Купувате ли от китайските магазини?

  • 16 635
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Какво мислите за китайските магазинин и стоки и купували ли сте нещо от тях?

# 1
  • Мнения: 1 212
Сякаш има разлика от един до друг / такъв магазин/ ...  Thinking
Аз лично все не мога да попадна на тези "по-хубавите" ...
А съм чувала, че има такива .
Затова не купувам  Peace

# 2
  • Мнения: 3 675
Аз купувам главно неща за домакинството-ножове, дъски за рязане, чаши и чинии.Това са т.нар.магазини за 1 лев.В тях продават и бг стоки.Като цяло китайските стоки не са качествени, но са достъпни.Много от дрехите и обувките са китайски или турски, но хората не знаят, защото сменят етикетите /ставала съм лично свидетел как китайски чорапи се продават като бг от познат на една моя съседка  Mr. Green/

# 3
  • Мнения: 2 448
Случвало се е малия да си изпроси играчка, и веднъж гуменки съм му купувала.

# 4
  • Мнения: 7 947
На кое казвате "китайски магазини" newsm78
На тези от типа "Всичко по 1 лв" или на сергиите на Илиенци с продачи китайци или ...

# 5
  • Мнения: X
Според мен не е нужно да пише,че е китайски магазин,за да купиш китайска стока.И в повечето магазини стоките са китайски,макар и да не го пише.Но докато продават най-евтината стока,ще купуваме китайско,а ще мислим,че е оригинал. smihesorry smile3558Да вървим на пазар... Grinning

# 6
  • Мнения: 342
Не знам в София и в другите градове как е, но тук в Пловдив си има магазини за по 1 лев и отделно други, на които пише - "Китайски магазин" и там по принцип има повече дрехи, чорапи и други такива, но не и стоки от домакинството, най-много тоалетна хартия, веро, които избягвам да купувам.

# 7
  • Мнения: 2 197
На кое казвате "китайски магазини" newsm78
На тези от типа "Всичко по 1 лв" или на сергиите на Илиенци с продачи китайци или ...
Според мен китайски магазин е магазина за китайски стоки и храни. Има също статуетки, свещи, фенери, китайски дрехи, камъни, сервизи, чаши и мн.др. Аз с удоволствие влизам и ги разглеждам. Има хубави и интересни  неща, повечето от които разбира се не бих си купила. Но примерно китайски спагети, подправки, чаши за китайски чай и др. под. съм купувала.
Иначе всеки един магазин може да бъде наречен китайски по простата причина, че поне 90% от нещата вътре са произведени в Китай.

# 8
  • Мнения: 7 947
Именно Peace
Затова исках уточнение! В повечето магазини естествено половината стока е китайска - говоря за дрехите и т.н., което разбира се не е явно, но ние си знаем, нали Wink От такива съм купувала, за качеството - 50 на 50 - попадала съм на стока, която е с нормално качество, но и на такива, които са за изхвърляне още след две седмици. А за сувенирите и прочее - страхотно е за разглеждане, но да си го купя - малко ми идва кич...Между другото към тях спадат и т.нар. "индииски стоки" - и те са препърнени с дрънкулки и джвъчки.

# 9
  • Мнения: 342
Зададох този въпрос, защото ми е мания да влизам в тях и в тези за по 1 лев, но в повечето случаи само влизам, разглеждам и излизам, купувам само домашни съдове / без тенджери, тигани и други такива / И като стана дума за тигани - от МЕТРО си купихме един оребрен тиган, който 100% /по мое мнение / беше от обсъжданите вече магазини! Опекохме само две пържоли и го накиснах за да го измия, на другия ден с водата си отиде и покритието на тигана  Confused

# 10
  • Мнения: 2 803
Имам задръжки по отношение на китайските стоки. Купих на детето сандалки китайски и като ги изпрах се разлепиха, защото бяха с хартия подлепени, да не говоря за дрешките, веднъж бяха оцветили крачетата в розово. Предпочитам българското и сега открих такъв магазин за детски дрехи на български фирми. Не съм случила досега на качествена китайска стока. Предпочитам едно нещо качествено отколкото хиляда боклука.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Доколкото е възможно избягва китайски стоки, а в китайски и други подобни магазини (и от типа за един лев) не посещавам. Два пъти в живота си се излъгах да купя нещо от там и съжалих. Повече не го правя.

Вярно, че има разлика от китайска до китайска стока. Виждала съм стока, произведена в Китай, но донесена от САЩ, която е с добро качество и същия модел стока, еднаква на външен вид и функционалност, но с много ниско качество. Подозирам, че в БГ се внасят само най-евтините и нискокачествени стоки.

# 12
  • Мнения: 19
НЕ,предпочитам по-качествените неща.Влизала съм само от любопитство.

# 13
  • Мнения: 5 001
Аз лично разграничавам  магазините за 1 лев от китайските магазини....
 В китайските магазини продават храни(пресни и изушени),подправки(китайски с лепенка на български,а да се знае как се прави и за какво се използва),консерви,панировки с китайските подправки,разните му там китайси билки,козметика,дрехи....Такъв е магазина в София на една пряка на ул. "Пиротска"(май на ул."Симеон" беше ,ако не се лъжа)....
А магазините за 1 лев в повечето случаи се държат от араби,а какви стоки зареждат е друг въпрос....

# 14
  • Мнения: 7 947
Симеон не пресича Пиротска, май говориш за Самуил...там има наистина интересни неща, особено за подарък!

Общи условия

Активация на акаунт