КАЛНИ БАНИ-ПОМОРИЕ

  • 108 321
  • 100
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 844
И аз мисля че няма кой да те задължи за калните тампони. Калните бани определено помагат против сраствания , но ако имаш някакъв възпалителен процес ( хидросалпингс , ендометриоза и т.н.) ще повлияе не много добре.

# 61
  • Мнения: 189
И аз правих кални бани в санаториума в Поморие, само че не съм спала в санаториума, а на квартира. От доктор Продромов ми бяха назначени 2 процедури - кална апликация и вагинален тампон, тъй като физиотерапия с радар бях провела в моя град. Не виждам нищо притеснително при слагането на тампона. Моята гинеколожка ме насочи за кални бани, поради срастванията, които имам в резултат на секциото и затова, че тръбите ми са възпалени,а и има съмнения, че са запушени.
Вярно е, че условията в санаториума са от времето на комунизма, но се преглътва някак си. Все пак става дума за няколко дни и е в името на най-желаното същество.
Ако някой се итересува от повече информация, готова съм да отговоря.

# 62
  • Мнения: 26
Zsraweyte az sim ot Aytos,blizo sme do pomorie i imam dosta poznati koito sa hodili w tozi sanatorium i vsickite sa dowolni i mnogo sim cuvla za d.Prodromow daje mislya da otida i az  sled nyakolko mesetsa ako ne se poluci

# 63
  • Мнения: 486
Здравейте!Знаете ли дали през зимния период също се ходи или само  лятото?И помагат ли процедурите при ендометриоза?

# 64
  • Мнения: 189
pashic, със сигурност ти казвам, че санаториума в Поморие работи до началото на официалните празници преди Коледа и Нова година. Аз като бях там през юли попитах акушерката и тя така ми отговори. Не мога нищо да кажа дали  процедурите помагат при ендометриоза, но след процедурите които аз направих  нещата с цикъла и овулацията ми се обърнаха на 360 градуса. Вече ми идва на 22-23 дни (а преди процедурите на 26-28 дни), а овулацията е "когато си иска". А и бебето все още го няма. Ако те интересува нещо конкретно, питай не се притеснявай.

# 65
  • Мнения: 4 242
Някой ми беше казал,че за ендометриоза санаториума не се препоръчва.
Аз ходих 12 дни и след него получих запушени тръби.Оказа,че имам много начална форма на ендометриоза.
Възможно е лечението в санаториума да  е провокирало ендометриозата и запушването на тръбите.
При нас  бебето (бебетата) не стана от лечението ми в санаториума ,а от инвитро.
Д-р Продромов си измисля една и съща диганоза на всички жени и е много зле като специалист.
Не си губете времето  в санаториума ако имате по-сериозни оплаквания

# 66
  • Мнения: 486
Много благодаря за мненията.Аз ходя в АГ Варна и от там често изпращат на кални бани,та ще попитам за мен и за ендометриозата как ще се отрази.Пази боже да си навредя ,засега проблем с тръбите нямам.
Аз ходих 12 дни и след него получих запушени тръби.Оказа,че имам много начална форма на ендометриоза.
Възможно е лечението в санаториума да  е провокирало ендометриозата и запушването на тръбите.
Преди посещението ти изследвани ли ти бяха тръбите и съвсем добре ли си бяха?

# 67
  • Мнения: 4 242
pashic ,4 месеца преди лапароскопията (посещението ми в Поморие беше 1 месец преди лапароскопията) ,тръбите ми бяха доказано проходими с хидротубация.Имах идеални тръби със запазен фибрилен апарат.
Никой не успя да ми обясни как могат да се запушат за 4 месеца след като 5 години са били проходими.Преди 5 години ми правиха операция на яйчника и тестваха тръбите за проходимост.
Поздрави

# 68
  • Мнения: 1
здравейте,

искам да попитам ако някои може да ми даде точен и актуален телефон на санаториума в Поморие. Никаде не мога да открия телефон който да работи, а ми се налага да правя процедури там!


Благодария предварително!

# 69
  • Мнения: 6 280
Това е тел. на док Продпомов той е гинеколог  там 0889631517 той ще ти даде нужната информация

# 70
  • Малта
  • Мнения: 1 126
ЕТО МАЛКО инфо за Калните бани:
от София може да се правят резервации за цяла  България в „Специализирани болници за рехабилитация-Национален комплекс" ЕАД (София, бул. Васил Левски 54; тел. 02/987 46 11 и 02/987 31 76 (а това са директно в филиал Поморие - Телефони: 0596/2 41 50 ; 0596/2 41 50)

ИМА и ОЩЕ ЕДИН (който според моите проучвания е по-евтин, но май е и с по-труден достъп)

Болнична база за лечение, рехабилитация и профилактика "Св. Георги Победоносец" - гр.Поморие към Министерство на Отбраната - Военно медицинска академия - София; Тел.: 0596/22055; 0596/22055; Факс: 0596/23145; GSM: 088 253244

МОМИЧЕТА, моля ви при която от вас са имали ефект Калните Бани, моля да споделя, как, къде и с какъв резултат е след това  Mr. Green baby_neutral

# 71
  • Мнения: 115
Аз съм от Бургас и от 6 дни с мъжът ми  ходим в Поморие на процедури.Ние се водим неизяснен стерилитет.Когато говорих с доктора там, му казах че есента ще правим инвитро и тои каза че процедурите са много добра подготовка на организма за инвитро.Дано ми помогнат поне мъничко.Късмет на всички и весело лято.

# 72
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Дааа явно, калните бани като цялоги водята благоприятни за репродуктивността!!!!

gerito b-s., да те питам (ако е удобно) , защото и аз имам карта сега за 11 август, ти правиш ли си това с вагишналния тампон с кал?!?! и ако Да, какво ти е мнението? Ча аз четох за него, ама съм малко резервирана... и как е базата като цяло? (ако си в тази към Специализирани Болници за рехабилитация - филиал Поморие)

# 73
  • Мнения: 115
medimed да в същата база ходя.Няма две мнения че базичката е доста старичка,но не е чак толкова зле.А относно калния тампон,правя го да.В началото бях и аз доста резервирана и питах хиляди пъти доктора,разговарях и с момичета които са го правили и всички казаха че са нямали проблем и пак идват и го правят .Та аз реших да го правя.Но никои нете кара ако не искаш.Всеки сам решава.Дано ти помогне.Успех.Ако още нещо те интересува питай.

# 74
  • Мнения: 85
Здравейте,
Аз мисля да посетя санаториума в Кюстендил, тъй като ми е по близо. Искам само да попитам, какви документи трябва да се предоставят за да се поеме от НОИ престоя и процедурите. И от личния лекар или от гинеколога. Предполагам в Поморие е аналогично..

Благодаря...

Общи условия

Активация на акаунт