The Spaghetti Incident - Мами в Италия 81

  • 22 396
  • 266
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 100
Здравейте мацки,

Деси, в оригинала  Том Ханкс говори на български, да.
Там е работата, че  бащата на съпругата на Том Х , Рита Уилсън е българин ( или бг турчин от старозагорско) и понеже този език така или иначе е славянски и циркулира в семейството са го избрали и за филма. ТХ доста добре се справя.



Иии, супер, аз уж се интересувам от  Холивудски госсип, ма таз информация ми е убягнала  Blush Много хубаво.


И моята мама е с нов лаптоп, та едни видео конференции правим, екстра, брат ми и е инсталирал уиндоус на руски Crazy ВъобЩе при нас има изобилие на 4ужди езици Laughing

До после
  bouquet

# 256
  • Мнения: 1 545
Що да си ни досадила бе jufkе Rolling Eyes,мого ти благодарим за информацията  bouquet
Влизай по 4есто да ни досаждаш Hug

А, не искам да предизвиквам канибалите  по относхение на А и Ъ  Whistling и то само защото съм бързала или пък коректора не го е превел то4но.Оба4е за досаждането още едно инфо : тези които мислят да пътуват с кола към България : Словения въведе винетка която е 35 евро,но има алтернативен път :
segnaliamo agli automobilisti che dall'Italia sono diretti in Bulgaria, che in alternativa alle autostrade slovene è possibile, uscendo dall'Italia al valico di Pese (Trieste) attraversare la Slovenia su strade ordinarie (direzione Fiume/Rijeka) ed entrare in Croazia. Le autostrade di questo paese sono a pedaggio. Da Rupa inizia l'autostrada in direzione Fiume/Rijeka, superata la quale è possibile proseguire per Zagabria. L'autostrada Rijeka-Zagreb è interamente percorribile, tranne un tratto di circa 15 km in costruzione (Oštrovica-Vrata), che dovrebbe essere completato entro la fine del 2008.

Аз и съпруга ми тръгваме в понеделник с кола,така можем да пообиколиме а и да отско4им до Турция а и нали за ит.граждани няма визи ще се възползваме.Уффа пак досаждам,кой се интересува аз какво ще правя ooooh! ooooh! Stop.


Това сигурно ли е? Преди 2 години още имаше визи за италианци, я Лени бързо да каже, като прясно завърнала се от Турция!!!!

# 257
  • Мнения: 5 710
Деси, не знам дали има, по-скоро не.  http://www.buonenotizie.it/asp/articolo_dettaglio.asp?ArticoloID=1702
На летището в Анталия има гишета за ЕС гражданя и там се наредихме, руснаците отделно.
Италианският гражданин в случая не беше с нас, за да каже и от личен опит.

Може ли да те използвам професионално с един комп. въпрос? възможно ли е да инсталирам една програма на външен харддиск ( или пендрайв) и да ми работи? Или трябва задъжително да е инсталирано на харддиска на самия компютър?

Джуфке, не знам какъв ти е случая и защо си сърдита, но ти благодаря за информацията.

# 258
  • Italia
  • Мнения: 4 492
От май месец няма визи за италианските граждани за престой под 90 дни.Ето http://www.turchia.net/informazioni%20utili/visti.htm

# 259
  • Мнения: 5 462
Момичета , извинявам се ако се повтарям .Интерисуваме как точно се провеждат шофьорските курсове , колко време е курса .Вашите книжки важат ли и за в бг /и обратно ???

# 260
  • Мнения: 5 710
Важат, да и обратно също.
Курсовете не знам как се провеждат, но са на много сладки колички.

# 261
  • Мнения: 5 462
Много ти благодаря Лени !!
Ще се радвам ако някоя от вас която е карала курса да ми даде малко повече инфо .

# 262
Джуфке, не знам какъв ти е случая и защо си сърдита, но ти благодаря за информацията.
[/quote]
Пак ще досаждам,надявам се да съм била полезна,пак по потвърдена инфо: няма визи за ит.граждани
Макрит аз сам с ит. книжка и е валидна в БГ а за БГ книжка в Италия до една година ти е валидна,но ако имаш резиденца над една година трябва или да се завери(слагат стикер) или да се смени с италянска.Има разли4ни курсове от 1 месец до 3 месеца.Всъщност зависи от аутоскуолата.те ти определят колко пъти в седмицата практика .Цената варира от 350 до 550 евро.а самият изпит теория се провежда по най бързата процедура.
Това е което знам от изто4ник,аз ли4но :БГ книжка си я смених с ит,което са по малко разправии. Whistling Whistling Laughing

# 263
# 264
  • Мнения: 750
fufkе и аз ти благодаря за информацията  bouquet

# 265
 bowuu bowuu bowuu
 Пак да не досаждам,но дамите с неуредени документи трябва да побарзат да си направят такива,пълзи слух 4е БГ ще бъде отстранена от ЕС,смята се да бъдат въведени старите правила.ще издам малка тайна:и без договор за работа може ако с нежната ви половинка отидете в комунето и се регистрирате  като конвивенти,ще фигурирте като семейство(о4аква се да влезе в сила закона).
Днес много писах,хайде останете си сьс здраве. Peace Peace

# 266

Общи условия

Активация на акаунт