С какво се хранихте докато сте бременни?

  • 5 449
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 927
Яж, каквото ти се яде. Няма сега пък да ядеш неща, които не обичаш, само защото трябва да се вслушваш във всяка дивотия  Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 521
И според мен е поредната дивотия  #Crazy Аз ядях всичко, което ми се ядеше  Simple Smile Но като цяло най-много хапвах месо, зеленчуци, кисело мляко, люти чушки  и сладки неща всеки ден  Embarassed Аз по принцип съм фен на шоколада, та не минаваше ден без него  newsm56 То  лютото и шоколада не са от най- препоръчителните храни, ама .....като ми беше хубаво  Rolling Eyes
Ако питаш мен яж, каквото ти е вкусно  Peace

# 17
  • Мнения: 391
Хапвах си всичко,което ми се яде. Избягвах морските дарове, суши, пастети, френски сирена, които не са пастиоризирани и пресните меса тип шунка заради токсоплазмозата. Всичко останало колкото ми душа иска. То затова сега ми е трудно да ги сваля, ама пък така никога не съм си угаждала. Разбира се в края внимавах какво хапвах защото имах киселини.

# 18
  • Мнения: 10 975
Хапвах предимно месо, яйца, зеленчуци, кисело мляко, ябълки. Хляб почти не съм яла, а дъщеря ми налита на хляб и тестени изделия. Месо и яйца също обича, но ябълки не. Wink Риба също си хапва с апетит, докато аз я ненавиждам.
Според мен вкусовете на детето нямат нищо общо с храната на майка му като бременна. Mr. Green

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Това са глупости Naughty
Хапвах това което ми се ядеше, не съм се ограничавала, а на сила не бих яла нищо което не ми харесва.
Ела да го видиш сега моя мъж какъв апетип има Crazy изобщо не е злояд като майка си Laughing

# 20
  • Мнения: 493
Няма такова нещо NaughtyЯж си каквото ти се яде и не слушай никой Peace

# 21
  • Мнения: 3 069
Не е вярно това.
Хапвала съм това което ми се е яло.

# 22
  • Мнения: 4 335
Това са глупости ooooh!Аз ядях вси4ко,ама сега още ми ли4и Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 090
Не се вързвай на всичко,колко неща ще чуеш още ooooh!

Аз хапвах каквото ми се яде,а сина ми е злояд и много капризен.
И моят също Crossing Arms

# 24
  • гр.София
  • Мнения: 380
Старая се да хапвам много плодове и зеленчуци, мляко, сирене, обичам манджички, но готвя почти без сол и с малко мазнина. Ограничила съм сладкото-не си позволявам торти, пасти, кексове, бисквити и други подобни, но понякога се изкушавам с малко черен шоколад или сладолед. Почти съм забравила за белия хляб. Ям предимно хлебчета на "Унипек", "Нилана"-пълнозърнести, с фибри и т.н. Намалила съм и количеството на хляба. Е, понякога си позволявам пица или китайска храна/но много рядко/. Ям по 5-6 пъти дневно, но винаги в малки количества. В 36-та седмица и съм качила 12 кг-главно в коремчето и бюста.

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 380
Извинявам се, че малко съм се отклонила от темата, но засега нямам мнение за това как се отразяват предпочитанията на майката към апетита на бебчетата.

# 26
  • Мнения: 6 708
Гледах да се храня максимално здравословно - месо, млечни продукти, плодове, зеленчуци, ядки, въобще всичко Grinning Сега перода е такъв, че има всичко на пазара - за плодовете говоря Simple Smile, че аз бях бременна зимата и по-малко избор има Simple Smile
Единствено не трябва да се ядат сирена от непастьоризирано мляко (френски сирена и т.н.), както и недобре готвено месо. Заради риска от листеориоза и токсоплазмоза.

Лека бременност!

# 27
  • Мнения: 2 197
Абсолютни глупости са това. Храненето през бременността не влияе на храненето на бебето после. Трябва да си набавяш достатъчно витамини, минерали и калций. Дали ще ядеш много или малко си е твое решение. Аз не ям много,  докато бях бременна не съм си променяла режима на хранене. Не съм яла по-често или повече тогава. В момента дъщеря ми яде като за световно. Винаги е гладна и яде всичко.

# 28
  • Мнения: 7 474
Не съм се ограничавала в нищо, каквото ми се яде това  Crazy А това дали детето ти ще е злоядо е Божа работа  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 3 271
Ядях всичко, което ми се ядеше - първият път- и станах КИТ Mr. Green, амам какво да се прави, ядеше ми се.
Вторият път ядях основно плодове и малко зеленчуци - основно марули, череши, ягоди и после до края на раждането - ДИНЯ Mr. Green - от какво порастна това бебе в корема ми не разбрах (3.800кг се роди, а баткото бе 4.100кг)

Общи условия

Активация на акаунт