Идея за онлайн "Арт базар"

  • 23 903
  • 242
  •   1
Отговори
# 45
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
TanyaMG ще ти кажа съвсем откровено, че това са все решими въпроси.
Пред мен стояха подобни, още повече като реших да поканя непознати хора да предлагат творбите си на мястото където съм градила името си и реално те могат да са анонимни, но аз не съм.

Истината, че пълни гаранции никога няма. Важно е да има добра организация и ясна идея. Мисля, че ги осигурих.

По въпроса за магазина - магазин е сайта или средата - там се извършва сделка. Продавалника е вид галерия и там се контактува и уговаря сделка.  А как ще се пресекат опити за измами - няма да е лесно, но става.

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 01:07 от арт мама

# 46
  • София
  • Мнения: 4 412
Знаете ли, че може би първо трябва да се спрем на средата, дали да е магазин или галерия. Магазини са Данет, Най-маг, Гет.бг и други. Вече започвам да се обърквам дали знам какво е онлайн магазин Simple Smile В магазините основно собствениците на магазина решават какви стоки да се продават, аранжират снимки, описания и т.н. и организират логистично доставките.

Аз си представям Арт базара като галерия - авторите имат акаунти и сами си качват нещата, определят кои снимки да сложат, кога нещо им е свършило, определят си цените. Отговорността е основно на авторите и те трябва да спазват определени правила. Ще има нещо като модератори /най-добре от различни градове/, които ще следят дали произведенията са изложени правилно, ако трябва ще влязат в контакт с новите авторите, за да имаме и личен контакт. Авторът и клиента си контактуват директно и си организират доставката, може и сайта да съдейства за групови доставки 1 път в седмицата. Групови доставки имам предивд, че гледах едни красиви свещи в мацорани за около 3-7 лева и си мислех, че индивидуалната им доставката ще е скъпа.

Мисля, че първо трябва да решим за кой вариант си фантазираме - наистина при магазин и галерия са различни нещата Simple Smile

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 19:39 от TanyaMG

# 47
  • Мнения: 440
Аз също мисля че е по добре като за начало да е вид галерия.Всеки автор да решава колко снимки да пусне и каква цена да определи.Съгласна съм че ще трябват и повечко хора за организацията - задачата никак няма да е лесна.В Продавалника не пише нищо за създаването,поразгледах форума - има некоректни длъжници,за дрехите втора упортеба и т.н.,нищо,което да ни е от полза.И аз не виждам как ще се справим с измамите - примерът с гърнетата е много точен.Забелязвам че идеи даваме 4-5,другите пишат само за и подкрепям.Нека всеки си каже мнението по въпроса :галерия или сайт.След като уточним това,ще мислим и за направата.Няма невъзможни неща - да ви кажа честно аз вече си измислих и как да си представям спалните комплекти Sunglasses
Хайде,давайте идеи!

# 48
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, невъможни неща почти няма. Simple Smile
Важно е обаче какво се иска и след това с какви средства да се реализира.

Във всички случаи ще е сайт. Дали галерия, магазин, форум или аукцион зависи от поставените цели най-вече.
Затова  е хубаво да се претеглят основните цели и потенциални слабости и да се избере средата за сайта.

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 00:29 от арт мама

# 49
  • Мнения: 3 810
Ето това прочетох в правилата:
Цитат
7. Не се допускат рекламни обяви и теми, както и аватари, подписи и др. елементи от потребителския профил, които представляват тенденциозна реклама на фирма, продукт, услуга.
Не се допускат недоговорени рекламни теми, скрити и явни реклами, както и теми с цел популяризиране на други форуми и сайтове, сходни на BG-Mamma и Продавалник

Чл. 33. (1) от ЗЗП
Реклама е всяко съобщение във връзка с търговия, занаят или професия, което има за цел да насърчи реализацията на стоки или услуги, включително на недвижими имоти, права и задължения.

Мисля че това подсказва защо не получавате отговор.
Вероятно не се има за приоритет да се създава нов продавалник.

Ако е просто галерия, това не е нещо нечувано и невиждано. Хобитките си го правят и без да възникне идея от някъде си.
Та дори и с благотворителна цел:
http://pazardzhik.multiply.com/photos/album/8
Срещала съм подобно нещо и на Видин.

Но всякаква реклама на такива сайтове ще е против правилата на форума.

Стигам до извода, че целта е да се създаде една обща благотворителна галерия, като...аз лично не бих се включила в такава мащабност...

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 23:33 от мимиту с кeрилeзация

# 50
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мимиту, незнам дали това е идеята. В моето писмо аз попитах биха ли направили към бг-мамма или не, с обяснението, че ако нямат намерение да го направят ние имаме желание да реализираме идеята.

При полжение, че правилата на продавалника не позволяват производство, по-вероятно причината не е конфликт на интереси - няма да има сходство..

Аз предполагам, че писмата не са получени/прочетени.

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 01:03 от арт мама

# 51
  • София
  • Мнения: 4 412
Хубаво е, че поставихме темата за формата. Аз от началото си представях в сайт тип Галерия, където всеки да може да се представи, дори и само 1 нещо да е направил. Без да е професионален магазин. Може дори да не иска да продава, а само да показва.  Да бъде място, където и хора извън БГмама ще могат да постват - студенти приложни специалности, живопис или други. Разбира се, който иска може да осъществи контакт с клиенти. Дори при продължителен контакт клиентите и автора ще си работят директно. Може би варианта с такса за участие ще е по-приемлив, а за някои случаи ще е безплатно участието. Таксата ще се изразходва за направата на удобна галерия и за реклама и популяризиране.

Но не съм си го представяла като магазин, където се складират и продават готови изделия. По скоро идеята ми се доближава до обединение на всички благотворителни базари. Наистина са важни уточнения

# 52
  • Мнения: 219
Мдам, явно в момента идеята е още много объркана. Т.е. всеки си представя нещо, но то е различно до една или друга степен от това което си представя другия. Може би най-доброто решение е, да се съберем и да го обсъдим на по бира (или кой каквото пие).
А за направата на такъв сайт, да платим да ни го направят, ако е САМО 100лв, лично аз ще ги дам, но не вярвам, че някой ще направи такъв зайт за 100лв Simple Smile(говоря за сайт подобен на продавалника, а не онлайн магазин, защото такъв лесно се прави с готови сайтове).
А това с даренията...не всеки ще иска да дари, а и няма как да накараш човек да го направи. Така, че може да има такава опция, но всеки сам ще си решава дали да дари, кога и колко. Колкото до таксата, може би това е разковничето. Разбира се в началото е хубаво да бъде без такски и т.н. докато се поразработи, а след това ще има някакви такси, така, че да може да се поддържа сайта. Макар, че би трябвало да успява с реклама да се поддържа, ако се разработи добре.
Та така, аз съм навита да се съберем и да обсъдим. Като гледам не сме кой знае колко - аз, TanyaMG, арт мама, svetli333 може би и мимиту с кeрилeзация. Така, че не сме много.

# 53
  • Мнения: 3 810
 Laughing
по местоживеене си пием бирата  Wink

# 54
  • Мнения: 318
A kak стои въпроса с данъците?

# 55
  • Мнения: 440
То за бирата супер,ама аз съм от Русе Rolling Eyes
100 лева за направата ми се виждат прекалено малко.Арт мама дали не знае ориентировъчни цени.

# 56
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ами да кажем, че има достатъно представа, но и достатъчно възпитание за да спази добрия тон и да не плаши с тях... Simple Smile

За щастие мисля, че може да се намери и по-евтин вариант.
За последен път - всичко е въпрос на избор и решение. На тази фаза е така.

Данъците са си данъци, Там е ясно - плащат се.

# 57
  • Мнения: 318
Зависи колко е "динамичен" сайта, колкото повече възможности - толкова по-скъп. Не много сложен електронен магазин - с база данни, възможност за добавяне на хиляди продукти, административен панел за управление на съдържанието и редактиране на категориите е от порядъка на 1000 лв. Ако обаче е необходимо  всеки автор да може сам да качва своята продукция и да редактира информацията или пък всичко качено от авторите да се одобрява от модератор, то тогава нещата са по сложни. Би било добре да има и интегрирана система за плащане он-лайн например, както и SKYPE връзка с автора на изделието, но това са само част от проблемите. Ако се уточнят повечето от тези въпроси и най-вече организационните, все нещо ще може да се измисли.

# 58
  • Мнения: 440
В такъв случай трябва да зададем въпроса колко майки  искат да участват ,каква сума всяка ще даде,за да знаем дали ще сме в състояние да платим и с какви възможности ще бъде - като прочетох какво продават за 1000 лева,сугурно ще ни трябват двойно повече пари ,за това което ние искаме.
Приятен ден на всички.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 412
Добро утро,

Да, хубаво е че се разговорихме, кой как го вижда. За направата на сайта аз също го виждам като четирицифрена сума, ще трябва да се  ограничат желанията, за да се вместим под петцифрена сума. А ще трябват доста пари за популяризиране и осъществяване на контакти.

За благотворителността - Ако авторът е млад и не много утвърден, това може и да е мотив да направи нещо. В крайна сметка, ако нямаш клиенти по-добре да направиш 2-3 неща с благотворителна цел, за да те забележат. Също съм сигурна, че ще има хора, които ще участват само благотворително. Как точно ще бъде реализирано ще видим, но си представям сайта да има близки отношения с повече благотворителни каузи.

Приятен ден

Общи условия

Активация на акаунт