С деца на море?Моля за съвет!

  • 3 625
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Момичета,другата седмица,живот и здраве Влади ще направи 2 години.Миналата година ми се стори много малък,а и педито ми каза че не ни препоръчва,но тази година се замислям все повече да го заведем.Но много се колебая още-страхувам се да не се разболее от смяната на климата,как ще му се отрази???С какъв режим ще бъдем там?колко време най-много можем да стоим.Къде точно???
Моля ви посъветвайте ме и ми дайте личния си пример!

# 1
  • ново
  • Мнения: 5 882
 newsm78Не се замисляй въобще ако детето няма някаква алергия или непоносимост към слънцето - не чакай. дъщеря ми ходи на море от 2-годишна и повярвай чуства се чудесно на морето. ако не прекалявате със стоенето в морето и стоенето на слънце проблеми няма.Приятно изкарване Joy

# 2
  • sofia
  • Мнения: 1 184
Моят синковец е на 2,3 години и аз съм решила твърдо да го заведа на море. За 10 дни на "Св. Константин и Елена", вече сме взели карта за края на юли и началото на август. Ще сме на станция от работата на мъжа ми , никога не сме ходили там, но казаха, че условията са страхотни. Стая със самостоятелен санитарен възел, климатик, стол и близо до плажа. Мисля да не му променям сегашният режим през деня, само, че вместо да излизаме в парка ще ходим на плаж. Сутрин до 11-11,30 ч. на плаж и следобед след 17-17,30 ч. Поне така съм го замислила и дано да ми се осъществи плана-дай Боже newsm20.

# 3
  • Мнения: 597
Еееееееееееее блазе ви,то с карта е най-изгодно.Аз работя към МЗ и при нас има карти за Поморие и Китен,но тези за Поморие ги изпуснах,а за Китен не ни устройва графика...
Иначе това е идеалния вариант.

# 4
  • Мнения: 2 534
Не се шашкай , Ани , аз заведох Поли още в четвъртия месец .
Страхотно море беше , тази година ще е на година и три месеца , и отново НА МОРЕ - УРАААААААААА , добре , че имам къща там ...

# 5
  • Мнения: 463
Личен пример: Миналата година водихме Лора / тогава на 1,1г/ на Албена. Условията бяха чудесни, много е чисто и зелено в целия комплекс, хотелите са с големи градини, много рядко минават автомобили, изобщо - супер.
Детето се чувстваше фантастично, а аз полудях Twisted Evil!
На плажа ходеше напред-назад и като клекне до някой мъж, той вземе, че скокне и извика изведнъж .А малката да вземе с малките си пръстчета да го дърпа за космите на краката ShockedДокато разбера какво точно прави, те вече бъше измислила следващата лудория!
Не искам да изпадам в подробности, само ще кажа, че не седнах нито за една секунда, да не говорим за това, че искаше постоянно да сме във водата и за писъците като недавахме!Едва издържах.
Съветът ми е да си изберете място в близост до безлюдни плажове!
Иначе не се колебай, ще бъде много добре за детенце.

# 6
  • Мнения: 3 211
Миналото лято водих Габи (беше на 1г.3м.) почти всеки ден на плаж (когато времето позволяваше).
Всяка сутрин, става, намазвам я докато е на гърнето и бум в колата, 8:30ч. бяхме на плажа, там закусваме, играем и най-късно 11 без 15 си тръгвахме. Водила съм я и следобед, но тя спи до 4-5ч. и ставаше малко късно, ако времето е много топло, няма проблем и следобед (2 път за деня). Тя е зодия риби и обожава водата

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Морето си е при нас и аз започнах да водя Дария на около годинка> Наистина стоеше под чадъра, намазана със слънцезащитен крем и пр. Много добре и се отразява

# 8
  • Мнения: 1 320
Аз лично ти препоръчвам да не стоите повече от 5-7 дни като за 1 година .
Големия вече 2 години го водим на море / Варна , св.К и Е , и ..... в раьона /, на плаж само сутрин за 1-2 часа , след като се наспи сме по разходки . На морето / след плаж / спи по 3-4 часа .
 
За съжаление и двете години се връщахме с вирусче / не му понася много добре, но така се радва като е там / , по тези причини и не стоим повече.
Не е лошо да си вземеш Деган и Ентерол.

Тази година ще се ходи за 3 дни и ще бягаме преди да ни повали лятното вирусче.

Весело прекарване!

# 9
  • Мнения: 3 211
И Габи хвана вирус след дългото ходене на плаж, както и всички деца от компанията

# 10
  • Мнения: 827
Чудя се,така като ви слушам,дали ще е добре бебе на 5 месеца да отиде на море,но без да ходи на плаж?Така де,бабата го гледа вкъщи,а  ние с таткото на плаж : Laughing

# 11
  • Мнения: 597
Е вие направо ме убихте с тия вируси.....нали уж се каляват там децата???
Не ми се иска почивката ни да се съсипва от разни вируси или да се разболяваме Sad

# 12
  • Мнения: 1 983
хм,аз знам ,че вирусите се появявали от пренаселването(незнам колко е вярно),но пренаселване или не-ние заминаваме на 3-ти юли и си мисля ,че след пневмонията на Вики зимата морето ще й се отрази много добре,аз мисля да я водя на плажа на обед до към 12 и после след 4-5,намазана с мляко +30 фактор,шапка на главата(ако даде) и колкото се може повече под чадъра,не че ще стои,но...ще се опитам все пак Sad

# 13
  • Мнения: 2 575
Чудя се,така като ви слушам,дали ще е добре бебе на 5 месеца да отиде на море,но без да ходи на плаж?Така де,бабата го гледа вкъщи,а  ние с таткото на плаж : Laughing

Няма какво да се чудиш! Ясен беше на 6 месеца, когато бяхме за пръв път на море, но точно като вас той не беше на плаж, а с баба си в градинките в Созопол. А за вирусите - все си мисля, че те се появяват след средата на Юли и според мен най-добре за детенце е море още в края на Юни - Урааа - след 4 дни сме на моретооо ;о)) Laughing

# 14
  • Мнения: 2 255
Урааа !
И ние в събота пътуваме за морето - мама и двама малки мъже !
Само да са здрави, ще си прекараме чудесно с малчуганите  newsm68

Калоян - 29 септември 2004 г.
Кристиан - 8 ноември 1992 г.

http://www.bgphoto.net/viara_bg/

Общи условия

Активация на акаунт