Сваляте ли си тъмните очила когато говорите с хора?

  • 7 131
  • 159
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 662


Хех, добре, щом си разбрала, значи си разбрала и че не е  толкова голяма глупост
И със сигурност знаеш до какви диоптри могат да ти направят слънчеви очила  Wink


Не мисля, че има ограничение. Като малка носех такива очила и бяха с доста висок диоптър Thinking. Както могат да направят и очила с диоптър 8 /поне/ и да не са с дебело стъкло, така и слънчевите с диоптър вече нямат ограничения. Поне за диоптър до 6 съм убедена.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 21:29 от melinda_

# 151
  • Мнения: 247
Като разбера, че говоря с човек отсреща ще ги сваля, ако разбера, че не е човек въобще няма да ги свалям Joy Joy Joy

# 152
  • София
  • Мнения: 2 430
Свалям ги,за мен би било неуважително някой да ми говори със слънчеви очила срещу мен,без да му виждам очите Peace
 П.П. Един от критериите,които правят HR  при интервютата е да наблюдават дали събеседващият те гледа в очите или избягва погледа ти.Ако перифразирам това за мен говоренето със слънчеви очила е равносилно на избягване на визуален контакт

# 153
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Свалям ги,за мен би било неуважително някой да ми говори със слънчеви очила срещу мен,без да му виждам очите Peace
 П.П. Един от критериите,които правят HR  при интервютата е да наблюдават дали събеседващият те гледа в очите или избягва погледа ти.Ако перифразирам това за мен говоренето със слънчеви очила е равносилно на избягване на визуален контакт

......... а понякога е просто непоносимост към светлината......... бих казала - в по-голямата част от случаите. А и на улицата, където обикновено човек е със слънчеви очила не знам да се провеждат интервюта newsm78

# 154
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Винаги ги свалям.

Липса на уважение е за мен в противен случай.

# 155
  • Мнения: 11
Свалям очилата си. Ръкавиците също.
Препречвам слънцето с ръка в случай, че разговорът е краткотраен и е на улицата, но
ако ще е на чаша кафе обикновено избирам(е) маса на сянка.
Свалям очилата си и ако събеседникът ми не направи същото в близките секунди вежливо го каня да ме последва. Simple Smile
Добре е да не се крием зад слънчевите очила. Бих толерирала само медицински или козметичен проблем.   Simple Smile

# 156
  • Мнения: 2 254
Бих толерирала само медицински или козметичен проблем.   Simple Smile
E, как ще знаеш? Запознават ни току-що, и аз какво, вместо "приятно ми е " да се изцепя: "аз, понеже, таковата, с очите го закъсах нещо..."
  Не се юрвайте от едни слънчеви очила да вадите заключения. И да, не е изключено, човекът със слънчевите очила насреща, да не ви уважава. Е, и?...
 

# 157
  • Мнения: 11
Бих толерирала само медицински или козметичен проблем.   Simple Smile
E, как ще знаеш? Запознават ни току-що, и аз какво, вместо "приятно ми е " да се изцепя: "аз, понеже, таковата, с очите го закъсах нещо..."
  Не се юрвайте от едни слънчеви очила да вадите заключения. И да, не е изключено, човекът със слънчевите очила насреща, да не ви уважава. Е, и?...
 



Лесно е! Дори когато срещнеш непознат Simple Smile Тайната е в общуването, но за съжаление нашето общество не умее да общува Sad
Да, малко декларативно съм се изказала с думите си  накрая...
Разбира се, бих  приела и уважила в някои случаи решението на събеседника ми. В други не!
 ....Пък  и винаги има какво да се научи от поведението на другия  newsm78



# 158
  • БЪЛГАРИЯ
  • Мнения: 340
     Нося слънчеви очила целогодишно.Не съм болна,просто не понасям слънчевата светлина-заболява ме главата!"Сраснала" съм се с тях,не ги усещам даже у дома.Случвало ми се е някой да ме подсети,че сме в тъмно помещение,или че слънцето е залязло отдавна!Иначе съм добре възпитан човек и познавам етикета,но нерядко ми се случва да си стоя с очилата.Който ме познава ми прощава!Който-не-да ме прощава!

# 159
  • Мнения: 2 022
Аз го приемам като признак на неуважение към събеседника, но както някой писа, не са длъжни всички да ни уважават Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт