Дамски превръзки

  • 136 630
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 459
Аз също ползвам Always, ама си мисля да ги снемя с някакви по-добри, ако въобще има такива  Rolling Eyes
От тях ми се получават сърбежи, зачервяване и супер много запарват  Twisted Evil
Установеих, че това също ми се получава и от всички останали видове, които не са памучни.
Скапана работа  Confused

# 16
  • Мнения: 4 784
От години ползвам само тампони /изключвам двато месеца цикъл след раждането/. Не мога да си представя, особено сега, тичайки нон - стоп след дребния да съм с превръзка. Сменям ги най-редовно и то през два, максимум три часа, дори и да не е необходимо, просто от хигиенна гледна точка. Ползвам ги и през нощта. Най- съм доволна от Про Комфорт на ОБ.
Копирам една статия за "вредата" от тампоните. Не агитирам никой, всеки си има право на избор.

"За тампоните
Тези малки пресовани късчета памук, за които сме чували, че са незаменими за плажа, при спорт или в дискотеката, не са откритие на XX век.
Историческите данни са категорични -тампони са използвали още жените в Древен Египет. Промишленото производство на това уникално хигиенично средство започва през 1936 г. Истински бум обаче тампоните отбелязват през 80-те години на миналия век. И макар, че не са новост на пазара у нас, все още много жени избягват да ги употребяват, робувайки на неоправдани страхове и слухове.
Много от нашите читателки ги вълнуват редица въпроси за ползването на това средство на интимната хигиена. Ето някои от тях и отговорите.

Опасно ли е да се ползва това средство?
- Не, не е опасно, стига да се спазват определени правила.
Препоръчват се тампони с апликатор, които да се ползват само по време на менструация, като редовно се сменят през 4-5 часа. Ако се усети известен дискомфорт при вкарването на тампона, не трябва да се притеснявате - вероятно не е сложен достатъчно дълбоко. Махнете го и след известно време пъхнете нов тампон.

Има ли опасност тампона да се измъкне от влагалището?
Не. Мускулите на влагалището обгръщат плътно тампона и дори не му позволяват да мърда.
Така че бъдете спокойни.

Вярно ли е, че тампонът блокира менструалните секрети във влагалището?
- Не, това въобще не е вярно!
Тампонът ги попива, докато изцяло се напои, а след това започва да ги пропуска и да тече.

Тампоните увеличават риска от инфекции, защото не позволяват на нечистата кръв да изтече навън?
Това не е вярно. Ако се подменят според инструкциите на производителя (обикновено указанието е да ги сменяте през 4 часа), няма никакъв риск от инфекция, тъй като абсорбирането на кръвта става вътре в тялото, т.е. изтичащата от матката течност няма допир с външната среда.

Честата употреба на тампони води до пресъхване на лигавицата на влагалището? - Не е вярно. Съвременните тампони се произвеждат от пресована памучна вата. Те са с цилиндрична форма, лесно се поставят и по никакъв начин не нарушават целостта на лигавицата на влагалището.

Не е ли по-добре да се използват дамски превръзки? - Имате право на избор - можете да ползвате различни средства на интимната хигиена, стига да се чувствате комфортно. Но е добре да знаете, че при ползването на дамски превръзки има вероятност да се появят някои чревни бактерии във влагалището. Затова трябва да сменяте превръзките при всяко отиване до тоалетната.
При тампоните няма такава опасност - просто само внимателно преместете шнурчето настрани. И докато сте в тоалетната, дръпнете леко конеца - измъква ли се тампонът, налага се да го смените.

Може ли да се ползва тампон и през нощта? - Да, при условие че не го държите не повече от 5 часа. Изберете тампон с необходимата ви степен на попиване, пъхнете го във влагалището точно преди лягане, а като се събудите, веднага го сменете.

Може ли да се плува с тях?
- Да. Препоръчително е да се използват в басейна или в морето.
На практика тампоните действат като бариера срещу всякакви външни дразнители.

Не могат да се ползват от девствени момичета?- Не е вярно. Но все пак в този случай тампоните трябва да се използват много внимателно, и то след консултация с гинеколог, който да обясни как точно да ги употребявате.
Дори и да имате по-обилна менструация, не се изкушавайте да си купите тампони, на които изрично не е отбелязано, че могат да се използват от девици."

# 17
  • Мнения: 3 830
От години ползвам само тампони /изключвам двато месеца цикъл след раждането/. Не мога да си представя, особено сега, тичайки нон - стоп след дребния да съм с превръзка. Сменям ги най-редовно и то през два, максимум три часа, дори и да не е необходимо, просто от хигиенна гледна точка. Ползвам ги и през нощта. Най- съм доволна от Про Комфорт на ОБ.
Копирам една статия за "вредата" от тампоните. Не агитирам никой, всеки си има право на избор.
...

Shocked Една гинеколожка толкова беше навиквала моя приятелка, че вече над 5 години ползва тампони, че я беше шашардисала, макар да ги сменя редовно. newsm78

Уф, не знам на какво или на кого да вярвам вече. Confused :crazy
:

# 18
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Аз поолзвам само на Always и досега съм нямала проблем Peace
Нито сърбежи, запарвания и зачервенявания Rolling Eyes
Може би си е до кожа Thinking

# 19
  • Мнения: 4 784
Estellia  аз също съм говорила с гинеколога си, който посещавам от години и който е акушер гинеколог и поради тази причина освен, че ми следи бременността, води и раждането на сина ми. Та преди да ме изпишат от болницата изрично го попитах мога ли да ползвам отново и кога тампони и той ми каза да изчакам поне два цикъла и след това при условие, че нямам вече лохии, съсиреци и тем подобни, отново мога да си ползвам тампони.

# 20
  • София
  • Мнения: 88
Още един глас за Либрес. Доколкото знам всичките им "модели" са памучни и има голям избор.

# 21
  • Мнения: 1 085
ОООО тампони никога няма да сложа като чувам какви неща се случват много ме е страх.Майка ми е в чужбина и понякога работи и за Червеният Кръст.Там ми разправя имало една жена на около 30-те.Цялата била неподвижна и от какво - от тампон.Сложила го незнам си как явно неправилно , от там получава ''абцес'' който достига мозъка и поврежда повечето нервни функции и остава инвалид момичето.Само едни очички мърдали(така ми обясни майка ми).Много е опасно и много внимавайте с употребата на тампони.

# 22
  • Мнения: X
Отказах ги  Peace

# 23
  • Мнения: 3 830

Браво.
Искам и аз да ги махна вече, но е малко сложно... Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 708
ОООО тампони никога няма да сложа като чувам какви неща се случват много ме е страх.Майка ми е в чужбина и понякога работи и за Червеният Кръст.Там ми разправя имало една жена на около 30-те.Цялата била неподвижна и от какво - от тампон.Сложила го незнам си как явно неправилно , от там получава ''абцес'' който достига мозъка и поврежда повечето нервни функции и остава инвалид момичето.Само едни очички мърдали(така ми обясни майка ми).Много е опасно и много внимавайте с употребата на тампони.

 Shocked
това ме втрещи!

# 25
  • Мнения: 3 830
ОООО тампони никога няма да сложа като чувам какви неща се случват много ме е страх.Майка ми е в чужбина и понякога работи и за Червеният Кръст.Там ми разправя имало една жена на около 30-те.Цялата била неподвижна и от какво - от тампон.Сложила го незнам си как явно неправилно , от там получава ''абцес'' който достига мозъка и поврежда повечето нервни функции и остава инвалид момичето.Само едни очички мърдали(така ми обясни майка ми).Много е опасно и много внимавайте с употребата на тампони.

 Shocked
това ме втрещи!

И мен! Shocked
Но може би това са много много редки случаи. Опасно си е все пак Whistling

# 26
  • Мнения: 2 172
Въпреки,чре не точно това пита момичето,ще отговоря,че и аз ползвам само тампони.Няма начин да ме накара някой да спра  Naughty Винаги имам и превръзки и тампони вкъщи,така че ако съм навън и положението е бедствено не мога да разчитам само на тампон,имам си и превръзка под него  Mr. Green
Иначе,конкретно по темата ползвам само превръзки Descreet(когато съм изненадана,а нямам тампони под ръка),не знам какви се водят,но съм повече от доволна  Peace Always пък никога не съм си взимала  Thinking

# 27
  • Мнения: 123
ОООО тампони никога няма да сложа като чувам какви неща се случват много ме е страх.Майка ми е в чужбина и понякога работи и за Червеният Кръст.Там ми разправя имало една жена на около 30-те.Цялата била неподвижна и от какво - от тампон.Сложила го незнам си как явно неправилно , от там получава ''абцес'' който достига мозъка и поврежда повечето нервни функции и остава инвалид момичето.Само едни очички мърдали(така ми обясни майка ми).Много е опасно и много внимавайте с употребата на тампони.
Това е ужасно вече много ще се замисля дали да сложа тампон.

# 28
  • Мнения: 5 140
Always и Либрес, ежедневни Дискрийт

# 29
  • Мнения: 463
Още един глас за Либрез. Доколкото знам всичките им "модели" са памучни и има голям избор.
И от мен - те са единствените от които не получавам ранички! Само дето в момента съм с такива на Шисейдо и те са невероятни /поръчах ги и от саса съм страшно доволна/. И аз ги ползвам в комбинация с тампон. Проблемите при ползването на тампони е ако имаш някакъв си синдром /мързи ме да го проверя точното наименования/, следствие на който се получава това отравяне на кръвта. Искрено се надявам аз да го нямам! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт