за тръпката и съжителството

  • 4 169
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте  Hug

Четем форума от доста време и ни направи впечатление многобройните постове и теми свързани с любовници, загуба на интерес към партньора, раздели и какво ли още не  #Crazy Ние сме младо семейство и за сега поддържаме "огъня" но се и притесняваме от това "омръзване" което толкова се афишира напоследък  ooooh!

Прииска ни се да направим тема, в която всеки който желае (било то мъж или жена) сподели с нас и с другите, хитростите, тактики, дела или просто постъпки който прави за партньора си за поддържане на тръпката и интереса един към друг, защото това трябва да се прави и от двамата а не както доста хора чакат това само от съпрузите/съпругите си. Пък видиш ли сме спасили нечий брак или сме отприщили нечие друго аз което партньорите откриват у другия и разбират дали човека до тях е или не е подходящия  Money
Разбира се че това може да е индивидуално, но нали все пак сме хора, можем да се раздваме на едни и същи неща. Нека да се съберат съветчета който да са просто от помощ   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 731
За мен ,за нас рецептата е в изненадите.Но за съжаление все по рядко се случва и то най-вече по поводи.Вече 14 г сме заедно и сякаш спряхме да се изненадваме,това не значи че не се обичаме ,но е различно. Просто си чакаме времето ,когато ще си останем поне за ден -два сами. Hug

# 2
  • Мнения: 540
Ние сме заедно от 9 години и с всеки следваш ден се обича ме все по-вече и не ми се иска да помислям че този огън между нас може някой ден да изгасне

# 3
  • Мнения: 154
За мен лично най-важно независимо дали двама живеят с брак или без брак е свободата и липсата на ограничения.Знам,че винаги когато поискам мога без него да излезна с приятелки или с колеги да идем някъде през уикенда,да направя нещо, което ми доставя удоволствие.Искам да кажа,че всеки трябва да си има някакво лично пространство-за хоби,занимания.Никога мъжът ми не ми е държал сметка,не ме е обсипвал с безброй въпроси или да е проявявал съмнения и ревност.Естествено и аз му отвръщам със същото.След това си разказваме като приятели.Вече с дете нещата стават по-сложни,но когато между двама има доверие и разбирателство винаги може да се намери време.

# 4
  • Мнения: 46 492
Няма правила, за всяко семейство е различно Wink нещо, което помага при едни, действа пагубно при други, така че не бих рискувала  Laughing ако например ние приложим това, което е написала amfibia, след 1 месец ще сме в развод  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 6 674
Няма правила за това как да си щастлив - всеки за себе си.

# 6
  • Мнения: 2 230
Ние с мъжа ми сме заедно от 10 години почти - 8 г. гаджета и 1,5 г. женени и аз смело мога да кажа,че все още съм влюбена в него и той казва че го вижда в очите ми. Heart EyesНо за мен е малко странно,че той твърди че вече не е влюбен в мен а ме обичал много.Казва че преди в началото е бил влюбен ....... Аз също го обичам,но съм и влюбена внего.Каже ми възможно ли е да е така както твърди или просто ги разбираме нещата по различен начин?

# 7
  • Мнения: 2 090
Обичаме се много,щастливи сме заедно,но ще излъжа ако кажа че тръпката е вечно жива....Да,изненадваме се понякога,но има и моменти когато ни е скучно примерно Thinking.Което не е толкова лошо всъщност,има някакъв чар в това понякога просто да има с кого да си помълчиш Wink.Навремето мислех че съществува вечна любов и страст,сега мисля малко по-различно-в смисъл любовта си остава но чувствата се променят в някаква посока с течение на годините.
Най-важното за мен е да сме както любовници,така и приятели,да сме заедно,но и да имаме свое лично пространство и не на последно място-да не знаем абсолютно всичко един за друг,за да можем да се изненадваме(все пак какво интересно може да намериш в една прочетена от начало до край книга Wink...)

# 8
  • Мнения: 307
Мога да кажа за себе си че най-важно е доверието между мен и съпруга ми , за да продължаваме да сме заедно. Женени сме вече почти 15 г. Без значение е колко го обичам, ако имам някакви съмнения мога да вгорча живота и на двама ни. Променили сме се  много откакто сме заедно.

# 9
  • Мнения: 523
За мен лично най-важно независимо дали двама живеят с брак или без брак е свободата и липсата на ограничения.Знам,че винаги когато поискам мога без него да излезна с приятелки или с колеги да идем някъде през уикенда,да направя нещо, което ми доставя удоволствие.Искам да кажа,че всеки трябва да си има някакво лично пространство-за хоби,занимания.Никога мъжът ми не ми е държал сметка,не ме е обсипвал с безброй въпроси или да е проявявал съмнения и ревност.Естествено и аз му отвръщам със същото.След това си разказваме като приятели.Вече с дете нещата стават по-сложни,но когато между двама има доверие и разбирателство винаги може да се намери време.
Така е и при нас !

# 10
  • Мнения: 1 517
Аз също много държа на личната свобода. Имам я, но не прекалявам с правата си. Той също. Но не това е основата, която ни крепи. Даже не знма точно какво е. За 10 г. брак сме имали не 1 или 2 кризисни моменти, в които аз примерно съм усещала, че той изстива към мен, че я няма вече тръпката. имало е и моменти в които аз се усещам, че някакси ми става безразличен. Но явно защото и двамата се обичаме ( не влюбване, а обич) и като усетим, че е дошъл такъв момент до сега поне все сме намирали начини да разпалим огъня отново. Не мога да дам конкретни примери, понякога жаравата лумва отново след един як скандал и последващ спокоен разговор след това. Но това се получава само когато и двамата държат на брака си. Тогава винаги се намират начини да се съживи тръпката.

# 11
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
За времето прекарано заедно мога да кажа само едно - намерих своето второ АЗ.
Малките жестове, изненади - дребни подаръчета, обаждане, еротичен смс .... не се изискват титанични усилия, за да се поддържа тръпката. И най-важното - доверие в другия и уважение към него и личния му живот. Не мога да търпя следене, дива ревност и поставянето на огради около мен. Не постъпвам така и с него. Чувството да си свободен обвързва повече, отколкото ограниченията.

# 12
  • Мнения: 1 517
За времето прекарано заедно мога да кажа само едно - намерих своето второ АЗ.
Малките жестове, изненади - дребни подаръчета, обаждане, еротичен смс .... не се изискват титанични усилия, за да се поддържа тръпката. И най-важното - доверие в другия и уважение към него и личния му живот. Не мога да търпя следене, дива ревност и поставянето на огради около мен. Не постъпвам така и с него. Чувството да си свободен обвързва повече, отколкото ограниченията.

БРАВО!   bouquet

# 13
  • Мнения: 592
Уважение, усмивки и думи като извинявай и обичам те с повод и без повод - това е нашата рецепта! Можем ли - заедно сме!

# 14
  • Мнения: 11
Като ви чета май ние сме най-зле  Cry. Дори не ми се пише за това. Браво, че се обичате. Дано да е все така. много е хубаво да обичаш и да си обичан.

# 15
  • Мнения: 1 572
правило номер едно : не мисли за момента в който ще си омръзнете и кога ще дойде той защото може такъв да няма а ти цял живот да си се страхувала от него ; на някой  мъж може да му омръзнеш за 2 дни каквото и да правиш за него ,
според мен е много важно да не ги подценяваме нашите тънкообидни мъже за да не търсят хвалбите колко са прекрасни и мъжествени другаде , бях прочела тук някъде из форумите за една жена която след като се родило детето им казала на мъжа си че то е най-важно за нея и той е на второ място и тои не след дълго я зарязал.......еми да отишъл е някъде дето ще е на първо място ...........мноооооого груба грешка от нейна страна
всичко друго е индивидуално и всеки си избира съответните техники 

# 16
  • Мнения: 164
аз мисля,че любовта трябва да се поддържа и от двамата партнъори-ако не се поддържа тя просто ще си отиде,а поддържането става чрез малки изненади като напр.-жената да посрещне мъжа си в леглото с ново секси белъо(може и без белъо Embarassed)или мъжа да посрещне жена си с малко скъпо подаръче(за което да няма повод)и подобни -най -важното е обаче и двамата да имат желание да зарадват полвинката си (въпреки всекидневните проблеми)тогава и двамата ще се чувстват щастливи дори и с 50годишен брак

# 17
  • софия
  • Мнения: 636
Уважение, усмивки и думи като извинявай и обичам те с повод и без повод - това е нашата рецепта! Можем ли - заедно сме!
Това е и при нас!Към това прибавям изненадите и очакването кога отсъстващият ще се прибере от работа и ще прегърне своята половина!Все още сме влюбени един в друг-след близо 4 години брак и съвместен живот. Нй-голямоо изпитание, което досега сме преживели е моята бременност, раждането на дъщеря ни, това, че си я гледаме сами и се опитваме да съхраним любовта и тръпката помежду ни. Трудно е когато човек няма свободна минута, трудно е когато има дете, трудно е когато планира да има още две, трудн е, докато очакв мечтите му да се сбъднат, но няма по-голямо щастие да видиш как се сбъдват с очите на любимия човек!Помагаме си, вярваме си,подкрепяме се, говорим си, когато ни боли....Това е. поделяме късчетата мигове заедно и вярваме с надежда, че мигът ще стане по-голям от силата на любовта ни.

# 18
  • Мнения: 17 546
Зачитането на личната свобода на другия и старата приказка, че всичко в едно семейство се оправя в леглото. Освен това ние живеем един за друг и за децата ни. След почти 20 години заедно сме си най-близките и сме си нужни все още, във всякакъв смисъл.

# 19
  • Мнения: 2 448
С времето тази първоначална тръпка изчезва, но ако няма тежки конфликти си ставате по близки един на друг и се обичате по по-различен начин. Важното е никой да не насилва другия да приема да прави неща неприсъщи за него и да се налага единия да се раздели с личното си аз и да се посвети изцяло на другия. Жестовете и компромисите трябва да се правят и от двете страни. Както и да се цени личното пространство на индивида в двойката.

# 20
  • Мнения: 5 026
Ние сме си все същите след 5 години  Heart Eyes До човек си е.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нормално е сексуалната тръпка с времето да отстъпи място на по-дълбоки чувства като обич и привързаност. Хормонално обусловено е и не мисля, че зорлем това може да се промени.

# 22
  • Мнения: X
Аз не съм съгласна с РЕНИ.Ние сме семейство почти 20 години и тръпката при нас още я има. Вечер нямаме търпение да се видим,всяка свободна минута едва ли не прекарваме заедно,и през деня се чуваме,и секса още е на ниво Simple Smile Нямам някаква тактика или философия,но:никога не съм опитвала да го променям,да го вкарвам в някакви рамки,никога не съм го обиждала,винаги сме решавали проблемите с разговор и търсене на кмпромис,а не с викове,скандали ,обиди и нападки.Защото идеални хора няма.Сигурно няма да повярвате,но за тези години той нито веднъж не ме е обидил,не ми е повишил то, не се е разсърдил.А е имало поводи.Просто сме намирали друг, по- миротворен начин за справяне. #2gunfireна никого не е помогнало досега.А за тръпката...ние още се изненадваме в секса,и то без кама сутра... Simple SmileМного отдавна четох в някаква книга,че за мъжа жената трябва да е като покрита с хиляди воали,и всеки ден да сваля по един.Така когато махне поредния воал,той да си мисли,че я е открил напълно.На следващия ден обаче открива още един, и  още един...Така жената никога не е докрай разбулена,разбирай разгадана.И има много истина в това.Мъжът по природа е ловец и трябва постоянно да открива нещо ново в жена си.Спре ли да го изненадва,скуката в брака е сигурна.Дали ще изневерява или не ,няма значение.Когато живееш с някого само по съвместителство...

# 23
  • Мнения: 411
Ами то няма някаква универсална формула или готова рецепта.Хора всякакви,характери различни.
Ние с моя мъж сме от 5 год. заедно.Заживяхме заедно на втория месец от връзката ни.
Никога не сме си вдигали скандали,но се случва да се посдърпаме,но без да си повишаваме тон,по-скоро нещо като спор.Ако има нещо,което тревожи другия,колкото и да е трудно понякога - разговаряме открито.
Тръпката още си я има.Няма търпение да се върне от работа и да го прегърна,да ми разкаже как му е минал деня,да му разкажа и аз за моя.Секса си е страхотен,така както е бил и в началото.Още се разтапям в ръцете му и имам смътното усещане,че това ще трае дълго...Правиме си подаръци от време на време,с повод и без повод.Обръщаме се с мили нарицателни,понякога със смешни такива за закачка.Свободното време винаги го планираме заедно и понякога просто да си седиме у дома да гледаме филм се оказва изключително приятно,понякога не се знае дали ние гледаме филм или филма нас... Mr. Green
Никога не съм се опитвала да го променям и няма да го направя.Вписва се идеално в моите разбирания и желания.
Не му забранявам.Не му натяквам...той идеално знае какво бих приела и какво не,защото ме познава много добре.Това е повече от достатъчно.
Намерих си половинката и благодаря на Господ за това!
Пожелавам го на всички   bouquet

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не съм съгласна с РЕНИ.
Че то коя ССФ ще е?! Тук всички са идеални.

# 25
Браво!Страхотно постижение,но само искам да допълня,че сигурно старанието е от двамата партньори.Това за воалите и аз съм го чувала и подкрепям,но за ловеца ...Някои мъже не желаят да играят тази роля.

Общи условия

Активация на акаунт