Отговорност на учителите по време на училишни екскурзии

  • 3 986
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Арктика,

Много сори, ама написаното от теб е много, много противоречиво, особено в автобиографичната част.

# 31
Арктика,

Много сори, ама написаното от теб е много, много противоречиво, особено в автобиографичната част.

Това най-малко го очаквах Simple Smile Къде намери противоречие? Хората са много предвидими и пак можеш да научиш по нещо от всеки. Бих искала да знам кое реши че е противоречие, тъкмо ще разбера някои детайли от психологията, на които съм пропуснала да обърна голямо внимание Wink

# 32
  • Мнения: 7 821
А за какво става въпрос в тази тема  newsm78 ...

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Арктика,

Много сори, ама написаното от теб е много, много противоречиво, особено в автобиографичната част.

Това най-малко го очаквах Simple Smile Къде намери противоречие? Хората са много предвидими и пак можеш да научиш по нещо от всеки. Бих искала да знам кое реши че е противоречие, тъкмо ще разбера някои детайли от психологията, на които съм пропуснала да обърна голямо внимание Wink

Първо не ме вълнува колко знаеш за кибернетиката...Като ти се падне тема се изявявай.
Е добре де, на писане изобщо не съм словоохотлива, даже изпадам в еклектизъм, но да те питам, запомни си го за след години, как би реагирала ако видиш детето си, не себе си, защото номера с компромисите относно нас е друг, препържено като глава лук!?

Факт е, че преди 25 годин, и ние не сме били толкова предпазливи деца, нямаше инструкции, литература, кремчета и лосиони, родителите ни не са били наясно, но за детето си съм отговорна аз.

Не изисквам от лагеруващите учители да го хранят, къпят, обличат, а само да отведат децата в лагера, ако ще и заповеднически, поне към 12 часа. Това ако е много!?
А нали си плащам за това?

# 34
Първо не ме вълнува колко знаеш за кибернетиката...Като ти се падне тема се изявявай.
Е добре де, на писане изобщо не съм словоохотлива, даже изпадам в еклектизъм, но да те питам, запомни си го за след години, как би реагирала ако видиш детето си, не себе си, защото номера с компромисите относно нас е друг, препържено като глава лук!?

Факт е, че преди 25 годин, и ние не сме били толкова предпазливи деца, нямаше инструкции, литература, кремчета и лосиони, родителите ни не са били наясно, но за детето си съм отговорна аз.

Не изисквам от лагеруващите учители да го хранят, къпят, обличат, а само да отведат децата в лагера, ако ще и заповеднически, поне към 12 часа. Това ако е много!?
А нали си плащам за това?

Отношението "Не ме вълнува..." е грубо, препоръчвам да си го поправиш - в бизнес среда или която и да е интелигентна среда няма да ти свърши добра работа. Добър изказ е за ниско интелигентен човек който се интересува само от това което е под носа му.

Ако видя детето си изпържено като глава лук, ще го попитам защо не се е намазало с плажно масло. Но ако детето ми е достатъчно "умно" да остане толкова на слънце без да се сети да се намаже (особено като започне да усеща изгарянето - лек сърбеж, почервеняване - то се и вижда), значи заслужава да изгори така и да знае за друг път. Съжалявам, но аз не съм дядо Коледа и някои неща децата трябва да разберат сами - а именно - ако мама ти каже да се мажеш, мажи се - тя ти мисли доброто. Като не чуят съвета за плажното масло, смаи ще се сетят по-късно като изгорят и това ще е много по-поучително от една лекция преди лагера.

Плащаш си за това значи. А платила ли си на учителите с думите "Не искам детето ми да изгори на слънцето"?

Ти си отговорна за детето си, но ако продължаваш да отговаряш и за дребните неща в живота й (имайки предвид че тя е на 8-13 - там някъде, под дребни неща се имат в предвид тези, за които дори едно дете на 9-10 може да носи отговорност), тя няма да се научи да отговаря сама за себе си.

# 35
  • Мнения: 967
Ей, пак се отнесохте не по темата. Стана ми интересна тази тема и се надявах да обсъдим наистина на една екскурзия, кой за какво би бил отговорен и доколко децата сами трябва да се грижат за себе си! Как ние подготвяме конкретно децата за ситуации, в които трябва да взимат самостоятелни решения - например да не изядат всичките  джобните пари за един ден в сладоледи като са на лагер....

Вместо това извадихте ноктите, свалихте се до нивото на 17 годишни и направо не се сдържахте  argue.

Arctica, с цялото ми уважение за добре структурираните изречения и потенциала за аргументиране, мястото ти просто не е  тук миличка - не и с повдигнат назидателен пръст, просто защото ти липсва опит, а това не можеш да компенсираш с всичките ти теоретични познания и то по физика. Виж ако беше чела много педагогика....е друго нещо!

Мен ми е интересно от авторката на темата - оправи ли се детенце - 2ра степен изгаряне, не е съвсем безопасно? Оплака ли се в училището вече и каква беше реакцията?

# 36
Arctica, с цялото ми уважение за добре структурираните изречения и потенциала за аргументиране, мястото ти просто не е  тук миличка - не и с повдигнат назидателен пръст, просто защото ти липсва опит, а това не можеш да компенсираш с всичките ти теоретични познания и то по физика. Виж ако беше чела много педагогика....е друго нещо!

Педагогика съм чела, но това е нищо в сравнение с практиката, а опит в отглеждане на деца имам. вие сте отгледали 1-2 деца през живота си...аз отглеждам 6,5 милиарда. Мястото ми е никъде и навсякъде. По документи съм на 17. Представа нямаш на колко години съм.
Отдавна бях предупредена, че хората не разбират, но не само че не разбират, ами като видят нещо различно и веднага се хващат за най-познатото им (тук се хванахте за възрастта и решихте че имам познания само по физика...хора, какво да ги правиш). Деца, не се притеснявайте, има кой да се грижи за вас, без значение длаи ще обиждате, без значение как ще се държите. Бъдете спокойни. Вашата работа е само да отгледате няколко представителя на ново поколение. Достатъчно интелект имате за да свършите такава проста задача. Не се притеснявайте за гените си (децата ви) - и за тях се полагат грижи. Но хайде - направете ги малко по-самостоятелни, че не можем да сме навсякъде непрекъснато Wink

# 37
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Абсурд е да се търпят коментари от рода на тези на Arctica...да не говорим,  че хич не и мястото тук, има си детски младежки и др. форуми, да се изявява там като иска толкова много..когато достигне малко по - голяма социална зрялост и родителски опит да заповяда отново.. Смятам модераторите са длъжни да да преместят писанията и Simple Smile.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 3 027
...аз отглеждам 6,5 милиарда. Мястото ми е никъде и навсякъде. По документи съм на 17. Представа нямаш на колко години съм...
Форума за Богове е на едно друго място.
Явно имаме нужда от намеса на специалист.
Заключвам така добре наводнената тема.

Общи условия

Активация на акаунт