11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11

  • 33 627
  • 295
  •   1
Отговори
  • Мнения: 333

Добре дошли всички в единадесетата ни турска тема .
Тук обсъждаме всичко за страната и споделяме ежедневието си.
Заповядайте при нас на сладък мухаббет с турско кафе, локум и бакалава.





Старите теми:
1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10

Кои сме ние:
Olgarita – БГ /Свиленград, Измир, (София) / 07 06 1976г.
Drize – ТР /Истанбул (Габрово) 12.10.1980г.
pina – БГ /Варна / 8.03.1977г.
DilQRa`- БГ/ Варна/ 09.1986г.
desert princess - БГ/ Варна/09.1986г.
Снеж – БГ /Хасково / 30.12.1978 г.
tsve_te – БГ/ Варна / 06.03.1980г.
benmary – ТР /Истанбул (Габрово) / 03.02.1971г.
снежана01- ТР/ Истанбул (Бургас) / 06.01. 1980г.
Ghosn (Мая) – БГ/ Пловдив / 03.04.1980г.
Джорди (Гери) – ТР/ Истанбул (Варна) / 14.07.1977г.
kaigi – ТР/ Ankara (Карлово) / 20.02.1976г.
mistik – ТР/ Истанбул (Добрич) / 29.01.196....  г.
sisa g – БГ/ Бургас / 19.10.1978г.
bz – ТР/ Истанбул/ 20.08.1978г.
sonyaz – ТР/ Истанбул (Казанлък) / 30.07.1978
tsvetykus – ТР
sladka hapka - BG
Елена - Варна/БГ
Erset - Istanbul /TR
Kukuleta - Istanbul/ TR
hilinili - Istanbul/ TR
miramila - Istanbul/ TR / 15.04.1976
maryhen - Samsun/ TR
ninagunduz- Söke/ TR
емел - БГ/София
Звезделина Георгиева - БГ/Сливен

smile3509 П.С. Имаме си и албум с наши снимки. Всеки с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално е достатъчно да поиска паролата за албума от нас.  Simple Smile

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 13:44 от Desert Princess

# 1
  • Мнения: 206
Здравейте момичета.
Да ни е честита новата темичка, Desert Princess мерси, както винаги е много хубава....
  bouquet

# 2
  • Мнения: 164
benamary, разби ме с този линк от 4 сезона хотела!  Shocked Невероятно е! Толкова ми се изпълниха очите и сърцето!  Rolling Eyes  bouquet  Дай Боже, всеки му да му е по джоба да се наслади на тази прелест!!! Иншаалаа!!!
А пък аз продължавам всяка нощ да сънувам различни сценарии, свързани с Истанбул. Писна ми вече. Трябва ми психиатър.  #Crazy Тва мойто е мания вече....

# 3
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Desert Princess , отсъстваш, но когато трябва си тук! Благодаря!   bouquet
Бенмари, много хубаво място! И Ати се е забавлявал, това е чудесно! Само таткото не видях, той фотографа винаги липсва!  Hug
erset , рита и още как! Бабасъ все пита аз кога ще го усетя?  baby_neutral А Селин така се буха в корема ми, че направих плочки да се стягам! Чакам сестра й да я ритне от вътре, че да се усети да не го прави!  Joy
Снежана01, тортата стана превъзходна! Аз обожавам Октай Уста и рецептите от Софра! Няма да съжалявате, ако я пробвате!  Peace Радвам се, че свекър ти е по-добре! За детските стаи, мога да ви кажа, че има изложение на бебешки и детски стоки в СНР Експо център! И тогава е много удобно и изгодно да купите бебешка стая! Проверете в САЙТА ИМ! За съжаление, май че е минал!  ooooh!
Мистик, много хубава информация! Защо и бреговете на Истанбул не бяха на 3 място?  hahaha
Весел, слънчев ден от мен!   bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 218
Здравейте майчета локумки-сладкодумки,
Поздравления за Desert Prinsess за уютната тема която е направила smile3501
Престоя в Истанбул от 3 дни стана на 5 , прекарахме си удесно. В петък пак заминаваме уж пак за 3 дни на сватба, та срам не срам ще поискам идея за пожелание на турски език върху сватбената картичка за младоженците.
Аз имам идея какво да е на български , но в превод незная как ще звучи.
Ето го и текста:
Бъдете си за всичко необходими, дори в житейските прости неща. Само така през  годините трудни ще покорите света.
Не искайте един от друг неща невъзможни, достатъчна е и една дума добра. Изживейте заедно всички минути тревожни до мига,когато ще сте с посребрена коса.
Нека очите Ви в една посока да гледат, а ръцете да милват послушни деца. Нозете Ви една пътека да следват пътеката на радостта!

Benmary лошо това с агенцията , и коя е тя та да може да не я ползваме
Снимките са много хубави. Много ми се иска и аз да сложа името на Марти на вратата на стаята й, но тук не намерих нищо( то в Бг кво ли има #Cussing out)

Оф ,искаше ми се да попиша още ,но ме вика слънчицето
лек ден на всички  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 21:20 от tsvetentse

# 5
  • Мнения: 1 243
Принцеске благодаря за теми1катаЧНаистина е уютна и нашето малко местенце з апочивка ,сладки приказаки,оплакаване,мрънкане ииии.... виртуална среща на по кафенце с приятелки!  bouquetКак си ти?Какво ново около теб?С Dilqra  сте в сесия и май не ви остава много време за писане,но нищо-важно е учението да върви.
Dilqra то май нив всички тук имаме нужда от психолог0да ни изликува от тази мания Турция JoyВчера като се прибирах и съм си пуснала някакво незнайно радио в колата и по едно време пускат една турска песничка-Internet ,точка ,бомба ком или нещо такова.Ей сърцето ми заби ,заигра,аз като ви казвам че съм туркиня от предния си живот вие не ми вярвате JoyАко откриеш пофходящия психотерапевт свиркай,че и аз взех да се плаша от себе си Mr. Green
BZ душата къде се изгуби?Всичко наред ли е с вас?
tsvetence пожеланието е страхотно!Айде някой да го преведе на турски да видим как ще звучи!И аз ще си го запиша ,чеможе скоро и на турска сватба да ходя!
Дризе,snejana,джорди как са коремчетата?Вчера ходихме на пицария с едни приятели и в компанията имаше една жена-има някакви дарби -като се втренчи в очите ми и взе да ми ги нарежда едни....Страх ме хвана.Та според нея и аз ще съм скоро във вашия  отбор Peace Joy
Целувки от нас  с Иво!Отиваме на разходка да дивее малкия Бам-Бам!

# 6
  • Мнения: 58
Здравейте,

Ето и няколко реда от мен днес.
Бенмари, този хотел наистина е супер (Четири сезона). И аз погледнах сайта, и много ми хареса, даже си взех няколко идеи от интериора.

DilQra i Desert Princess, успех на изпитите, и нали знаете - полят изпит - взет изпит.

DilQra, връщам се пак към желанието ти да ходиш да работиш и живееш там. Няма нищо лошо от такъв опит и според мен ще ти даде много. Пък и аз съм на мнение, че човек трябва да опита за да види, ако не опита, как ще е видял. Аз покрай работата ъм ходила в много заводи в ТР, пък и в БГ. И да ти кажа честно, това което виждам в турските, е много по-добро отколкото в българските, и като условия, и като организация. Говоря за бранша, в които работим ние.

Цвете, тва са хубави предсказания... късмет. Какво стана с дипломната работа? Аз някъде изгубих диалога за това.

Момичетата, които правят красиви торти, с още по красиви декорации, някъде бях чела, че има линк или някакви насоки, обяснения, съвети и т.н., можете ли да помогнете, че предстои един рожден ден в семейството, милото ще става на 31 след 1 седмица, и се стягат 3-дневни тържества и искам да го изненадам с нещо много красиво.

Цветенце, това пожелание наистина е много хубаво, дано при превода се запази очарованието, което има на български. По тоя повод снощи гледах как някакви деца взели че превеждали много известни български поговорки на английски, имаше много смешни неща.

Бременни мами, гледах албумчето днес, страхотни сте.

На всички ви благодаря, че питате за състоянието на баба ми, но нещата нито се подобряват, нито се влошават. А днес много се издразних, защото тя е много възрастна, а имало някакви жени в нейната стая в болницата, които негодували и казвали, че била "пътничка" и се карали с майка ми, че и помага, и се грижи за нея, (а грижите включват всичко - хранене, даване на лекарства, къпане и т.н.) и ми стана много болно.  Мам каза че, ако състоянието й се задържи така, може да я изпишат, и да продължи лечението вкъщи, а всеки ден да минава доктор. Но не разбирам, как може да има такива хора, да се заяждаш в такова положение, и да говориш такива неща. Ох, дано всичко свърши скоро, и тя да се прибере вкъщи, там ще е по-спокойна.

# 7
  • Мнения: 164
Здравейте,

Ето и няколко реда от мен днес.
Бенмари, този хотел наистина е супер (Четири сезона). И аз погледнах сайта, и много ми хареса, даже си взех няколко идеи от интериора.

DilQra i Desert Princess, успех на изпитите, и нали знаете - полят изпит - взет изпит.

DilQra, връщам се пак към желанието ти да ходиш да работиш и живееш там. Няма нищо лошо от такъв опит и според мен ще ти даде много. Пък и аз съм на мнение, че човек трябва да опита за да види, ако не опита, как ще е видял. Аз покрай работата ъм ходила в много заводи в ТР, пък и в БГ. И да ти кажа честно, това което виждам в турските, е много по-добро отколкото в българските, и като условия, и като организация. Говоря за бранша, в които работим ние.





Благодаря за информацията, наистина много ми помагате, чрез вашите мнения тук във форума!   bouquet  bouquet  bouquet
Днес споделих с майка ми плановете ми за Турция, като разбира се дадох хиляди примери от вашите мнения и опит. Подкрепата и участието ви значи много за мен! Благодаря на всички ви!
Ако, Дай Боже, един ден сбъдна мечтите си в тази насока до голяма степен ще благодарение на познанството ни в този форум!   bouquet
Мечта ми е да работя в сферата на туризма с езици. Силно привлечена съм от историята въобще като цяло и ми е хоби да чета легенди, факти, традиции, култура и т.н. за ориента и най - вече Турция.  Би било страхотно ако някой ден се установя в Истанбул да работя с български и английско говорящи туристи като екскурзовод. Предизвикателство е за мен да отворя очите на хорята към света, който промени животът ми така като магия. Rolling Eyes Разбира се имам много път да извървя, турски имам да научавам, виза да получавам  Laughing ама размишлявам си върху клавиатурата.....
Целувки на всички ви
и Ghosn, дано състоянието на баба ти се стабилизира и всичко бъде наред! Тази история с болниците я преживях с дядо ми и беше кошмар.

# 8
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Ако не ме резнат модераторите, в дена на смъртта му искам да спомена един велик поет: Назъм Хикмет

SOFRA
Şu Varna deli etti beni,
                   divane etti.
Sofrada domates, yeşil biber, kalkan tavası,
radyoda "Ha uşaklar!" Karadeniz havası,
rakı kadehte aslan sütü, anason,
                          uy anason kokusu!
Ahbapça, kardeşçe konuşulan dilim...
A be islah, be, islah be halim...
Şu Varna deli etti beni
                          divane etti...
                                        06.06. 1957, Varna

# 9
  • Мнения: 333
Радвам се, че ви е харесала темичката.  Blush

Цвете Бивам.... Simple Smile Мъчим се тука с тези изпити..мен вече на единия ме скъсаха.... утре имам още един ..  Confused По цял ден от хойкане по варненските улици не ми остава време да седна и да пиша. Чета аз от време на време, но се чудя от къде да подхвана..толкова мн пропуски имам когато отсъствам от мухаббета.  Laughing ooooh! Ти как си? Приключили ли твоята сесия вече?  Simple Smile
П.С. Песента, която си я слушала е на Ismail YK - Bomba Bomba.com беше хит по-миналата година.  Grinning

Гхосн Мерси...  Simple Smile ние само да се отървем от тези изпити пък после ще се поливаме ..  Mr. Green

Дризе Кипарисовите ветрове пак ми веят по главата и за това все отсъствам.  Mr. Green Как си ти....расте ли бебчето. Много целувки на Селинката.  Heart Eyes Hug

Мистик Онзи ден четох сайта за мевляна. Много интересна информация....преди това не знаех защо точно се въртят така. Мерси за инфото.  Simple Smile
Във връзка с Назъм Хикмет и аз искам да споделя една моя любима песен  на Джем Караджа - Чок Йоргунум (Много съм уморен) , текста е на Назъм Хикмет - Мави Лиман (Синио Пристанище) писал го е докато е бил във Варна.
http://www.youtube.com/watch?v=p_ibErhjDS8





# 10
  • Мнения: 44
Да се запиша в новата темичка, че като кликна на нови отговори на моите публикации и ми дава няма нови съобщения  Laughing съвсем забравих че трябва да съм направила запис в новата тема  smile3555
Мистик , по всяка вероятност става въпрос за нашата Варна  Grinning Дай повече инфо за този поет Назъм Хикмет. Изглежда очарован от страната ни  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 418
Здр момичета ,...

С някои се чухме по телето, с някои успяхме да се видим ...

В събота беше върха ...страхотен ден ,..сутринTа на кафе с Цветекус...следобед с Дризето навън до Sirkeci/Еminonu/Мasir Carsisi ....Вечерта на завършването на сестра му (абитуриентка е ,ако така може да се окачеCTвU това , което видях  newsm78 ...) ..и след това на рожден ден на едни наши приятели в едно Fasil заведение в Таксим ...И така всичко беше супер, до неделя ...когато детето се прибра от баба  си (от лятната къща) изгорено от слънцето  #Crazy Shocked Sick ....Била мин. 3 часа в басейна   Confused ....И вечерта като се почна от 1ам ..Мамо коремчето мамоoooooo   Cry Cry..и така до 4:30 и в тогава като зпочна едно повръщане  Cry  ..а то миличкото настинало...3 часа в басейна   #Cussing out #Cussing out #Cussing out...Без коментар ..че иначе трябва да трепа под ред  Whistling ...И после и др. екстри имаши , та в4ера не беше на училще детето , и си стояхме вкъщи си се гушкахме   Hug Hug ...Сега е по-добре, но лятната къща ще я види през крив макарон ...Та за това ме нямаше ....с две думи "Sorma"  ....


Гхосн : ДАНО БАБА ТИ ДА СЕ ОПРАВИ БЪРЗО !!!!!! С ТЕБ СМЕ! Hug Hug Hug Hug Praynig Praynig Praynig


Снеже-1= радвам се, да чуя, че свекърат е добре !!!!!!!!!! Hug Hug Peace Peace Peace Ти как си ....пазарувате ...готвите се за бебо , а Simple Smile Да ти отговоря за стаята: ние в NY нямахмe стая за нея тъй като аз я кърмих до 2 god. и тя спеше с нас ...едни от най-теjките години и най-сладките  Hug Heart Eyes Heart Eyes ,..Няма по-голямо блаженство от това да кърмиш дететнцето си  Mr. Green  Heart Eyes Ще видиш (Кажи и Дризева  Mr. Green Laughing Heart Eyes )...После и направихме стая ...и от тогава винаги е имала собствена стая ... Peace


Цвете - душко тук съм  Heart Eyes Hug...сега видя ли каква успяхме да я втасаме ние . Whistling ...Но слава Богу всичко е по-дбре сега ....Съпружието (като при Ерсет) се раздвижва ...бани топла студена вода....топки някaкви за каляване на мсукyлuте на пръстите i kitkata  hahaha Mr. Green Heart Eyes Whistling ...Сега му се бели ръката ужасно ..направо до червено  Confused...та се мажеМ Mr. Green с кPемове...


Джорди - Gecmis Olsun!!!!  и на вас ... а бе да не хванахме НАзaр бе момu4ета  newsm78 Mr. Green ...и вие и ние и ерсет ..Пупупууу,...дано всичко лошо е зад всички ни !!!!!!  Praynig Praynig Ти как се чувстваш ...няма нови снимки на коремчетата ... А забравих да ви кажа колко сте сладки на те3и снимки и ти и Дризето, и Snejka01  Hug Hug Hug Hug Hug Heart Eyes


Мистик - как си !! Simple SmileSimple SmileSimple Smile Много ми харесаха статиите и за Мевлана (аз много си го почитам Hug ) и за Тур. море Simple Smile , а поемата е страхотна ...Еxxx Варна Simple Smile а ....Дилара, Дезарт, Пина, Цвете, Sneje01  Mr. Green Whistling Heart Eyes


Дилара - Мисли позитивно !! Аз като стара баба/свекърва си повтарям едно и също , но наистина го мисля !!!! Просто позитивно ...Когато има желание ВИНАГИ има начин, аз др. не приемам...Ако наистина искаш да дойдеш тук съм сигурна, че ще се установиш тук и ще си щастлива ...  Hug Praynig Peace


Дезарт - както винаги идваш точно на време ...Simple Smile Как си ...кога свършват изпитите ...малко съм като лисица в небрано ло3е, но не съм запозната с Бг educational system като става въпрос за университетските програми ...


Benmary - снимките са страхотни , както казах и по тел. , ама да ви похваля и тук Mr. Green Heart Eyes Пупупу ...Следващият път до Еминону ще идем заедно  Heart Eyes  Ма чаках чаках ..засърбяха ме ръцете за хенна и др. неща ....и така ..Даже сега и аз и БЗ младчша сме с кана по ръцете , даже и по краката  hahaha Joy Mr. Green Heart Eyes Laughing ....Цвете - ти си била Туркиня в предишен живот , а аз все си мисля ,че имам неshто общо с ориенталския свят ..като се почне от нашите ширини , през aрaбско, та чаaaaaк до Индия ....(макар и да не вярвам в прераждания, но все пак  Mr. Green )


Хилинили-Как е почивката ....хайде чакаме ви да се върнете Simple Smile Цунки на Ниличка Simple Smile Радвам се, че е останало доволно детето  Hug  Peace


Добре дошла на Емел (четох те май в КМ за тюрбаните Simple Smile ..има много красиви шалове, тюрбани.пашмини (повтарям се, ama мания  Mr. Green ) ...Дилара не си сама Simple Smile всеки със собcTвените си странности Heart Eyes Hug


Tsvetentse, Ninagunduz - как сте бе хора, много рядко пишете, и вие ли сте "студентки"  hahaha  Mr. Green Heart Eyes Hug


Ето пак ....пиша пиша ..направо Паисий..хи хи хи  hahaha hahaha hahaha
 

пс: Гледам 1001 нощ ...ей няма свършване ..ма много хубава булка ...Няма youtube ВСЕ ОЩЕ   #Crazy newsm78 ooooh!да ви покажа за какво то4но става дума адjaба , на тез девойки дет не знаят  Mr. Green

ps2: Някой да знае нещо повече за земетресението дето предричат по нашите тукашни ширини  newsm78 newsm78 Confused ...че нещо започвам да се панирам вътрешно ...засега ... http://www.turkishdailynews.com.tr/article.php?enewsid=106101


ps3: Хайде и нещо за добро настроение = http://kensicecreamparlor.com/images/banana_split.jpg   bowuu  chef  bouquet
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=1513733
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=1623165
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=564431
http://www.polyvore.com/cgi/set?id=964042

Fasıl
http://en.wikipedia.org/wiki/Fas%C4%B1l
http://www.mey.com.tr/images/haberler/gorsel_05.jpg
http://www.metacafe.com/watch/701451//

Последна редакция: вт, 03 юни 2008, 23:05 от bz

# 12
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Радвам се, че има заинтресувани от темата Grinning За съжаление, не можах да намеря бчография на български Sad Ето на турски, но ако държите, може да попреведа Laughing
Принцеске, леки изпити Crazy
Снежана, как си? Отиваме ли на музей?


http://www.biyografi.info/kisi/nazim-hikmet



Аз бих искал да умра преди тебе:

Аз
бих искал да умра преди тебе.
Мислиш, че дошлият след заминалия си
ще намери заминалия?
Аз не вярвам в това.
В добрия случай ще накараш да ме изгорят
ще ме поставиш в буркан
над печката в стаята си.
Бурканът да е стъклен,
от прозрачно, бяло стъкло да е
така, че да можеш да ме виждаш вътре.
Разбираш саможертвата ми
отказах се от това да стана пръст
отказах се от това да стана цвете,
за да мога да остана с тебе.
И ставам прах
живея с тебе.
После, щом и ти умреш
ще дойдеш в буркана ми.
И ще живеем там заедно
прахът ти в моя прах
чак докато
някоя разпиляна снаха
или неверен внук
ни изхвърли.
Но ние до тогава
толкова
ще сме се смесили
един в друг,
че атомите ни ще паднат един до друг
на боклука, в който са ни хвърлили,
заедно ще се гмурнем в пръстта.
И ако някой ден някое диво цвете
намери влага от това парче земя и покълни
на върха му непременно
ще разцъфтят два цвята:
единият ще бъдеш ти,
другият аз.
Аз
още не мисля за смъртта.
Ще имам още едно дете.
Животът прелива от мен.
Кипи кръвта ми.
Ще живея, и то много, много много
и то заедно с теб.
Но и смъртта не ме плаши.
Само никак не ми харесва
начинът, по който правим погребенията си.
Сигурно докато умра
и това ще се оправи.
Има ли вероятност да излезеш от затвора тези дни?
Нещо в мен казва:
може би.



Мъртвото момиченце-Назъм Хикмет

 
  Аз съм момиченце.Чукам отрано.
Аз чукам и спирам на всяка врата,
ала не мога пред вас да застана,
че мъртвите нямат лице за света.

Чуйте!Във град Хирошима загинах
и десет години след моята смърт
аз си оставам на седем години,
че мъртвите малки деца не растат.

Миг!И очите ми станаха слепи,
косата ми пламна и гръм връхлетя.
Станах на пепел,на шепичка пепел
и вятър отвя надалеч пепелта.

Чукам ви!Чукам,да чуете вие!
Не искам за себе си нищичко аз-
аз изгорях като листче хартия-
не мога си взе и бонбонче от вас.

Леличко!Чичко!Стоя пред вратите
и чукам за подпис!Ще чукам докрай!
Чукам да няма дечица убити,
да могат да казват:"Бонбонче ми дай!"

                                                       1955 г.  
  

 

# 13
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Бз_то, здравей, ей, опърлили сте ми Шомбито!!! #2gunfire Сега как е, като обелен картоф ли ? Hug Şaka,şaka, geçmiş olsun! Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 418
Здр Мистик ... по-скоро опърлиЛИ СА МИ шомбенцето ...миличкото  Confused, но хайде нали се разбрахме да не се бутаме в групата с безпроблемните сватьове  Mr. Green Laughing.....та така ....Но си права , аз като майка къде ми е акълa  ooooh! Outta Jointда си давам детето на хора дето не разбират ,че тyй детето не е суров картоФ , ма нейсе  Whistling Whistling....Нали съм великодушна душица ....великодушна, НОoooooo.... злопаметна  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт