Те ти булка, Спасовден!

  • 14 175
  • 111
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 379
На Спасов ден мъжете не бива да отказват нищо на жените, особено секс.  smile3521
Та оттам е израза...

Mисля, че днешният празник трябва да се обяви за неработен ден. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Или, както се казва във вица за зайчето, "полов полуден".

# 46
  • Мнения: 4 585
- Така и така ще мре, барем да не си ойде зян, да взема да я сайдисам, доде е още топла.
Яко садо.  Shocked

# 47
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Още едно ще ви пусна, за енергията на селската даскалица.  Joy Нов фолклор. Пак от същия източник ("Шутаранга"). Те го те:
"БАЕ МИЛЕ ТАМДЕКАТРЕБЕ
Така му думаха дренци, защото за щяло и нещяло казваше “там дека требе”. Той се водеше разсилен в кметството. Навремето разсилният бил нещо като заместник на кмета. Той биел барабана на кметството. Той четял съобщенията за населението.
Имало към кметството едно кабриолетче, нещо като малък файтон, с едно дръгливо конче. Това бил дренският правителствен “мерцедес” . С него, ако дойдел гост от окръга или от община Радомир, разсилният бай Миле Тамдекатребе, го посрещал на гара Делян и го карал до селото.
Един ден дошла в кметството телеграма. Трябвало да се посрещне на гара Делян новата учителка, която идвала по разпределение от института направо в Дрен. Щом требе, че се посреща, мъдро разсъдил бай Миле и там дека требе, отишъл на гарата на Делян да я чака.
Не чакал кой знае колко, и ей ти го на, влакът дошъл. От него кипро, кипро слязла новата даскалица. Убава, завързана от секаде, та знае ли се... (Това го пиша на дренски, който не го разбира да се напъне, да го разбере.) Посрещнал я бае, натоварил и багажо отзади на кабриолето, она седнала до него и поели за Дрен. Таман завили зад гаричката, гледат баба Темянка тътри гуменяци към перона на гарата.
-Дека, бабо Темяно, си пошла? - дума й бае Миле.
-Е па, за Дупница съм се наканила.
-Убаво си се наканила, ама си закъснела, оти влако се изниза преди пет минути.
-А, само преди пет минути, рекла баба Темянка, значи не съм закъсняла много.
Е , това е положението...
Бае Миле и даскаличката продължили за Дрен. По пътя, ей така, лав да се дроби, бай Миле Тамдекатребе попитал:
- Е, даскалице, ти омъжена ли си или си мома, там дека требе?
- А даскалицата му отговаря:
- Не съм омъжена, дедо, ама и не съм мома, там дека требе.
- Разбрал бае Миле каква е работата и кротко си продължили пътя към Дрен. Пред кметството спрели и даскалицата рипнала от кабриолето, чевръсто, ама в старанието да се покаже, взела, че паднала. Навирила краци даскалицата и нали още заплата не била вземала, немала си долни гащи. Лъснал и голио газ на дренското слънце, а тя нали е учена жена, рекла да замаже положението.
- Е, дедо, рекла, виде ли каква енергия имам.
- Видох, рекал бай Миле, само че на това ние не му думаме енергия, ние му путка думаме, там дека требе."

# 48
# 49
Искрено се забавлявах с тази тема!
 Joy

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 15:15 от Две хубави очи

# 50
  • Мнения: 3 405
Вечерта срещу този ден, съпругът в домовете на бездетните семейства  излиза от къщи и отсъства цяла нощ. При жената идват някой "спасия" от селото. И така "хем вълкът сит, хем агнето цяло" - семейството се сдобива с рожба, без да е одумвана жената- все пак я е посетило митично същество  Sunglasses. А съпруга - той е бил спасия в някоя друга къща  Laughing

И аз знам това. Но разказът е чудесен  Laughing Сега ще прочета и василисиния  Laughing

# 51
  • Мнения: 3 405
Остави го, де Simple Smile Детето спи сега и не мога да го пусна.
Василиса, знайш как цвиля тихомълком, за да не го събудя  Joy

# 52
# 53
  • Мнения: 2 386
Василисаааа..  Joy Joy Joy

# 54
  • София
  • Мнения: 266

- Какво да ревем за Нифтора, дума Лазе хълцайки, Нифтора се оправи, я и намерих церо. Ревем за тата, дека лани го отървахме, та умре, да съм знаел..."



Хахахаха  Joy Joy Joy Joy Ох, леле ще падна от смях  Joy Joy Joy Много е якоооо!

# 55
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 Party Joy Много яко.

# 56
 newsm10 newsm10
Това хубаво...ама те днешните попове май пак сядат на "челното" място на трапезата newsm78Смелчаци! Grinning

# 57
# 58
  • Мнения: 3 782
До сега нищо не знаех за този ден.Сега вече знам,знам
Интересна история, жалко че вече такива мъже няма.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 099
Снимкииииииииииииии!  tooth

Общи условия

Активация на акаунт