шкорпиловци

  • 36 718
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 199
Аз като малка винаги съм почивала в Шкорпиловци в базата на фирма в която работеше баща ми(Шумен)  Whistling
Имам прекрасни спомени от това место.
Не съм ходила последните 5 години и не мога да кажа какво е сега за съжаление.
От това  което се сещам мога да кажа, че има дни в които морето е пълно с водорасли и медузи.
Последната година когато ходих имаше ОГРОМНИ камъни в морето(черни и огромни...).
Има и комари...
Но за сметка на това, спокоен плаж, без много хора...
Ако не ти допадне може да се отскочи до Камчия, Бяла, Обзор, Несебър...

# 31
  • Мнения: 103
Здравейте, на всички интересуващи се от Шкорпиловци!
Преди известно време аз също живо се интересувах от това местенце - място за нощуване, заведения за хранене, плаж и т.н.
Сега ще споделя всичко което видях защото вчера се върнахме от там.
Изкарахме страхотна почивка и мога да кажа че ми хареса всичко. Искахме спокойно местенце и така беше...
Така започвам от самото начало - почивахме в семеен хотел "Атанасови" - нощувка 35 лв. за стая със огромна спалня и още едно легло, самост. баня и тоалетна, всичко е направено от чамово дърво и е много красиво и най- вече блести от чистота. Сега вече нощувката е мисля 40 лв. защото започва разгара на сезона. Вечер е невероятно - лягаш да спиш и чуваш само щурците. Двора е огромен с каменна настилка, но е толкова равно че каката караше ролери а малкия се скъса да бута една детска количка, която е на самите собственици на хотелчето. Имаше деца на нейната възраст и вечер играеха до 11ч. За хранене - първоначално бяхме решили да хапваме на заведение но първата вечер нашия Росенчо който е на година и осем мес. ни разказа играта #Crazy Тичаше като ухапан от конска муха и ревеше като магаре, плюс това заведенията са така направени, че дървена портичка или някаква врата която да спира децата от улицата и въобще навън от заведението няма. Полудяхме, както бяхме поръчали храната и то само да спомена цаца, сафрид и пържени картофи с кебапче, с бира и сок - цена 20 лв. /незнам вероятно по скъпо място бяхме улучили.../, така и бутнахме децата в колата като се редувахме ту единия да яде ту другия. Просто се бях отчаяла как ще ядем въобще Thinking
И тогава чак ни светна че можем да се възползваме от кухнята на хотелчето, в която има ама абсолютно всичко - микровълнова, фурна, газов котлон, хладилници, и всички прибори и тенджери и каквото поискаш за една кухня, даже и кафеварка /добре че не понесох нашата/. Собственика ни каза къде има кланица за прясно месо, която е в самото селце и от там си пазарувахме, а магазините на центъра на селцето са заредени с всичко. Дори в единия имаше и детски каши и пюрета - Слънчо и на Ганчев - това е магазин Аро.
Бързо си приготвяхме всичко и не сме се чувствали натоварени от това че ще направим нещо набързо за хапване- пържоли, кебапчета, кърначета .
Хазаите са възпитани и добри хора, които най - важното много обичат децата и не ги смущава детски смях или плач.
Плажа е хубав и сравнително чист - е тук там има чашка от кафе, фасове, но не лежиш на пясъка в мизерия.
Да има нещо като каменни плочи или скални късове във водата, но това е някъде много далече от централния плаж/ който е по стръмен към водата/.Другия плаж е към хотел Джордаш - там повече ходихме и не е така стръмно, водата беше кристално чиста. Плажа не е пренаселен и можеш спокойно да поставиш басейнче и няколко хавлии и чадъри.
Само да спомена че това красиво местенце е наистина едно село като тази част където уж трябва да има магазинчета и забавления за децата представлява сергиики и един батут, въртележка и не много луксозни заведения. Но трябва да кажа че ние не сме претенциозни спрямо това - с две думи перфектно място за семейство с малки деца, защото е невероятно спокойно.
Ако някой нещо го интересува да пише ще споделя каквото знам.
Знам какво е да ровиш в нета и да търсиш отзиви, за да не ти е притеснено, и да знаеш горе долу какво те очаква където отиваш Grinning


Да, има и комари но не много.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нитка а близо ли е до плажа това хотелче?

# 33
  • Мнения: 103
Не е близо, защото е в самото селце. Но ние така или иначе ходим до плажа с колата тъй като с две деца познай колко багаж носим така че не ни пречеше. Бунгалата са близо до плажа - една част от тях де. Но като за първа година на Шкорпиловци не исках да рискувам да съм на бунгало. Прецених че по добре да сме в хотелче. Пък и от интернет намерих офертата и стаята се виждаше добре.

И друго това което разбрах от наши познати които бяха отседнали в бунгала Рай /простете неволно съм написала Рай, а става въпрос за бунгала Русалка/е че условията там са повече от добри - климатик, ТВ, самост. санит. възел , хладилник и чистота най - вече.

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 17:16 от Нитка

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Не е близо, защото е в самото селце. Но ние така или иначе ходим до плажа с колата тъй като с две деца познай колко багаж носим така че не ни пречеше. Бунгалата са близо до плажа - една част от тях де. Но като за първа година на Шкорпиловци не исках да рискувам да съм на бунгало. Прецених че по добре да сме в хотелче. Пък и от интернет намерих офертата и стаята се виждаше добре.

И друго това което разбрах от наши познати които бяха отседнали в бунгала Рай е че условията там са повече от добри - климатик, ТВ, самост. санит. възел , хладилник и чистота най - вече.

можете ли да ми помогнете с координати на бунгала Рай... единствените бунгала които намирам са Бунгало Music Beach - Съни ... дали има отзиви за тях !?!

# 35
  • Русе
  • Мнения: 763
Нитка, а знаеш ли какви са цените на бунгалата Русалка- в сайта им няма цени  newsm78 ?

# 36
  • Мнения: 2 068
Нитка   bouquet
благодаря че сподели

# 37
  • Мнения: 103
За нищо Grinning
Ако мога да помогна с още инфо за това чудно кътче на нашето Черноморие съм насреща.


http://www.partovska.snimka.bg/album.php?album_id=266067 - eто и снимки от там

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 09:11 от Нитка

# 38
  • Мнения: 2 068
За нищо Grinning
Ако мога да помогна с още инфо за това чудно кътче на нашето Черноморие съм насреща.


http://www.partovska.snimka.bg/album.php?album_id=266067 - eто и снимки от там
много е хубаво  Flutter
замечтах се .... Mr. Green

# 39
  • Мнения: 540
Нитка аз също ти благодаря за информацията ние сме там на 30юли до към 15 август Hug

# 40
# 41
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нитка имаш ли представа каква е цената на бунгала "Русалка" Изглеждат страхотно.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 252
Шкорпиловци ми е сред най-любимите места за почивка в България, но с години не бях ходила там. Тихо, спокойно и зелено.  Дано да го опазят от бетониране Praynig
Миналата година отидохме без резервация в края на сезона. Първо се спряхме в хотел Джордаш, където нямаше места и ни предложиха бунгала за по 10лв на човек. Издържах точно една вечер. Леглата са от едновремешните дървени като ковчег. Като легнеш и не може да се завъртиш. Никакъв шанс да се сгушиш до любимия  Mr. Green Твърди и неудобни. А да не ви казвам моя почти 2м съпруг колко се гъна докато успее да си събере краката в размерите на леглото, защото леглото е с ръб от всички страни. Бунгалата бяха боядисани отвътре със зелена блажна боя... преди поне 20 години. Инсталацията и тя от тогава. На хладилника врата беше подпряна отстрани. Абе мизерия с главно М. На другия ден се разходихме в района и видяхме климатиците и ПВЦ дограмата на "Русалка". Поговорихме със собственика, той ни показа как изглеждат бунгалата отвътре и ние  Shocked След мизерията в бунгалата на Джордаш не очаквах да видя нещо много по различно. Но... Вместо протрития с олющена блажна боя дървен под бунгалата бяха с теракот, стените бели, мебелите - нови, огромна спалня + 2 ъглови легла, работещ хладилник, климатик, телевизор - направо ми се видя лукс. Бунгалата бяха същите като на Джордаш, но изцяло ремонтирани. А цената същата - 10лв на човек, като за детето беше безплатно.
Към комплекса има снек-бар, но предлагаше само напитки и сладки неща. Ходехме да хапваме в околните заведения. От селото заредихме хладилника и се е случвало да вечеряме в бунгалото. Терасите гледат към вътрешно дворче с люлки за хлапетата.
Съжалявам, че и това лято ще трябва да пропусна морето иначе отдавна да съм резервирала бунгало там.
Преди години ходехме на палатка, но в другия край на плажната ивица. В една хубава гора. Там за разлика от центалния плаж има много камъни. Но ние ходехме не толкова заради плуването, колкото заради мидите и рибата. Ловяхме и си хапвахме край лагерния огън - ей, че хубаво беше...

Все пак да си кажа и какво не ми хареса. Миналата година в морето имаше медузи. Страшно красиви, с различни размери и цветове. Аз лично като морско чедо досега не се бях сблъсквала с такива екземпляри и доста внимавах къде плувам, а единят ден въобще не посмях да вляза - бяха сташно много. Предполагам, заради някакво течение бяха дошли до брега. Прерових си интернет галерията, но явно не съм слагала снимки на красивите медузи...

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И на мен много ми хареса Русалка.Разбрах, че тази година е 20 лева на човек.А за двама възрастни с дете излиза 54 лева нощувката.

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 14:14 от ivben

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А някой може ли да каже имат ли веранда бунгалата на къмпинг Русалка?

Общи условия

Активация на акаунт