слънцезащитен фактор 100 ще ме предпази ли?

  • 5 610
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 451
Относно номера на фактора - фактор 30, например, спира 98% процента от УВ лъчите. Всичко над този фактор само удъжава времето на защита, но и не и процента. Няма крем, който да филтрира 100% от лъчите.  Номерация като SPF 100 е само рекламен трик.
Peace
La Roche Posay Anthelios с фактор 40 или 60 мисля, че ще са подходящи...

# 16
  • Мнения: 125
Наистина вече няма фактор 100, максималния е 50+. Може би е по-добре да опиташ с детските кремове-те имат минерални филтри и предпазват най-много. Аз моя палавник го мажа с RoC bebe фактор 40 и нямам оплаквания. Малко е плътен,но то с този фактор няма как да не е.

# 17
  • Мнения: 2 068
аз в момента се мажа с детски крем и не ми действа 

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз незнаех,че има слънцезащитен фактор 100 newsm78

# 19
  • Мнения: 604
Лично аз ползвам 50+ и съм доволна от защитата му!
Но най- добре разговаряй с дерматолог !

# 20
  • Мнения: 824
Аз нямам проблем с кожата,но на Милото му излизат бенки от слънцето.Милсите ли,че продукт с SPF 50+ ще му помогне?

# 21
  • Мнения: 3 835
Относно номера на фактора - фактор 30 спира 98% процента от УВ лъчите. Всичко над този фактор само удъжава времето на защита, но и не и процента. Няма крем, който да филтрира 100% от лъчите.  Номерация като SPF 100 е само рекламен трик. И не забравяй да нанасяш плътен слой от слънцезащитата, защото само тогава има ефект.  Peace

 Peace

Да , от  две години няма фактор 100 ( на Биодерма  имаше такива слънцезащитни кремове ) Според европейските норми най-високият фактор вече е 50+ .
Ето малко инфо:
http://society.actualno.com/news_111706.html
А дали вече има и критерий за UVA защита? На някои продукти съм виждала Р++ напр. но дали вече е стандартизиран.  newsm78
Явно не - просто се пише че има и УВА  Ейвън

# 22
  • Мнения: 70
Здравейте и от мен, вижте този крем: http://www.marvistore.com/index.php?main_page=popup_image&pID=21056 . От много време съм му хвърлила око, в момента ползвам супер сити блок на Клиник, не мога да кажа обаче че съм много доволна.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз нямам проблем с кожата,но на Милото му излизат бенки от слънцето.Милсите ли,че продукт с SPF 50+ ще му помогне?
Ще му помогне да не му излизат повече.Въпросът е как ще го накараш да се намаже.Моят и на плажа е в опозиция по този въпрос. Laughing

# 24
  • Мнения: 824
Аз нямам проблем с кожата,но на Милото му излизат бенки от слънцето.Милсите ли,че продукт с SPF 50+ ще му помогне?
Ще му помогне да не му излизат повече.Въпросът е как ще го накараш да се намаже.Моят и на плажа е в опозиция по този въпрос. Laughing

Моят харесва цялата ми козметика/и я използва/,с изключение на декоративната.Следователно и на плажа няма проблем с мазането.

# 25
  • Мнения: 3 835
Esscape
Защо винаги пишеш почернено  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 4 916
Аз нямам проблем с кожата,но на Милото му излизат бенки от слънцето.Милсите ли,че продукт с SPF 50+ ще му помогне?

Вземи му най-високия фактор, мажи го след всяко излизане от водата, но и не му давай да щъка по плажа в най-силното слънце.

# 27
  • Мнения: 824
Esscape
Защо винаги пишеш почернено  Crossing Arms

Трудно чета неболдирано,особено в работата,където мониторът е малък.Много ли дразни?

# 28
  • Мнения: 3 835
Много натъртено звучи.
Май си за очен доктор.  Wink

# 29

Общи условия

Активация на акаунт