Клебсиела в изпражненията на бебе

  • 14 977
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 695
Здравейте,
в акото на бебчето ми изолираха Клебсиела. Освен слузта няма никакви други симптоми на инфекция, аз си мислех, че по-скоро червата й са раздразнени от нещо, което ям, но явно е бактерия. Искам да ви  помоля ако някой знае къде мога да прочета повече за тази бактерия да ми кажете. Така и не мога да разбера защо е опасна, разбрах че е лошо ако попадне в дихателната система, а в червата си живее по принцип. Само че защо изведнъж се увеличава броят на тези бактерии и какво следва от това не разбирам...
Също моля споделете ако вашите дечица са имали този проблем как сте се справили... Никак не ми се иска да пием АБ а май ще трябва.

# 1
  • Мнения: 661
yoanna ,


Кърмиш ли бебето ? И каква Клебсиела  точно са изолирали ? Има ли разстройство бебчето ? По колко пъти  на ден му сменяш памперса ?

# 2
  • Попово
  • Мнения: 687
виждам че си от Варна  Simple Smile мои познати имаха същия проблем при бебе на 6-7 месеца, проведоха лечение с антибиотик, мисля че Харитонова се казваше лекарката, която им го назначи  Peace

# 3
  • Мнения: 661
Не съм от Варна  Grinning
 Но не ми отговори каква точно Клебсиела откриха на бебчето .

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Когато дъщеря ми беше на около година и половина след продължително разстройство/оказа се чревен вирус/ й откриха клебсиела в акото. Лекарите казаха, че само по себе си не е опасно, не била патогенна/не знам какво значи това/ и няма нужда от лечение.
Обаче имало риск от акото да попадне в уринарния тракт и тогава да доведе до сериозни проблеми.
Важно е да почистваш много добре след като се изака, по възможност с памуче натопено в лайка.
За собствено успокоение аз й пуснах изследване и на урина.

# 5
  • Мнения: 695
yoanna ,Кърмиш ли бебето ? И каква Клебсиела  точно са изолирали ? Има ли разстройство бебчето ? По колко пъти  на ден му сменяш памперса ?
Бебчето е само на кърма. Бактерията е klebsiella pneumoniae. За разстройство... акото й е зелено и слузесто, ние затова и пуснахме микрбиология. Иначе в момента ака по два пъти на ден, при положение, че преди 2 седмици акаше по 4-5 пъти... Сменям хубаво напишкан памперс на 3 часа.

виждам че си от Варна  Simple Smile мои познати имаха същия проблем при бебе на 6-7 месеца, проведоха лечение с антибиотик, мисля че Харитонова се казваше лекарката, която им го назначи  Peace

Дам, от Варна съм. Бактерията е резистентна на всичко, ще пускаме пак антибиограма с други АБ. Засега пием Линекс,Биогая и Креон.

Когато дъщеря ми беше на около година и половина след продължително разстройство/оказа се чревен вирус/ й откриха клебсиела в акото. Лекарите казаха, че само по себе си не е опасно, не била патогенна/не знам какво значи това/ и няма нужда от лечение. Обаче имало риск от акото да попадне в уринарния тракт и тогава да доведе до сериозни проблеми. Важно е да почистваш много добре след като се изака, по възможност с памуче натопено в лайка.За собствено успокоение аз й пуснах изследване и на урина.

А как се справихте с бактерията?Това за почистването никой лекар не се сети да ми го каже... благодаря ти!

# 6
  • Мнения: 160
Ох, представям си как си се притеснила! На нашата бебка й намериха тази бактерия в носа и гърлото не бях на себе си първите дни! В носа я излекувахме сега се надявам да я махнем и от гърлото.

Моята дъщеря се роди в края на осмият месец и беше 3 седмици в болница. По принцип тази специфична бактерия я наричат "болнична" и се заразяват хора, престояли известно време в болнична обстановка а бебенцата са особено податливи, така поне ми беше казано от лекар.

Стискам палци да мине бързо  Hug

Пусни й урина както са те посъветвали по-горе. Също може да се консултираш с д-р Харитонова, тя ни помогна на нас.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 133


А как се справихте с бактерията?Това за почистването никой лекар не се сети да ми го каже... благодаря ти!

Нищо не съм давала, след около половин година на следващите изследвания/за ясла/ нямаше нищо.
Не съм много запозната, но при откриването на бактерия някъде имат значение някакви показатели...предполагам количество, дали е в растеж и т.н.
Виждам, че си от Варна и бих ти препоръчала да посетиш д-р Георгиева или д-р Арабаджиева в детския център на Гурко/ако вече не си го направила/.

# 8
  • Мнения: 695
Моята дъщеря се роди в края на осмият месец и беше 3 седмици в болница. По принцип тази специфична бактерия я наричат "болнична" и се заразяват хора, престояли известно време в болнична обстановка а бебенцата са особено податливи, така поне ми беше казано от лекар.

Да, клебсиелата причинява вътреболнична инфекция, когато подадне в други системи, не в червата... Тя нормално си живее в червата, но за да се изолира при микробиологични изследвания значи е прекалено много. Засега единственото обяснение за това защо е опасно като е прекалено много ми даде Polly N: може да попадне в пикочните канали...

Нищо не съм давала, след около половин година на следващите изследвания/за ясла/ нямаше нищо.
Не съм много запозната, но при откриването на бактерия някъде имат значение някакви показатели...предполагам количество, дали е в растеж и т.н.
Виждам, че си от Варна и бих ти препоръчала да посетиш д-р Георгиева или д-р Арабаджиева в детския център на Гурко/ако вече не си го направила/.

Ами то нищо друго не пише в резултатите, освен името на бактерията. А при вас междувременно а (през тези 6 месеца) акото беше ли слузесто? Моите лекари съветват докато не се оправим да отложим ваксините...
При Георгиева бяхме и съм малко разочарована, изписа ни противоалергичен препарат, и дори когато излезе,че е Клебсиела не каза да го спрем.Трима други лекари ми казаха, че Зиртек не се дава просто така при недоказана алергия, особено на малко бебе. Не съм го давала разбира се...
Ох, не знам, струва ми се, че може и въобще да не е нужно лечение:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206114.0
а ако до 2 седмици не се оправим педиатърката иска да пием АБ...

# 9
  • Мнения: 661
ПОискайте още едно лекарско мнение .

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Не, слуз е нямала. При дъщеря ми причината да пуснем изследвания беше, че изкара в кратък период от време два от т.н. летни грипове. Искахме да я заведем при Георгиева, но тя отсъстваше и ни препоръчаха Арабаджиева. Отнесе се изключително внимателно/тя е единственият детски лекар, при когото съм видяла такова отношение/ и обясни, че въпреки, че почти е сигурно, че разстройството се дължи на вирус, е добре да пуснем чревни изследвания. Като излязоха резултатите изобщо не се притесни от клебсиелата, само ни предупреди да почистаме внимателно и редовно, за да не отиде в уринарния тракт. Тогава малката беше още с памперс и знаеш какво мацало става...
Лечението, което назначи, беше за възстановяване на чревната флора - Бифитус и Лактофлор.
Иначе и аз слузта я свързвам с някаква алергия...

# 11
  • Мнения: 695
ПОискайте още едно лекарско мнение .
elpidaelpida, защо ме попита дали я кърмя, има ли това значение? Педиатърката ми започна да говори за даване на затягащо мляко 2 пъти на ден, аз се направих, че не я чувам.
Консултирала съм се с четирима лекаря, а ако броя д-р Попиванова от Здравея и микробиоложката от ХЕИ са дори 6. Но мненията им се засичат само по отношение на пробиотиците: трябва да се дават. Иначе всеки казва различен период, от 10 дена до 2 месеца, един лекар казва, че трябва да се дават АБ, друг че не е нужно... В крайна сметка трябва сама да реша как ще се лекува детето, т.е. кой лекар да послушам. Тази, на която имам най-голямо доверие, е спокойна, казва, че щом наддава детето не е страшно, но аз се чувствам длъжна да събера колкото може информация за пустата бактерия. Затова и се допитвам до вас...

# 12
  • Мнения: 661
Попитах ,защото повечето от храните и лекарствата ,които приемаш минават в кърмата .
Разбира се ,че ще се интересувате колкото може повече от проблемите с бебчето ,но ако наддава и е жизнено , значи все още не е за антибиотици . А и много рядко се наемам да давам съвети без да съм видяла пациента .
Как е бебчето сега ?

# 13
  • Мнения: 695
Ами слузта малко понамаля, но си я има, акото й е зелено. Давам й Биогая и Линекс, Креон по-трудно... мисля евентуално да го сменя с Колиеф. Бебето е много жизнено и весело. Смятам, че наддава, макар нашият кантар да не е абсолютно точен.

# 14
  • Мнения: 661
Радвам се да чуя че бебата е добре  Hug

Общи условия

Активация на акаунт