нататък.

# 5
  • Мнения: 7 263
Ще ходя днес следобед да видя сградата и да поговоря с лелите и директорката, разбрах, че е седмична градина, а тук, в квартала не я предпочитали, защото имало много ромчета. Не разбирам дали това е проблем, деца са все пак, какво мислите?

wife Бързам да се поправя и да се извиня миличка!!!Подвела съм те, но без да искам!
Ти си писала 19-то ОДЗ, а аз ти пиша за 9-то!
Значи в 19-то ОДЗ малкия ми син беше сборна група миналото лято и честно казано ми направиха много добро впечатление госпожите там. Държаха се много добре с децата и някак си се стараеха въпреки че бяхме там само за месец / което рядко се случва по принцип в сборните групи и особено за деца от чужди градини/.
Да градината е седмична и има доста ромчета, но персонала е много свестен или поне тези госпожи, с които имах удоволствието да се срещна.

# 6
  • Мнения: 176
Lennyh, благодарско:)))))
А за яслата или за градината говориш?

# 7
  • Мнения: 7 263
В 19-то сме били само в градинска група - сборна.
Но как да ти кажа усеща се отношението на персонала към децата, и на мен лично ми се стори много добро. От 5 госпожи, които сменихме за месеца към нито една нямам грам забележка Peace

# 8
  • Мнения: 61
Аз мога да споделя за яслата засега, защото синът ми е записан там, макар че от есента досега надали се събира да е посещавал един месец. За нас най-големият проблем е боледуването, не знам защо си мисля, че децата, които стоят там през цялата седмица, се разболяват, а за да не безпокоят родителите, не се обаждат, докато много се влошат, и е един развъдник на зарази. Най-големият ни рекорд е 2 седмици, бяха назначили муз.  педагог с акордеон и детето научи доста песнички за тези 2 седмици, но пък се разболя от вирусна пневмония и посрещнахме Коледа в болница. Дори една от сестрите се наложило да постъпи в болница. След това 3 месеца не ходи, беше здрав, след това за 2 дни се разболя и изкара бронхит, а след него - гнойна ангина. От май месец пък върлува варицела, тъкмо изтече предишната карантина и се надявах пак да тръгне, нови 4 деца се били разболели, има нова карантина.
В нашата група 2 от трите сестри са много готини, докато третата, като я видя, на мен ми се смразява кръвта, а детето се съсипва да плаче. Видяла съм я да се усмихва само веднъж и се оказа, че си е тръгвала след нощна смяна. Според мен никак не обича работата си, знам, че е много трудна и зле платена. Старшата сестра е много готина.
Базата е много зле и няма много надежда засега. За другите градини общината отделя средства поне за някакви частични ремонти, тази все я пропуска. В началото занесох 2 торби играчки, за да има някакво разнообразие, а една вечер видях 2 деца да се карат за едната от количките, едното надделя и си замина с нея. Стана ми неприятно, защото не с тази цел ги занесох. В много градини родителите събират пари и те купуват или ремонтират някои неща, докато тук има много соц. слаби или роми и това не се случва, защото нямат пари хората. И аз си мислех, че нито базата, играчките имат значение, нито ромчетата /в нашата група не съм виждала много/, но не е точно така. Средата има значение - дали расте сред интелигентни деца, или сред такива, които вкъщи нямат книжки дори и не могат да пазят нищо. Когато ходи на ясла, синът ми по цяла нощ плаче насън, протяга ръчичка и вика: "Не го хвърляй, не го хвърляй!". Казва, че децата хвърлят и чупят играчките. За съжаление късно осъзнах това. Догодина автоматично ще преминем в първа група, надявам се в градината вече да е по-хубаво. Тази ни е и най-близката градина до дома, за другаде нямаме шанс, освен в някоя частна.

# 9
Zdraveite,
i nie sme prieti v iaslata ot 01.09.
vchere hodihme da vidim gradinata, personala mi se stori simpatichen,
bazata e stara, no pak beshe chisto..
sestrata ne skri che detsata, mnogo boleduvat, no spored men tova si zavisi i ot deteto, kak shte se pochustva v novata obstanovka ..
spored mnenieto na direktorkata, v klasiranite detsa, niama detsa za sedmichna gradina, i mozhe bi, ot esenta gradinata shtiala da bade tselodnevna, a ne sedmichna.
i az biah mnogo iznenadana zashto ne e vkluchena za remont tazi godina, sled kato tia se nuzhdae ot takav i to speshno.
mnogo sam obarkana i neznaia kakvo da pravia. a vsichki poznati mi kazvat da ia zapisha, zashtoto problema s iaslite e mnogo goliam, i mnogo detsa ne sa uspiali da se klasirat...
ako znaete neshto poveche, spodelete i vie.

pozdravi,  gery

Общи условия

Активация на акаунт