Възможно ли е дете да вижда....духове?

  • 67 382
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 146

Фантичке, според мен баща ти бди над детето и не е изключено да "се е върнал" за да го види.
Нима наистина мислиш, че толкова лесно се преодолява бездната между този и отвъдния свят?! Все пак, смъртта е сериозен преход.

dorothy, това са псевдо-окултни учения, които не почиват дори на сериозни религиозни учения и духовни практики. А и твърдението, че децата като малки притежават свръхестествени сили, а после те отшумяват, притъпени от ежедневието и скъсването им с етерния свят, са твърдения, съшити от бели конци. Защо мислиш, че просто го забравя, а не си го измисля. Фантазията е мощна сила.

# 46
  • Мнения: 2 343
Нима наистина мислиш, че толкова лесно се преодолява бездната между този и отвъдния свят?! Все пак, смъртта е сериозен преход.

Смятам, че волята и любовта могат да преодолеят всякакви препятствия. Нашата енергия не се губи, а просто се трансформира.

# 47
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
[ dorothy, това са псевдо-окултни учения, които не почиват дори на сериозни религиозни учения и духовни практики. А и твърдението, че децата като малки притежават свръхестествени сили, а после те отшумяват, притъпени от ежедневието и скъсването им с етерния свят, са твърдения, съшити от бели конци. Защо мислиш, че просто го забравя, а не си го измисля. Фантазията е мощна сила.

О не свръсестествени - просто си можели, и не се задълбочявам в твърденията. А защо фантазия -  може и да е истина. И защо фантазията да не е част от това. Просто казваме фантазия, защото не можем да си го обясним, ами да не сме господ например и да знаем какво точно става. Просто става.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 840
Смятам, че волята и любовта могат да преодолеят всякакви препятствия. Нашата енергия не се губи, а просто се трансформира.

Ако е така, ти си противоречиш, щото нали детето виждало "баба", а не някаква трансформация.

Хора, ако имаше такива неща, просто щяха да бъдат извън сферата на предполагаемото.
И не казвайте, че щом не разбираме нещо, значи го няма. Толкова древни са тези търсения, че ако имаше истина в тях, щяха да са доказани.

Никой не се е върнал от отвъдното под каквато и да било форма, способна да осъществи какъвто и да било физически контакт.

А за трансформациите - пръст при пръстта, пепел при пепелта...
Това е простата житейска истина.

# 49
  • Мнения: 2 757
Това в усмихващ се старец ми е много познато. На сестра ми на дърти години и се случи няколко пъти, нощем се събужда и вижда конкретен възрастен мъж, облечен с плетена жилетка, стои надвесен над леглото и и и се усмихва. Не знам колко пъти го е виждала същия този, но повече от един със сигурност. Защо и на деца да не се случва. И аз съм чувала, че разни духчета често навестяват децата защото те са по-податливи, не се плашат и спокойно могат да общуват с тях. Но това общуване влияе зле на самите деца. Вярвам, че църковни тайнства помагат при подобни случки. Изобщо аз вярвам в такива неща, защото лично познавам хора врачки и т.под. обладани, както и знам пак от тях, че само в Църква се лекуват

# 50
  • София
  • Мнения: 2 840
Това в усмихващ се старец ми е много познато. На сестра ми на дърти години и се случи няколко пъти, нощем се събужда и вижда конкретен възрастен мъж, облечен с плетена жилетка, стои надвесен над леглото и и и се усмихва. Не знам колко пъти го е виждала същия този, но повече от един със сигурност. Защо и на деца да не се случва.

Е, то и аз казах, че няма възраст за зрителните халюцинации.
Затова, пък, има лекарства. Mr. Green

# 51
  • Мнения: 251

===
Никой не се е върнал от отвъдното под каквато и да било форма, способна да осъществи какъвто и да било физически контакт.

Клонка, как да се върне от отвъдното, след  като душата вече е напуснала тялото си.  Laughing Невъзможно е все  пак да се върне във физически вид. Но душата не умира и има хора които имат способности да поддържат контакт с  отвъдното,защото душата носи цялата информация за личността. Такива хора се наричат медиуми. Всеки човек, който усеща в някаква степен влиянието на духовете, е медиум.

Ето нещо интересно което намерих :  http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=2818

# 52
  • София
  • Мнения: 2 840
O, да, а душата, се явява като "баба" на децата и виси в стаите им, че и си говори с тях Mr. Green

# 53
  • Мнения: 251
O, да, а душата, се явява като "баба" на децата и виси в стаите им, че и си говори с тях Mr. Green

Много неща не разбираме понеже ги  приемаме само с нашите 5/ физически/ сетива. Но сетивата ни не са само физически, макар че ние използваме само тях/ физическите/ . Децата са много по интуитивни от нас и затова усещат и виждат неща, за които ние  възрастните мислим и смяттама за  фантазии. Нищо смешно всъщност няма в тази история.

# 54
  • Мнения: 251
Да, детето може наистна да чува духа на  баба си и да си "говори" с нея. Жана Дарк е чувала гласове и я обявиха за вещица и я изгориха на клада, понеже беше по-различна от цялата маса. И  естествено беше недоразбрана. Сега ако беше жива, сигурно  щеше да е медиум и щеше да е жива и здрава.  Mr. Green

# 55
  • София
  • Мнения: 2 840
Нищо смешно всъщност няма в тази история.

Нито смешно има, нито мистично.
Детето "вижда" баба.
Утре може и някоя фея да види със същия успех.
Това не значи, че е споходено от духове.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 840
Жана Дарк е чувала гласове и я обявиха за вещица и я изгориха на клада, понеже беше по-различна от цялата маса. И  естествено беше недоразбрана.

Говориш като свидетел Mr. Green
Почвам да вярвам в духове, да знаеш Twisted Evil

# 57
  • Мнения: 827
Аз смятам, че е напълно възможно едно дете да вижда "духове", без това да е халюцинация.

Фактът, че не е доказано съществуването на духове, не означава, че няма такива - класически пример: до преди 500г. най-големите умове на земята са смятали, че тя е плоска и това за тях е било доказано.
Като е доказано, че има черни дупки, черна материя и антиматерия, да не би някой да ги е видял - тогава съществуват ли всъщност?

# 58
  • Мнения: 251
Жана Дарк е чувала гласове и я обявиха за вещица и я изгориха на клада, понеже беше по-различна от цялата маса. И  естествено беше недоразбрана.

Говориш като свидетел Mr. Green
Почвам да вярвам в духове, да знаеш Twisted Evil
Клонка, ами това са си исторически факти, не съм била свидетел, ама други са били и са ни разказали това в книжките по История. А и не е само Жана Дарк. Историята познава много такива случаи като нея. Платон, Галилей и други.
Иначе относно интуитивните неща, се базирам на знания. Учила съм психология, нещата са много по-дълбоки отколкото ти се струват. Ама това е друга тема...
А това дали ти вярваш или не  никак не значи, че духове няма.  Mr. Green

# 59
  • София
  • Мнения: 2 840
Жана Дарк е чувала гласове и я обявиха за вещица и я изгориха на клада, понеже беше по-различна от цялата маса. И  естествено беше недоразбрана.

Говориш като свидетел Mr. Green
Почвам да вярвам в духове, да знаеш Twisted Evil
Клонка, ами това са си исторически факти, не съм била свидетел, ама други са били и са ни разказали това в книжките по История.

Ами, погледни си глаголното време, в което разказваш исторически факти, и ще разбереш закачката ми Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт