платен отпуск след майчинство???

  • 1 929
  • 22
  •   1
Отговори
бях 2 години майчинство- до 26.12.2007г/ от януари съм на работа, мога ли да си взема платеният отпуск, който ми се полага от двете години майчинство??? Извинявам се ако има някъде подобна тема, няма време да ги чета, пиша от работата/

# 1
# 2
Супер/ Мерси! И аз така си мислех но не бях сигурна!

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Да, можеш.

# 4
  • Мнения: 4 753
Можеш... но поне си остави от тази година отпуската, за да си имаш при нужда (дано не се налага)...  Peace

# 5
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
аз също разбрах,че след 2те години ,можем да ползваме годишните отпуски.(2).
Мисълта ми е,трябва ли да работим известно време седмица-две или може да ги слеем с майчинството?

Мерси Simple Smile

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Здравейте,
аз също разбрах,че след 2те години ,можем да ползваме годишните отпуски.(2).
Мисълта ми е,трябва ли да работим известно време седмица-две или може да ги слеем с майчинството?

Мерси Simple Smile

Ако се върнеш за една седмица на работата мисля, че трябва да ти увеличат заплата и следователно да си вземеш отпуската на по-висока заплата.Можеш да ги слееш с майчинството, но ще ти платят колкото ти е била заплатата преди да излезеш в майчинство.Не съм много сигурна, че е точно така, но нещо такова ми се върти  Rolling Eyes .Нека и други се включат за да кажат със сигурност.

# 7
  • Мнения: 145
Така е. Ако слееш майчинството с отпуската, ще ти я платят според възнаграждението, което си получавала преди да излезеш по майчинство, а ако се върнеш на работа и после излезеш в отпуска, ще ти бъде актуализирана заплатата и съответно ще получиш по-голяма сума за времето, през което си в отпуска.

# 8
  • Мнения: 261
Момичетата са ти отговорили правилно: Можеш да си използваш отпуската, но за да получиш актуализирана заплата трябва да отработиш поне десет дни в рамките на един месец.

# 9
  • Мнения: 672
Здравейте,
аз също разбрах,че след 2те години ,можем да ползваме годишните отпуски.(2).
Мисълта ми е,трябва ли да работим известно време седмица-две или може да ги слеем с майчинството?

Мерси Simple Smile

Ако се върнеш за една седмица на работата мисля, че трябва да ти увеличат заплата и следователно да си вземеш отпуската на по-висока заплата.Можеш да ги слееш с майчинството, но ще ти платят колкото ти е била заплатата преди да излезеш в майчинство.Не съм много сигурна, че е точно така, но нещо такова ми се върти  Rolling Eyes .Нека и други се включат за да кажат със сигурност.

Отчасти е така. Отпуската се изчислява като се вземе среднодневното възнаграждение от предходен месец, в който имаш поне 10 отработени дни. Значи трябва да се върнеш на работа за последните 10 работни дни от юни примерно и да излезеш отпуска от 01 юли. Така ако тогава ти вдигнат заплатата, отпуската ще се изчислява по нея. Всъщност не е задължително да ти увеличават заплатата, освен ако не се осигуряваш на прага и той междувременно е вдигнат. Малко е объркано. Ако не се разбира пак ще пиша. Hug

# 10
  • Мнения: 154
Извинявам се,че малко измествам темата,но ако реша да ползвам 6 мес.неплатено майчинство,как е по-добре да си пусна първо платената отпуска и после майчинство или трябва и като мине неплатеното майчинство,тогава да ползвам платената отпуска.Незная дали ясно се изразих,ще съм благодарна за отговорите Ви!

# 11
  • Мнения: 145
6-те месеца неплатен отпуск можеш да ги ползваш, когато искаш до навършване на 8-год. възраст на детето наведнъж или на части, т.е. не си длъжна да ги вземеш непосредствено след изтичането на 2-те години майчинство.

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Всъщност не е задължително да ти увеличават заплатата, освен ако не се осигуряваш на прага и той междувременно е вдигнат. Малко е объркано. ...

За съжаление е така. В повечето случаи актуализацията на заплатата е по усмотрение на работодателя  Confused Поне в мойта служба е така, хем съм на държавна работа.
След платеното 2год.майчинство се върнах на работа за един цял месец и пак не ми изравниха заплатата с тези на колегите ми /които си бяха получавали всички увеличения в последните две години, когато аз не съм работила/.
След това си пуснах цялата натрупана платена отпуска, после още два месеца неплатена и чак след това се върнах на работа. Едва тогава ми актуализираха заплатата както трябва.

# 13
  • Мнения: 26
Един въпрос към темата и от мен. Има ли право директора да ми откаже ползването на платения отпуск който съм натрупала.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Един въпрос към темата и от мен. Има ли право директора да ми откаже ползването на платения отпуск който съм натрупала.

Мисля, че не може.

Общи условия

Активация на акаунт