Биба+гърне=леглото на мама и тате- помощ - зациклихме!

  • 2 098
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Прочети и втората част на мнението ми де... не е толкова дълго. 

Прочетох го много добре. По никакъв начин не обяснява твърдението, че "не детето се е научило, а майка му ". Напротив, даже противоречи, защото, спред теб, причината да започне да си казва била, че му "писнало" да го слагат на гърне. Иначе, може и да му е писнало, а може и да е разбрало, че е много по-комфортно да не си стоиш в пишканото и да носиш памучно бельо, нещо, което е нямало как да знае до този момент, защото никой не си е направил труда да му го покаже.




Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 16:16 от Че Ка

# 31
  • Мнения: 2 829
Моят син започна да си казва когато му се пишка и ака около година и 2-3 месеца. Но бях му свалила памперса няколко месеца преди това-просто аз (или мъжа ми, свекърва ми, свекър ми дори) му предлагахме да пишка от време на време, а той стискаше и чакаше....И ревеше истерично, когато свекърва ми се опитваше да му сложи памперс. И до ден днешен казва, че "Айекс не обита игавик (лигавник) и папес (памперс)" Това не го пиша с цел да се заяждам, а просто да знаете, че е възможно.
Аз също съм против насилването на децата за каквото и да е, вкл. памперси, биберони.... И също не бих хранила детето на гърнето, както и не бих го слагала да седи на гърне по 15-20 минути, каквито практики има.
Мисля си, че в конкретния случай на детето са му дошли множко промените, хем гърне, хем биберонката, хем пък и да си спи в леглото.... Радвам се, че авторката е открила правилният път. Апропо именно това е разковничето за повечето проблеми с децата-повече внимание, време и търпение, постоянство и разбиране, за да може всяка трудност да я преодоляваме заедно с дечицата! Heart Eyes

# 32
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Именно, не приучиш ли детето на памперс, после няма да има нужда да се опиваш да го отучиш или пък да чакаш да стане достатъчно голямо, за да разбира от разумни доводи, че това всъщност не начинът.

# 33
  • Мнения: 553
не искам и да травмирам детето.
Та така, не знам какво да правя. Баща й, след снощните мъки, днес купил нова биба, ама не ми се иска да й я давам (захапката й вече леко е започнала да се изкривява)
Моля ви, ако някой има подобен опит или може да ми даде някакъв съвет да сподели.  Tired
Благодаря ви предварително

Спести му нервите на детето, това са млечни зъби в крайна сметка като е свикнало с биба, с биба, щом обективно липсата на биба води до такъв погром, явно детето има нужда от нея. не е редно решението кога и как да се махне на бибата да се ръководи от това че се е скъсала.
ВИЕ трябва да решите, а очевидно и през ум не ви е минавало преди да се скъсъ.
хайде де парче гума ли ще ви дава тон в живота  Wink

Общи условия

Активация на акаунт