Препоръка за осиновяване

  • 5 713
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, налага ми се да пиша препоръка за осиновяване на моя братовчедка и ми е малко мътно какво да пиша,ако някой е писал такава ако може да сподели какво трябва да съдържа.Аз препрочетох няколко тук в форума но никой не е коментирал когато е за роднина, за приятел е лесно   но за роднина ми е трудно.Благодаря ви предварително Simple Smile Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 722
По принцип нас ни предупредиха, препоръките да не са от роднини, така че нека братовчедка ти да попита дали може препоръката да е от теб.
Ако все пак може - същото е като за приятел, с тази разлика, че периода в който сте общували ще е по-дълъг и се предполага, че ще можеш да изброиш повече неща от характера й.

Успех!

# 2
  • Мнения: 42
На тях са казали да имат поне от трима човека дала е на една нейна приятелка и на други семейни приятели и на нас.То не е кой знае каква философия ама си трябва се измисли добре така че да изглежда добре.Знаеш ли след колко време е срещата със социалния работник?
Благодаря ти

# 3
  • Мнения: 690
Чувала съм, че някои дирекции искат препоръка от роднина. На нас (както е казала Галя), изрично ни казаха - без роднини. Колеги, приятели, комшии. Мисля, че изхождат от позицията, че при роднини ще има пристрастеност - не че при нашите приятели липсваше такава.
Ми за братовчедката - пишеш примерно - как сте израснали заедно, колко добра домакиня е, всеотдайна съпруга, как вкусно готви, колко обича децата - на приятели, комшии, племенници. Какъв сериозен човек е - отговорен в работата .... Просто, идва ти музата и сядаш и пишеш. Тези препоръки са свободен текст, но в общи линии са си все едно и също - свалят се звездите от небето. Ако имате някое хубаво преживяване заедно - опиши го. Ще им разнообразиш четивото.  Laughing Но гледай да не е повече от страница. Ако имате среща след това, ще говориш и ще разказваш. Не се притеснявай какво ще напишеш. Пожелавам успех.

# 4
  • Мнения: 690
Видях и втория ти въпрос и да ти отговоря, макар че в нашата дирекция нямаше среща с препоръчителите. Но в рамките на трите месеца проучване се правят всички срещи. И винаги се намира оптимално удобното време и за двете страни.

# 5
  • Мнения: 262
На мен не ми искаха препоръките да са писмени, а хората да отидат там на място за анкета и няколко въпроса цялата работа е била за 10мин.

# 6
  • Мнения: 1 327


едва ли има разлика дали е за роднина или познат/приятел. И в двете описваш от колко време познаваш човека и дали има нужните качества според теб.
Ето тази тема може да ти послужи - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19234

# 7
  • Мнения: 140
Ние сме към Красна поляна,но ръководството им е във Възраждане.В друга тема писах по въпроса,на приятелката ми изтече 2-годишния срок и искат всички документи отново.Първият път изрично подчертаха-без препоръки от роднини,викаха ни в агенцията, идваха и в къщи,задаваха малоумни въпроси все едно ние ще осиновяваме дете-аз не знам кой след като е написал препоръка ще каже нещо лошо.Приятелката ми беше при тях преди седмица с новите документи,каза че всички са нови- явно и тук текучеството е голямо.С новите ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт