Режим на кърмене на 3 часа?

  • 7 128
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Има, има, за много майки, ако бебето огладнява по-рано от заветните 3 часа това означава, че кърмата им не стига. И вместо да дават по-често гърдата дохранват. Познавам много майчета, отбили заради пустия режим.

# 16
  • Мнения: 2 751
Идеята ми беше,че едва ли има такъв педант, който да си храни детето с точност до минути...но знае ли човек Wink
Ооо, има, има...  Peace

# 17
  • Мнения: 1 336
Никой не говори за кърмене по часовник, просто интервалът от време да е горе долу 2-3 часа.
Примерно не по-малко от час и половина и не повече от три часа. Въпросът ми е ако сте накърмили детето и то след половин час плаче пак ли му давате да суче?

# 18
  • Мнения: 2 751
Никой не говори за кърмене по часовник, просто интервалът от време да е горе долу 2-3 часа.
Примерно не по-малко от час и половина и не повече от три часа. Въпросът ми е ако сте накърмили детето и то след половин час плаче пак ли му давате да суче?
Ето моят опит с кърменето:
Най-важното за мен е да се следи детето и да се постъпва според нуждите му. Калоян ми ядеше на 4-5 часа. Никога не съм го будила за хранене. 1вият месеца наддаде едва 500 гр, но педиатърката ми ме поразпита и каза: продължавайте в същия дух, ще си навакса. В интерес на истината на 2 месеца сам си направи режим на 3 часа  Peace
Не съм му давала гърда за всяко примрънкване, но се е случвало често вечер да го приспивам на гърдата примерно 30 мин. след като е ял.

Сега с Михаил нещата вървяха като по книга, докато поради известни причини кърмата ми намаля много рязко. Беше гладен през 1 час и му давах в продължение на 5-6 дена всеки път, когато примрънкваше. Така кърмата ми се увеличи и сега иска да се храни на час и половина-два. В остналото време когато примрънква, не му давам да суче, защото причините не са глад.
Когато си постоянно  с детето си, някак успяваш да разбереш кога реве от глад, кога за сън, кога от колики.
Така че му давам да суче, когато мисля, че е гладен.  Peace

Надявам се да съм била изчерпателна  Hug

# 19
  • Мнения: 1 336
Изчерпателна беше ....... Thanks  smile3525

# 20
  • Мнения: 3 718
Никой не говори за кърмене по часовник, просто интервалът от време да е горе долу 2-3 часа.
Примерно не по-малко от час и половина и не повече от три часа. Въпросът ми е ако сте накърмили детето и то след половин час плаче пак ли му давате да суче?
Да, давах  Peace Това е най лесния и естествен начин да успокоя бебето си, да го приспя или просто нахраня. Но наистина в един момент започнах да разбирам кога е гладен и кога неспокойството е от друго.

# 21
  • Мнения: 2 829
Аз първия месец се опитвах да спазвам по-големи интервали между кърменията-докато вече положението стане неудържимо и малкия започне да реве. В крайна сметка с постоянно залъгване, разнасяне, люшкане и т.н. издържаше по 2-3 часа между кърменията (от началото на едното до началото на другото кърмене). Като имаш предвид, че сучеше по 1 час-значи м/у кърменията оставаше около час. Прибрахме се в България, когато малкия беше на 40 дни. Тогава реших да опитам да му давам да суче на всяко примрънкване. Резултата беше, че живота ми стана лек и приятен. При първия вариант (почти режим) постоянно някой трябваше да е ангажиран с дебнене на детето да не се събуди (защото ако го залюлееш преди да е отворил съвсем очичките може пак да заспи и ще издържи повече без да суче), разнасяне, пеене на песни и т.н. Иначе дребното надава вой. При втория вариант-независимо дали дребния е гладен или жаден, дали му се ака, спи, дали хълца или е превъзбуден, въобще-каквото и да го притеснява аз знаех, че разполагам с универсално лекарство. Давам му да суче и забравям за проблема. Понеже не спазвам режим ми отпадна и грижата да го държа определено време на гърда-защото ако суче няколко секунди, после ще огладнее по-рано и аз просто ще му дам пак. При първия вариант гледах да го държа буден и да суче по-дълго време, за да изсуче повече и да издържи по-дълго до другото кърмене.

За мое съжаление обаче когато стана на 3-4 месеца малкия вече много добре знаеше какво иска. И започна да приема гърда само като е гладен и като му се спи.

# 22
  • Мнения: 373
Никой не говори за кърмене по часовник, просто интервалът от време да е горе долу 2-3 часа.
Примерно не по-малко от час и половина и не повече от три часа. Въпросът ми е ако сте накърмили детето и то след половин час плаче пак ли му давате да суче?
Да, давах  Peace Това е най лесния и естествен начин да успокоя бебето си, да го приспя или просто нахраня. Но наистина в един момент започнах да разбирам кога е гладен и кога неспокойството е от друго.

Има нещо такова.Аз винаги съм го осещала кога иска да яде и кога да се гушка и т.н.Иначе по мои наблюдения децата обичат да се спазва горе долу еднакъв режим.Моята голяма дъщеря до ден днешен си се води по часове-приблизително не насила и ако закъснеем примерно с час почва да нервничи.Малкият е по същият начин.Ужким реших да го кърмя на поискване -но поискването беше само от моя страна.Той сам си се будеше на определено време.Ако се събуди по-рано първо пробвах бибата или да го гушна и ако не се успокои тогава гърдата,но той ако не е гладен не хапва.

Общи условия

Активация на акаунт