Има ли частна детска кухня във Варна?

  • 20 630
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 725
И къде се намира ако има такава?

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 17:50 от Vivi

# 1
# 2
  • Мнения: 71
До колкото зная, кухнята би трябвало вече да работи. В Аспарухово е и купончето за деня ми казаха, че ще струва 2,80лв. а с доставката до дома 3,80лв. Ако се интересувате от повече подробности мога да проверя.

# 3
  • Мнения: 2 149
Аз се интересувам.А къде точно се намира в Аспарухово.И става ли да се взема храната ден за ден или се записваш за определен период от време.Питам защото ще гостуваме на майчето ми 2 седмици и няма да е лошо да взимаме готова храна от ДК. Wink

# 4
  • Мнения: 69
Няма ли повече информация за тая кухня...? Whistling Embarassed

# 5
  • Мнения: 71
Извинявам се, че съм ви подвела. Кухнята все още не е започнала да работи, а в момента минавали на проверка различните институции. Ще се помещава в дома на майките в кв. Аспарухово (дано ви е познато).

# 6
  • Мнения: 530
Запис. И ние ще гостуваме за седмица в морската столица и аз се интересувам за кухня.

# 7
  • Мнения: 502
и аз се интересувам, че в тия жеги може и да не излизам за храна на обяд. като отвори ще я пробвам щом има доставки.

# 8
  • Мнения: 4 564
и аз се записвам да следя за частна кухня

# 9
  • Варна
  • Мнения: 777
Айде,и аз на опашката...

# 10
  • Мнения: 2 616
Ето ви линкче към другата тема по темата Simple Smile http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=308015.msg7929924#msg7929924

# 11
  • Мнения: 42
ИМА ВЕЧЕ ЧАСНА ДЕТСКА КУХНЯ  ВЪВ ВАРНА .НАМИРАСЕ НА УЛИЦА СТРАХИЛ ВОЙВОДА 40 ДО  ЛЯТНО КИНО ..ТРАКИЯ..ПРЕДЛАГАТ И ДОСТАВКА ПО ДОМОВЕТЕ НА ТЕЛ.97 45 12 КУХНЯТА СЕ КАЗВА ВИП БЕБЕ

# 12
  • Мнения: 5
Поздрави!
Ето адреса на "ЛАКОМНИК", http://lakomnik.com/
лично на мен ми идва далече / във виница сме/, а и цената на доставката до виница на ден е почи колкото седмичния купон  от Млечната кухня.
Това за Тракия ще проверя Peace

# 13
  • Мнения: 4 564
а тази кухня вип бебе има ли сайт

# 14
  • Варна
  • Мнения: 691
май няма-на мен ми дадоха листовка за Vip bebe вчера

# 15
  • Мнения: 502
аз прочетох в другата тема отзивите за Лакомник. моля някоя мама да сподели мнение ако ползва и новата частна кухня Вип Бебе. и аз разбрах за нея от брошурка и тъй като нямат сайт да разгледам менюто, си мисля да я посетя на място.

# 16
  • Мнения: 2 616
И аз получих листовка на Вип Бебе, сайтът щял да е готов до седмица.

# 17
  • Мнения: 80
Хубаво е че има вече частна кухня и във Варна.
За съжаление обаче аз не мога да давам 30 лева на седмица за кухня. И в двете цената е подобна, в лакомник е 30 лв. за 6 дни, в вип бебе- 4.80 на ден, т.е. 28.80 за 6 дни, но незнам дали работят събота, там за сега можело да се поръча и само за един ден, поне така каза жената. Дано заради конкуренцията да паднат цените Grinning, въпреки че не вярвам. За сега продължавам да готвя, а може би и пак ще вземем от държавна кухня.

# 18
  • Мнения: 502
днес взех храна от Вип Бебе. купонът е 3,85 лв. момчето каза че ще почват и в неделя да готвят така че ще направят 7 дневни купони, както и месечни. по спомен месечния беше към 95 лв. дадох на малката супата- млечна и основното- зеле с телешко. грамажът е 150 гр на всяко ястие, което е по-малко от държавната, но мисля че й стигна. ще видим как ще й понесе храната и утре смятам пак да взема. дават храната в техни пластмасови кутийки, на всяка от които има листче с описание на ястието, до кога е годно и какви продукти съдържа. направи ми впечатление, че храната е за деца над 1 годинка и то е изрично написано на бележката. това е от мен. ако имам други впечатления пак ще пиша.

# 19
  • Мнения: 4 564
в лакомник е мин 200.гр ястието , за деца след 1год че и нагоре  150гр са си малко
ама момчетата собственици има още да се учат за деца  Laughing

# 20
  • Мнения: 79
Във Вип бебе има ли изисквания при записване на бебето както при Лакомник?

# 21
  • Мнения: 502
аз вече седмица вземам от ВИП бебе. първия път подписах декларация, че дъщеря ми няма алергии. за сега съм доволна, взех й купон и за другата седмица. менюто е разнообразно и малката го яде. има доста ястия, които никога не ги е яла в другата кухня, а и десертите са също разнообразни. ходим да си вземаме храната, защото ни е близо, но като застудее ще им звъня да я носят.
за грамажа бях писала първия път че е 150 гр, но от няколко дена виждам корекция- супата е 150 гр, основното и десерта са по 200 гр., но сега гледам че пълнят кутийките до горе, така че е е над упоменатото.

# 22
  • Мнения: 4 564
това ако сипват малко повечко както в държавната правят ще привлекат доста клиенти

# 23
  • Варна
  • Мнения: 15
сайта на VIP бебе е :  http://www.vipbebe.com/index.php 

# 24
  • Мнения: 79
Разгледах менюто, но забелязах че не е разделено на групи. От каква възраст могат да се записват децата? Стори ми се, че храната е за деца от 1 до 3 г.

# 25
  • Мнения: 502
наистина не е разделена на групи, или поне аз не съм забелязала. предполагам че трябва да се пита на място. като правя сравнение с предната кухня на дъщеря ми мога да кажа че супите са доста по-гъсти и някои дори са пасирани като супата с грах и една млечна супа, която сме вземали. основното ястие не винаги е пасирано, но определено е ситно нарязано и досега не сме имали проблем с храненето, въпреки че има малко зъбки. за сега е добре, но не знам дали по-големи дечица ядат така.

# 26
  • Мнения: 4 564
по принцип разликата между 1 и 2 група е само в консистенцията
просто няма смисъл според мен правилно би било храната да е като за по -големи по  едро нарязани продукти и всяка майка да си пасира според вкуса на детето

# 27
  • Мнения: 2 100
Прави ми впечатление, че цената на доставката е сравнително висока. Обедното меню с доставката на ден излиза около 5лв  Rolling Eyes

# 28
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравейте, има ли мами ползващи кухнята? Ако нямат против да споделят впечатление. На мен ми направи впечатление, че на сайта пише, че се използват екологично чисти храни. Ей това не го вярвам. Всички знаем, че екологично чистите храни са 2-3 пъти по-скъпи от стандартните. В този случай ми се струва подозрително цената да е същата като другата частна кухня където не e споменато че се използват екологични продукти. Не, че ако аз приготвям храната ще мога да си позволя само екологични продукти, но не ми е приятно да ни правят на глупаци. Не знам имат ли право да пишат така ако не е вярно....

Последна редакция: ср, 05 ное 2008, 14:11 от Поспаланка

# 29
  • Мнения: 502
ние вече месец ползваме услугите на ВИП Бебе и засега нямам забележки. дали са екологично чисти продуктите не знам, не съм ги питала. харесва ми менюто и избрах тази кухня защото ми е близо и освен ако не вали смятам да правим малки разходки до там пеша. доволна съм от храната, по гъсти са супите от тези в държавната кухня, с повече зеленчуци вътре и основното е доста по-разнообразно. напоследък много кремчета дават, но и аз правя слетобедни закуски на дъщеря ми, така че не ми пречи.

# 30
  • Мнения: 4 564
вип бебе и лакомник вече имат еднакви менюта само дните и реда са различни
лакомник като чели повече става за по големи деца , слагат и повече месо
аз лично харесвам и двете кухни  , и в двете готвят мн вкусно , нямат някаква съществена  разлика
това е че малко се оскъпява с доставката, но си е голямо удобство ако  вдигнат грамажа с 50гр ще бъде идеално, понякога по редките манджи и супи  наистина изглеждат като две лъжици

# 31
  • Мнения: 1 008
ние вече месец ползваме услугите на ВИП Бебе и засега нямам забележки. дали са екологично чисти продуктите не знам, не съм ги питала. харесва ми менюто и избрах тази кухня защото ми е близо и освен ако не вали смятам да правим малки разходки до там пеша. доволна съм от храната, по гъсти са супите от тези в държавната кухня, с повече зеленчуци вътре и основното е доста по-разнообразно. напоследък много кремчета дават, но и аз правя слетобедни закуски на дъщеря ми, така че не ми пречи.
Здравей-аз ще имам нужда от декември от тази услуга.Даже се записах по интернет,но нямам още обратна връзка. newsm78Как се плаща-всеки ден ли,защото уж записах месечно меню-,тоест до Коледа.Май много въпроси зададох EmbarassedЩе пиша отзиви като започна да получавам. Peace

# 32
  • Мнения: 31
Много съм доволна от "вип бебе"! PeaceДетето ми е мн. злоядо и до преди да я запиша караше почти само на кисело мляко.Проблеми с грамажа нямам,защото и това количество не можем да издем.За паричките на мен ми излиза добре.Още повече,че аз и мъжа ми не сме по месото много и като й готвих примерно в къщи свинска супа варях  2 парченца месо(за две купички супа) 1час,после и нещо друго за мъжа ми и ставах луда и не мисля,че спестявах.Пък и е разнообразно,аз до сега агнешко и пуешко не съм й предлагала,въпреки че се стараех да готвя и да измислям всеки ден нещо различно,но всичко се въртеше около свинско,пиле и риба (доста рядко).Така ми остава време и за "глъдка въздух",така де да си помързелувам.

# 33
  • Мнения: 2 960
Поподайки на тази темичка си задавам въпроса-ДАЛИ ЩЕ РАБОТЯТ ЧАСТНИТЕ КУХНИ през почивните дни-пет по Коледа и пет по Нова година.Знае ли някой от редовните клиенти???Благодаря ,ако някой ме  hahahaосветли по въпроса Peace

# 34
  • Мнения: 2 922
Поподайки на тази темичка си задавам въпроса-ДАЛИ ЩЕ РАБОТЯТ ЧАСТНИТЕ КУХНИ през почивните дни-пет по Коледа и пет по Нова година.Знае ли някой от редовните клиенти???Благодаря ,ако някой ме  hahahaосветли по въпроса Peace

Данинка, утре ще ходя до Вип бебе и ще проверя  Peace

# 35
  • Мнения: 4 564
baby_doll после ще пишеш ли тук как ще работят защото и аз ще съм от редовните по празниците

# 36
  • Мнения: 2 922
Така, докладвам:

Вип бебе ще почиват на 25 дек, 31 дек и 1 ян.

# 37
  • Мнения: 4 564
Браво даже ако някъде си заминал не ти се губят парите, само отлагаш
ако наистина само тези дни почива ще е супер щото вместо да се заврем да готвим през почивните дни ще имаме повече време за обикаляне
за справка
Детска кухня "Лакомник"
ПОЧИВНИ ДНИ- 25,26,27 и 28.12.2008г.
01,02,03 и 04.01.2009г.

# 38
Частна детска кухня във Варна, има вече от близо година и половина, даже мисля, че е първата за града. Тя се казва - Детска Кухня - Лакомник и се намира в  квартал Аспарухово. Аз и моя приятелка ползваме тази детска кухня почти от самото начало и сме много доволни. От този месец отвориха още един пункт на пазар Чаталджа (ул. "Ген Киселов" 23), който на мен ми е много удобен. 

# 39
# 40
Мили мами, ползвам храната на ВИП бебе от няколко месеца и съм доболна. Но какво беше учудванто и разочерованието ми в събота (14.03.09), когато прочетох във весник "Позвънете", че ВИП бебе са глобени за лоша хигиена !!! РИОКОЗ са взели  проби от кухненската посуда и са намерили там микроорганизми които причиняват на децата чревни инфекции !!! Направо нямам думи!!! Ще се отисвам!!! Ние плюем държавната кухня че е зле, а пък часната е глобена !!! Който иска да прочете статията това е линка http://pozvanete.bg/news.php?id=49223

# 41
  • Мнения: 56
Според вас кои кухни са с по-лоша хигиена - частните или държавните? Според мъжа ми държавните са по-чисти, защото повече ги проверяват и са по-стриктни изискванията. Според мен път частните са по-чисти, защото РИОКОЗ проверява частните заведения по-често и защото имат конкурентен стимул да се представят добре...Макар че като се замисля...май е все тая и си е най-хигиенично в къщи...Не че съм привърженик на това да стоиш пред котлоните по цял ден. ..даже хич! И как да сме сигурни за децата си и на кого да се доверим? Това че е вкусно не значи, че е хигиенично...

# 42
Мисля,че частните кухни са по-надеждни,защото собствениците им работят с имената си,влагат лични средства,борят се с конкуренция...В държавната всичко е анонимно и колективно-и хигиената и отговорността...Колкото до хигиената-идеално чиста кухня няма.В къщи също си отглеждаме бактерии,но няма кой да ни вземе проби ...В държавната кухня РИОКОЗ нито може да отчете дейност с глоба,нито рушвет да вземе.За това санинспекторите са често-често в частните кухни.ресторанти и т.н.тн.Оборудването в частните  е ново,технологиите са съвременни,продуктите-подбрани,хората са мотивирани,защото са заложили името ,парите си ,бъдещето си.Убедена съм,че частните кухни са на много по-надеждно ниво,а за  VIP БЕБЕ съм сигурна,че предлагат най-доброто в бранша.РИОКОЗ не ми пречи да остана техен лоялен клиент.

# 43
  • Мнения: 4 564
абсолютно съм съгласна с beni10  все едно аз съм го писала

# 44
  • Варна
  • Мнения: 777
И аз споделям вашето мнение,момичета!А чули ли сте някое дете,което е хапвало от тази кухня,да е имало някакви проблеми?Аз не съм чувала.Но преди години точно във в-к"Позвънете" прочетох,че ХЕИ(тогава) е наложило глоба на собственика на заведението,в което работех,заради лоша хигиена и,че сме били пред затваряне.Само че даже не бяха идвали на проверка,нищо вярно нямаше в публикацията,почти бяхме стигнали до съд тогава.Знам и за други случаи на лъжлива публикация в този вестник.Искам да кажа,че вече не вярвам на нищо,най-малко пък на "Позвънете".

# 45
  • Мнения: 7
Здравейте,мили мами!Моят малчуган си хапва вече 6 месеца от частна кухня ВИП БЕБЕ.Досега здравословни проблеми не е имал.Напротив даже се развива  много добре,с нетърпение чака винаги прясно приготвената и вкусна храна и си хапва с голяма наслада.Изключително съм доволна от ВИП БЕБЕ и нямам намерение да вярвам на разни направо смешни и безпочвени обвинения.Оставам техен редовен клиент.
БЛАГОДАРЯ ВИ че Ви има и че много ме улеснявате в отглеждането на моето дете:)))

# 46
  • Мнения: 502
aз също вземам от ВИП бебе още от самото начало и както досега съм писала по темата- доволна съм. с дъщеря ми бяхме в болница за няколко дена и даже там мъжът ми носеше кухнята. е верно че не изяждаше всичко, но беше на система все пак и нямаше апетит, но не сме прекъсвали.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 524
Лакомник - прекрасна кухня, хапвам я голямо удоволствие, остава и малката да се научи да я хапва - предпочита пържоли диването.

Но ми е странно как така не може да се поръча да речем без десерт. В София си поръчвам без десерт, а тук десерта все аз го хапвам  Thinking

# 48
  • Мнения: 4 564
защо не попиташ пак дали не може без десерт, шефката е много разбрана ,  и тя е майка знае ги нещата
аз например във вип бебе съм заменила десерта изцяло със едно от другите ястия
и двете кухни са страхотни , добре че ги има

# 49
  • София
  • Мнения: 1 524
yasmina питах дали може без десерт, не съм се сетила за замяна, ще попитам утре, мерси за идеята, а шефката верно  е страхотна.

# 50
  • Мнения: 9 776
Случайно попаднах на тази тема. Единият от собствениците на ВИП бебе ми е познат. Сестра му ми е приятелка. Ако проявявате интерес, още утре ще попитам за въпросната санкция от РИОКОЗ. Дали въобще е направена такава.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 524
За тази санкция - простете но не вярвам, нищо, че не взимам от тази кухня, просто вестниците са ми пределно ясни - срещу малко дарение са съгласни да напишат всичко.

# 52
  • Мнения: 9 776
Току-що мъжа ми се сети, че приятелката ми е споменала нещо преди 1-2 седмици, но аз къде съм бляла newsm78. Утре ще я питам за повече инфо.

# 53
  • Мнения: 9 776
За ВИП бебе: санкцията е била просто формалност, щом са им казали, че по веднъж в годината ще им съставят акт. Отчитане на дейност.

# 54
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте!От София съм,но планираме лятната си ваканция да прекараме за 2 седмици във прекрасния и много любим за нас гр.Варна!Много ви моля т.к. ще се намира в кв. Аспарухово в къщата на познати препоръчайте ми кухня за сина ми който ще е на 3г.И дали има всекидневна включваща събота и неделя т.е. да нямаме прекъсване.Интересуваме и грамажа на предлаганата храна!Много ви благодаря!Забравих да спомена месеца през който ще сме-още не  еуточнено на 100% но ще е едната дата от 20.07 ,а другата от 1 или 5.08 т.е. важно е да се спомене август месец!

# 55
  • Варна
  • Мнения: 777
"Лакомник" се намира в "Аспарухово",ето сайта им:www.lakomnik.com.Има и телефони,можеш да попиташ за всичко,което те интересува. Peace

# 56
  • Мнения: 73
Да пипитам нещо и то по специално за Вип бебе. Може ли да се направи поръчка само за един ден?

# 57
  • Мнения: 2 922
Да пипитам нещо и то по специално за Вип бебе. Може ли да се направи поръчка само за един ден?

Правила съм преди време, ако няма промяна - може.

# 58
  • Мнения: 1 153
И аз ще гостувам във Варна за 2 седмици и много се чудя коя от 2-те кухни да избера - VIP бебе или Лакомник? Ох, като няма е проблем, като има - пак проблем Laughing

# 59
  • Мнения: 2 922
И аз ще гостувам във Варна за 2 седмици и много се чудя коя от 2-те кухни да избера - VIP бебе или Лакомник? Ох, като няма е проблем, като има - пак проблем Laughing

И двете са добри, според мен.
Предимството на Вип бебе е, че работят и в неделя.

# 60
  • Мнения: 1 482
Има още една кухня пак частна. Не знам,кога са я отворили,аз преди известно време
живеех на същата улица.
Става въпрос за кухнята на ул."генерал Скобелев" по надолу от аптека "Манолова"

# 61
  • Мнения: 1 062
Предполагам имаш предвид пункта на ул. "Ген. Киселов"№ 23.
Това е вторият на "Лакомник".
http://www.lakomnik.com/tsenidostavka.html

# 62
  • Мнения: 2
Razbrah za dvete chastni kuhni i se dvuomq na koj ot dvete da se doverq. Chuh dobri otzivi za VIP bebe, vie kakvo bihte me posavetvali?

Разбрах за двете частни кухни и се двоумя на коя от двете да се доверя. Чух добри отзиви за VIP bebe, вие какво бихте ме посъветвали?

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 22:47 от Vivi

# 63
  • Мнения: 1 062
Ако има някой, който е взимал и от двете - да каже Simple Smile
Аз ползвам "Вип бебе" и съм доволна.
Нищо не пречи и сама да провериш, като вземеш седмица от първата и седмица от втората примерно, и сама да прецениш.

# 64
  • Мнения: 4 564
аз съм взимала и то двете , сега съм на вип бебе и съм страшно доволна, освен че вкусно готвят и разнообразно са и
много  гъвкави , нищо не са ми отказали, сташно са човечни. Hug

# 65
  • Мнения: 2 922
И от двете съм взимала, и двете са много добри.
Предимството на Лакомник е, че работят и събота.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 391
Baby_doll - Vip-a работят и в събота и неделя? Така че по-скоро бих перефразирала "Предимството на Вип бебе е че работят и в неделя"  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 2 922
Baby_doll - Vip-a работят и в събота и неделя? Така че по-скоро бих перефразирала "Предимството на Вип бебе е че работят и в неделя"  Simple Smile

А това е ново, значи.
Аз като вземах работеха без почивните дни Grinning

# 68
  • Мнения: 860
Аз поръчвам и от двете и съм доволна просто комбинирам менюто дребчо не всичко яде.
Може да си поръчваш и отделни дни, може и само един ден /пробно/както всеки прецени.
Попълва се декларация от майката и това е при желание за по системно ползване на тази кухня изискват - бележка от педиатъра, а в Лакомник копие на акта за раждане Rolling Eyesкоето за мен е излишно това копие, но правилата са си правила.


Мога да споделя също, че в началото на ВИП бебе порциите бяха по малки 150, но сега вече станаха по 200 и това в рамките на 2 седмици/нередовно поръчване от тях/. Смятах да попитам защо е така, и точно тогава те решиха да си спазят порцията.

В общи линии в условията на криза и двете кухни имат много разчупена политика за работа с клиенти. Отворени са за корекции дори в последния момент да ти доставят обяда. Аз съм доволна особено от факта, че мога да ги комбинирам и да избирам.

# 69
  • Мнения: 4 564
вип бебе освен че откакто са отворили работят уикенда, ами и много често и по празници , докато лакомник следва стриктно почивните дни
а на мен пък точно тогава ми е най -необходима храна ,за да имаме повече време за обикаляне , пък и много често храната по празници  и гостита  не е подходяща за детето , поне до скоро беше така , вече порасна

# 70
  • Мнения: 2

Аз вземам от ВИП Бебе от около 2 седмици, доволна съм, храната е много добра, а относно грамажа - винаги е с малко повече от описаните 200гр. на етикета  chef

# 71
  • Мнения: 8
Използвала съм и двете кухни. Вип бебе ми харесва повече. Готвят по-вкусно, с  прени подправки и имат по-голямо разнообразие. На Лакомник на етикета пише съствки, половината от които липсват. Взимам с разнос, но се отказах. Ако ми хареса нещо от менюто взимам от пункта на Ген. Киселов. Лелката е много любезна и внимателна. Така че ако искате мнение Вип бебе е по-добре.

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 23:08 от Vivi

# 72
  • София
  • Мнения: 1 524
Отказах се да взимам Вип бебе заради грамажа, но явно са го оправили. Вип бебе готвят по-гъсто, за мен това означава повече брашно  newsm78 може и да бъркам, но и двете кухни за момента са на ниво.

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 23:08 от Vivi

# 73
  • София
  • Мнения: 39 718
Искам да попитам дали мога да поръчам от кухните за събота и неделя? Работят ли през уикенда и ако да кога се прави поръчката за събота и неделя?
Ще ходим до Варна за няколко дена и се чудя дали мога да пробвам и варненските кухни Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2 922
AnMary, аз редовно поръчвах от Вип Бебе само за събота и неделя. Правех си поръчка от петък на телефоните им. Но за по-сигурно им звънни по-рано, защото аз лично носех някакъв документ от личния лекар, когато записвах детето.

http://vipbebe.com/contacts.php

Лакомник работят само събота.

# 75
  • София
  • Мнения: 39 718
AnMary, аз редовно поръчвах от Вип Бебе само за събота и неделя.
Благодаря, разгледах и двата сайта.
Ще им се обадя в понеделник да питам за бележките. Ще видя дали може да мине и без това. Ще спомена, че синът ми е на ДК в София в момента.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 524
Ако толкова много настояват за бележка, която нямаш възможност да осигуриш, кажи къде във Варна ще бъдеш, все някоя варненска мама е наблизо и ще поръча две порции.

# 77
  • София
  • Мнения: 39 718
Да, и това е вариант. Някъде в центъра ще бъдем Simple Smile Във Варна не съм ходила от 11 години някъде.
За мястото ще знам със сигурност след понеделник.

# 78
  • София
  • Мнения: 791
АнМари ние бяхме седмица на море в Св.Константин и Елена и детето се хранеше от частна кухня.Носеха ми я до хотела,предварително направих запитване към 2те частни кухни ,отговорите им бяха идентични и просто си избрах едната-Лакомник. Не са ми искали удостоверение от педиатър за алергии. Ако те интересува нещо питай. ОТ познати - варненци разбрах,че Лакомник е по-рядка, а Вип Бебе-по-гъста,всички са доволни и от двете.

# 79
  • София
  • Мнения: 39 718
giuli, мерси за изчерпателният отговор Simple Smile В понеделник ще знам със сигурност какво и защо.
Още веднъж благодаря Simple Smile

# 80
  • Мнения: 16
и аз благодаря

# 81
  • София
  • Мнения: 39 718
Говорих днес със служител на Vip bebe. Каза, че само ще иска да попълня декларация, че детето е на нормален режим на хранене. Мисля, че всичко ще е наред Simple Smile После ще споделя мнение Simple Smile

# 82
  • Мнения: 2 922
Говорих днес със служител на Vip bebe. Каза, че само ще иска да попълня декларация, че детето е на нормален режим на хранене. Мисля, че всичко ще е наред Simple Smile После ще споделя мнение Simple Smile

Супер! Дано да останете доволни. На мен лично Вип Бебе ми допада повече Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 39 718
Пристигнахме сутринта. Обадих се в кухнята и взех храната на място. Алекс опита само десерта, но му хареса Simple Smile
Вкусен е Simple Smile
Платих до края на седмицата и ще ми доставят храната до вратата. Важното е малкото да е доволно Simple Smile
Декларация ще попълня утре.

# 84
  • Мнения: 860
А така и сега какво да правим с днешната храна?! Rolling Eyes

http://www.moreto.net/novini.php?n=92782

# 85
  • Мнения: 9 776
А така и сега какво да правим с днешната храна?! Rolling Eyes
http://www.moreto.net/novini.php?n=92782

Не знам какво да кажа Rolling Eyes. Но първият коментар съвпадна и с първоначалното ми усещане ooooh!.

# 86
  • Мнения: 860
А така и сега какво да правим с днешната храна?! Rolling Eyes
http://www.moreto.net/novini.php?n=92782

Не знам какво да кажа Rolling Eyes. Но първият коментар съвпадна и с първоначалното ми усещане ooooh!.
Имаш предвид, че просто някоя майка е решила да ги съсипе...защо обаче?
Странното е, че днес нямаше и десерт, т.е. само първо и второ Rolling Eyes нещо пъпеша бил развален за десерта Rolling Eyes
Сега като видях и тази статия съвсем Confused...,а и не е ясно къде е намерено - супата или пюрето?!Кое пюре?! Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 9 776
Danu-Ani, аз не съм от Варна и съответно не ползвам кухнята. Познавам един от собствениците. Но не и бизнеса им. Нито защитавам, нито нищо. Просто първосигнално реакцията ми съвпадна с първият коментар отдолу под статията. Що не я цитираха тая майка с името и? Кой може да докаже, че хлебарката е била в буркана, а не е измислена? Похвално е, че не са ви дали десерт. По-добре без, отколкото вкиснал пъпеш. Това са просто мислите ми на глас /тъй да се каже/. Пак казвам - никого не защитавам. Но отдавна спрях да вярвам на всичко, що се пише, особено пък анонимно, както на етикети по стоки и т.н. ooooh!.

# 88
  • Мнения: 860
Аз също не разбирам тази статия...пюрето-супата?!? Не ми се връзва днес няма пюре, и супата не е пюрена?! Писали са доста неясно и объркващо и .....да анонимно?!

Може и да е прав г-н Стефанов, просто някои е решил нещо си.....

Лично аз досега нямам забележки към тази кухня, вече година сме на нея. Но тази статия днес, не мога да кажа, че ми харесва....

# 89
  • Мнения: 9 776
Виж, мила, при всички положения след такъв сигнал всеки ще се вземе в ръце, ако е имало момент на недоглеждане или.......каквото и да е. Говоря за кухнята. Глобите са много високи, да не говорим, че направо могат да ги затворят. Аз самата съм намирала пеперудка в супата на детето ми. Както писах не съм от Варна. Вземам си от нашият град. След случая не спрях да вземам разбира се. Всеки да си преценява сам. Искам да вярвам, че всичко в детските кухни е под контрол и не се правят компромиси, но.....кой може да ти го гарантира? Rolling Eyes

# 90
  • Мнения: 860
За съжаление никои не ти дава гаранция за нищо.  Rolling Eyes
Винаги съм си мислела, че частните кухни държат много на хигиена и качество , за да искат тази цена....и дано това да е просто злонамерен сигнал.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 391
Вип бебе и миналата година имаха проблем:  http://pozvanete.bg/news.php?id=49223

Не спрях да взимам тогава. Не се е случило нито преди това, нито след това да се заеази детето от нещо. Аз лично не вярвам да е лоща хигиената, да не говорим, че особено по времето на първата публикация тепътва прохождаха и е било жизнено важно за фирмата да спазва всички правила ,за да успее да се наложи.

А иначе за днес - да, основното си беше точно пюре. По принцип рядко се случва, но днес си беше пюренце. Не мисля, че и този път ще се откажа от улугите им... Друг е въпросът как така в това пюре - доста добре пасирано, този крак остана непасиран.

Последна редакция: вт, 13 юли 2010, 17:28 от Поспаланка

# 92
  • София
  • Мнения: 39 718
Ползвах кухнята 4 дена и останах доволна. 1вият ден взех храната на място, мисля, че писах тук. На пръв поглед се вижда, че поддържат добра хигиена. Но не съм специалист и не мога нищо да твърдя.
При две частни кухни... конкуренцията е голяма. Навярно и нелоялната конкуренция също. В София имам доста по-голям избор.

# 93
  • Мнения: 4 564
момичета не се връзвайте , както и да се погледне си личи че е нагласено както миналият път
мартин естествено вече е голям не е на тази храна , но доста дълго им ползвахме услугите и бях впечатлена от професионализма им , както и от индивидуалния подход примерно за да не се ангажирам доставката ни беше малко нестандартна
имаше храни които не трябваше да яде , момчетата всекидневно се съобразваха с това
точно по време на клеветата с бактерията бяхме в болница и се чудиха какво му е на малкият  естествено хванаха се за какво е ял тогава пак реагираха много адекватно и точно за 5 мин се разбрахме че не е от тях
работят често на празници което за мен беше много важно , мога и още да изреждам доста компромиси са ми правили на мен, такива каквито никъде нямаше да направят

Общи условия

Активация на акаунт