баене с въглен

  • 13 644
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
момичета моля помагайте.Моята маймунка много плачеше 5 дни без видима причина днес намерих да и баят но момичето ми каза че трябва да й се пребая с въглен защото е много силно урочасана и е преспала с уроките,но аз незнам в Бургас къде да намеря такъв човек ако някой знае да казва  baby_neutral

# 1
  • Мнения: 1 701
Стига де...  Shocked
Как искаш да плаче с причина, това е бебе на 2 месеца - не може да си каже!  Rolling Eyes
Стой далече от подобни щуротии, за да не те застигат!  Wink

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


       На теб не ти ли каза, че имаш магия StopСтига де, наистина ли вярваш в такива неща?

# 3
  • Мнения: 6 029
Уроки? А може би колики. Толкова лесно и логично. Оправя се с капки и с време.

# 4
  • Мнения: 518
Ти и сама можеш да си му пребаеш. Моята майка слага в една паничка малко вода и после пуска вътре 2 или 3 въгленчета и нарича някакви думи да бяга лошото, нещо от сорта. Да предупредя - тя не е някаква врачка, сама си измисля какво да каже. После с водичката намажи лицето и ръчичките на детето, обикновено трябва да се глътне и от четирите страни на паничката по малко от водата, но при бебето ще ти е трудно, затова си намокри пръста и му дай в устичката. После с тази вода трябва да се напръска някакво животно - куче, котка - и като се тръсне животното уроките падат от урочасания. За мен това са бабини деветини, но нищо не ти пречи да опиташ. Ние като малки много ни урочасваха и все бяхме по баячки. Накрая на мама и писна и затова започна да си ни бае сама. Иначе, ако нямаш възможност за въглени можеш да ползваш и кибритени клечки - палиш я казваш там някакви думи да прогониш злото и я пускаш в паничката.
 п.п. Ако въглените паднат на дъното, детето е урочасано, ако не потънат - не е.

# 5
  • Мнения: 523
Съгласна съм напълно с Биляна и jane1 - това са пълни глупости . Детето ти може да плаче от колики - на тази възраст са мого вероятна причина. Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 44 041
 Crazy

# 7
  • Мнения: 518
От друга стана, ако те е спряла някоя циганка на улицата и ти е казала, че детето е урочасано, изобщо не й вярвай. Просто забрави за този случай, заведи детето при педито - може да плаче от коликите, знаеш, бебета често и основно плачат без причина. Peace

# 8
  • Мнения: 6 029
il84, как ще се дава на бебе вода с въглен в устата бе????

Ох не, целия ти постинг е смешен. Но и тъжен  Tired

# 9
  • Мнения: 518
il84, как ще се дава на бебе вода с въглен в устата бе????

Ох не, целия ти постинг е смешен. Но и тъжен  Tired
То няма да я пие - много ясно. Не е нужно да се заяждаме! По принцип урочасвания наистина има и това с въглена наистина помага, колкото и да не ти се вярва! Хора, които са минали по тоя път и са имали такива проблеми знаят - другите казват, че са глупости.

# 10
  • Мнения: 6 029
Да, и една позната твърдеше, че бебето е урочасано, пък се оказаха колики, щот от капките минаха. И друга твърдеше, че е урочасано бебето й, пък то се оказа червено гърло.

# 11
  • Мнения: 428
 newsm50
А да ти е хрумвало да се обадиш първо на педиатъра???

# 12
  • Мнения: 518
Да, и една позната твърдеше, че бебето е урочасано, пък се оказаха колики, щот от капките минаха. И друга твърдеше, че е урочасано бебето й, пък то се оказа червено гърло.

Прочети по-нагоре, казала съм на момичето, че това са глупости и да заведе детето на доктор.

# 13
  • Мнения: 6 029
А в следващия постинг ми написа, че урочасвания има. Чета аз, чета.

# 14
  • Мнения: 750
Не уроки, драга, ние простите хора го отдаваме на коликите, съпътстващи всички малки бебчета! Обади се на педито да ти препоръча капки, има всякакви....облекчи болките на бебчето и всичко ще е мирно!

Общи условия

Активация на акаунт