Не иска да спи

  • 1 185
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
На 3 месеца синът ми спеше рядко и по малко през деня. НИКОГА не съм се опитвала да го насилвам да спи, хеле пък денем. Това си е негова работа. Когато не искаше да спи, или гледахме заедно гушнати) ТВ, или си играехме, или го оставях в шезлонга или активната гимнастика да си се забавлява сам. По някога заспиваше там, по някога - не, във всеки случай, не съм се опитвала да изобретявам приспивателни средства.

# 16
  • Мнения: 298
На тази възраст си мисля, че искат вече да им се обръща малко повече внимание  отколкото до сега.Опитай да подадеш или да покажеш нещо по шарено,пусни телевизия или някой детски мелодии може да помогне.Успех на всички с подобни проблеми.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И моята хубостница се дере , като магаре като и се спи #Crazy явно се преуморява. Напоследък я приспивам с прахосмукачката, пускам я и след 2 минути е заспала блаженно  Wink

# 18
  • Мнения: 2 111
Ох,колко ми е познато всичко това,но ние имаме проблем със съня от 6 месец някъде,дотогава спинкаше добре,сега я приспивам в люлка около 40-50минути и като заспи я прехвърлям в количката,отивам да хапна,взимам си семки,нещо за пиене и с удоволствие сядам на компютъра,но след 10-15 минути малкото съкровище отваря очи и край с плановете ми за почивка.Буди се от всякакъв шум,понякога толкова й се спи и търка очи,плаче и не заспива,а напротив-става хиперактивна и тогава приспиването е мисията невъзможна-като вчера например-стана от сън в 15.30 и после не иска да спи и след часове плач заспа в 22.00.Аз родих бавно-започнах нормално,но се стигна до спешно секцио.

# 19
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Все едно пишеш за моето бебе. Не че имам решение на проблем, но да споделя и аз. Така сме откакто мина жълтеницата/дотогава само спеше/. Като се оправи времето и започнах да я изкарвам по разходки си спеше през цялото време блажено в количката, но и това време мина. Сега я возя само по плочките да друска по силно, че да може да се унесе и това за не повече от 15 мин. Мъчно ми е, защото я виждам, че е изморена и и се спи, но защо не може да заспива не знам.
Заспива в ръцете ми докато яде и като я сложа на леглото скача, по същия начин се буди от най-малкия шум, като зайче е.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Може и от коликите да е, но дъщеря ми вече го мина този период, но пак същата работа. С голям зор заспива. Точно преди малко заспа след страхотни ревове. То може и от зъбите да е при нея де ..... абе трудна работата с тези малки човечета, а като не могат и да си кажат какво им е .....  ooooh!

# 21
  • Мнения: 265
Калинчо ми спеше преди месец от 20,30ч. до 07,00ч. на другия ден, след това заспиваше към 10,00ч. около 40 мин. и след като обядва от 14ч.(различно от1 до 3 часа)
В момента спането в 10 го пропускаме и спим чак на обяд около 2 часа и вечер почна да ми заспива около 22-23ч., мисля че за него е късно да заспива толкова късно, но като го сложа в леглото почва да реве и не заспива. Вечер започна да играе много и явно се превъзбужда и после не иска да заспи, но аз съм го оставила на автопилот ,с времето ще създадем и режим (а и зъби ни растът в момента).

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 87
Ох,много рев,много нещо,дано поне поспи доста,но като е знам 20 мин и ще се събуди.Голям кошмар,но днес като е наблюдавам май са колики,защото както спи се изреве и почва да свива крачета.Като е държах на ръце уж да заспи,ревеше и се опъваше.Мисля че са колики.Дано да минат по бързо. Също така не изключвам възможността  да е от топлите дни!Не мога да си представя какво ще е в големите жеги.Благодаря на всички мами,участвали в темата,но и още мнения  ще бъдат полезни.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 877
в жегите климатици  Peace

# 24
  • Мнения: 411
Ох,и при нас е така от една седмица.В такива моменти го взимам на ръце.Прилепям бузката му до моята и така обикалям стаите като пея някаква измислена песничка.Обикновено до 10 мин е заспал,но се събужда веднага щом го сложа в кошарката.После пак го взимам на ръце и така процедурата се поватаря няколко пъти  Mr. Green
В жегите,да - климатици  Peace

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Това е период в развитието на детето- дори да не са колики и зъби, може да е без всякаква причина. Малко или много, всяко дете има дни, в които не иска да спи.

# 26
  • Мнения: 42
Здравейте мами!Първите колики на синът ми започнаха на 1.5м и продължиха до 5м.Това ,което ни спасяваше бе индийско орехче ,което рендосвах и му давах по 1-2 стърготини,повярвайте ми имаше ефект.А колкото до това ,че децата не искат да спят може да се дължи на най-различни неща от това ,че са гладни или жадни,превъзбудени ,колики и т.н. На всички пожелавам здрави нерви и помнете ,че си заслужава да преживеем всичко това.Какво по-хубаво  на този свят от тези малки ангелчета те са смисъла на живота ни.

Общи условия

Активация на акаунт