Оскотяваме ли?

  • 4 732
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 615

Разбира се.
Аз още си спомням края на 80-те. Кошмар.
Що кръв се лееше по улиците, по училищните дворове...
Учениците я с метални боксове си премазваха главите, я с бойни пистолети респектираха даскалите. За ситно накълцаните дечица по клозетите - да не говорим.
Тръгнеш за работа и на единия ъгъл - бездомник прескачаш, на другия - наркоманче, на третия те ограбват, на четвъртия... (да не влизам в подробности).



Това описание на ежедневието в гето в ЮАР ли е?



Присъединявам се към въпроса?

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 09:21 от Iliana _

# 16
  • Мнения: 1 080
Сигурно на квартал "Дружба "

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, оскотяваме, но то е, защото обръгваме.
Първият път, когато съм чула за страшно престъпление, го помня много силно. Следващите ги помня все по-малко, инстиктът ми за самосъхранение и правене на мазоли се е включил, това е.
Да съм обръгнала не значи да съм оскотяла, обаче.

За себе си не мога да преценя кое е по-удачно-спестяването на информация (за да стана кон с капаци и чудесния комунизъм, който прати лошите хора на Марс  Wink) или пълната информираност (мазолите от по-горе). Във всеки един случай, медиите може да се опитат да представят новините по-по-различен начин, но голото и кръвта продават  Confused

# 18
# 19
  • Мнения: 502
   Медиите са виновни,и то много!Представете си следния експеримент :две новини-едната много страшна,потресаващо убийство например,и другата-нещо наистина прекрасно-генилна музика,поезия,или просто красиви деца...вие измислете.Експеримента се състои в това,към коя новина хората ще проявят по-голям интерес?Как мислите?

# 20
  • Мнения: X
Ненаситна твар е човекът,незадоволима.

# 21
  • Мнения: 2 448
Не е само в медиите. Преди години всеки филм имаше хепи енд, знаехме края от началото, но ни беше забавно да го гледаме, поне при мен е така. Сега като пусна някой нов филм, с такъв ужасен край са повечето , че ти иде да кажеш "о, Боже...."
Не знам защо е така, но поне аз го отчитам като факт. Предполагам, че щом снимат такива филми вече, явно търсенето на това е по голямо.....  Confused

# 22
  • Мнения: 502
  Ей сега видях нещо,което ме вбеси,мисля че е по темата.Прозорецът е отворен и от улицата се чува силен детски плач.Две три минути продължава да крещи детето,поглеждам какво става.Детенце но около година и два-три месеца плаче и се извива,вързано с колана в количката,майката го гледа,гледа,плясва му три шамара по бузките и то още по-силно писва.Детето вече се задъхва от плач,тя не го взима в ръце,удря го още няколко пъти,то така се извива,че имам чувсвото че ще падне от количката....Доплака ми се и на мен.Идваше ми да се развикам през прозореца на тази майка,или да изтичам долу...

# 23
  • Мнения: 2 448
  Ей сега видях нещо,което ме вбеси......

 #Crazy #Crazy #Crazy
Егати, на годинка дете, кво толкова е вбесило майка си, че и бой да яде.  newsm78

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние по принцип сме си скотове .То за това са измислени разни работи ,като религия ,закони и др . Понеже у нас не остана на какво да се опираш и в какво да вярваш ,освен в разрухата ,си личи повече .
Подкрепям. Хората са най-големите зверове и винаги е било така.

# 25
  • Мнения: 24 467
Не мисля- нито оскотяваме, нито се "вчовечаваме"- всеки си върви по своя път- един нагоре, друг- надолу.
Разлика има основно в начина на представяне на нещата и търсенето на сензации.
У нас се лепят основно некролози къде ли не. Никой не лепи така обяви за сватби и раждане на деца.
Определен процент деца винаги са яли бой за нищо. Само дето преди години това беше нормално и за него не си струваше да се говори. Макаренко не е положил основния си труд през последните две десетилетия. Викторианският начин на възпитание също не обслужва съвременните деца.

# 26
  • Мнения: 389
Мда, по време на соц-а такива неща пък изобщо не се случваха.

Не мисля така. Може би просто тогава тази информация се е спестявала на масите, за да не компрометира системата.

Говорила съм с майор от полицията, ясно си спомням, че ми разказваше за двойно убийство на братче и сестриче, но то май беше за последните години преди демокрацията, а не същинските комунистически години.

# 27
  • Мнения: 9 865
Мисля, че малките ни зверства са много по-страшни и много повече свидетелстват за оскотяването ни, отколкото широко тиражираните адски черни новини за убийства и катастрофи...

# 28
  • Мнения: 24 467
То за "същинските... години" си имаше масови беззакония, включително убийства. Помня още лозунга "БСП!"- това не беше име на партия, не, беше съкращение "Белена, Скравена, Персин". Бих се усмихнала с емотиконче, ако не беше тъжно. Затова  Confused
То нали не разчитате, че ще се изнамери информация, публикувана в пресата от тогава?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Оскотяваме не защото това или онова се случва, а защото губим ценностите си и нищо ново и добро не се сътворява от душите ни. Няма творчество.

Общи условия

Активация на акаунт