Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 юни 2008, 23:29 ч.

Рецепти без глутен

• 4 074
  • 6
  •   1
Отговори
  • У дома
Извинявам се, ако темата се повтаря, но търсачката не ми помогна.

Моля, мами, на които им се налага да спазват такъв режим да споделят опит и рецепти. При мен синът е такава непоносимост.

Благодаря  bouquet

# 1
# 2
  • У дома
esme_bolger , благодаря ти.  Heart Eyes  bouquet Heart Eyes
Аз вече пробвах един бананов хляб и съм доволна от резултата, но моят син е по-солените неща. Жалко само, че са толкова скъпи тези специални брашна....

# 3
Жалко само, че са толкова скъпи тези специални брашна....

Цитат
стъпка 1:въоръжавате се със ентусиазъм и отивате във диетичен магазин,има ги във всеки квартал.
Купувате си
2пакета оризово брашно по 500гр.,
1 пакетче 200гр.царевично нишесте,
200гр.брашно от елда,
2с.л.пектин и
1ч.200гр.царевично брашно
смесвате и брашното е готово.

хляб-10гр.мая се разтваря в 70 мл.хладка вода и 1с.л.брашно.Втасва 10 мин.Добавя се 1яйце,1с.л.олио,1ч.л.сол,200гр.безгл.брашно/1ч.чаша/100мл.вода,1с.л.смляно сусамено семе/заради калция в него/-трябва да стане като рядко кексово тесто разбива се с миксер слага се в намазана с олио малка кексова форма втасва 15 мин и се пече на 240градуса като под формата с хляба се сложи тавичка с вода.-20мин.след това тавичката с вода се маха и се допича още 15 мин без нея.
 По същия начин се прави и кекс като се добави още 2 яйца и 6-7 с.л.захар ,2-3 с.л.олио и малко лимон за аромат или канела
 ако хлебното тесто се разреди с вода стават палачинки
 кексовото тесто се разрежда с вода и стават гофрети
 от хлебчето се пържат филийки-стават страхотни 
 от кексчето ако остане се прави бисквитена торта-вместо бисквити нарязани филийки кекс,крем от вода царевично нишесте лимонова кора за аромат и захар знаете как става.
 бухти:2 яйца,брашно,1ч.л.сода с 1ч.л.лимонов сок и водичка и ето бухти
палачинките и бухтите ги ядем с мед
Навсякъде където мога му слагам смляно сусамено и ленено семе
.
виж и цялата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224970.0

Успех , Atalanta!

# 4
Atalanta ето тук има интересни неща за безглутеновите храни(блога е на английски).
Успех. Heart Eyes

# 5
  • София
Ето още един линк. Там има доста диетични рецепти.

# 6
  • У дома
Благодаря ви отново!  bouquet Отивам да замеся нещо, че банановия хляб май само аз ще си го ям Confused

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт