Замразяване месото за бебето

  • 5 728
  • 14
  •   1
Отговори
  • NL
  • Мнения: 520
Днес пробвах да дам месо за първи път от готовите пюрета но  щерката никак не го хареса.Свикнала си е на домашно приготвени и сега излиза въпроса как да съхранявам месото?Изчетох няколко теми по въпроса но начина с консервирането не ми допада,че ще има да ги мисла тези капачки ще щракнат ли при отварянето или не.Другото,което по ми допадна е да се свари месото,да се блендира и още топло да се замрази на кубчета.Третия вариант е да го сложа сурово на малки порции,да вадя по една торбичка и да го варя на момента.Има ли майки които така приготвят храната,по третия начин?Кое е по-сигурно-да се вари предварително или сурово от фризера.За нас съм замразявала много пъти но дори и да стане фал ,големи хора сме ще го преживеем някак си Laughing но за малката искам най-сигурния метод да избера.Мерси предарително на тези които се включат с мнение.

# 1
  • Мнения: 1 367
Аз отскоро готвя на сина си и замразявам отделни порцийки сурово месо.Практикувам и другия вариант-сварено.Прави ми впечатление обаче,че ако свареното месо престои повече от три дни във фризера,като го размразя е сухо и жилаво.Това ми се е случвало и с пилешко,и със свинско.Така че ако замразявам варено,гледам да е за два дни и го давам последователно.Суровото нищо му няма да стои и повече.

# 2
  • Мнения: 554
Аз съвсем скоро започнах да си го варя и замразявам във форми за лед, удобно и лесно е, но не го използвам повече от седмица. Ако ще го замразяваш сурово и вариш на деня по-добре си купувай от предния ден прясно месо и една вечер ще престои в хладилника, така не виждам смисъл от замразяване на сурово месо newsm78 но пък както ти е удобно на теб все пак Peace

# 3
  • Силистра
  • Мнения: 23
Аз вземам сурово месо,нарязвам го на порцийки колкото кибритена кутийка и го замразявам.От вечерта си изваждам месцето и го слагам в чашка със студена вода в хладилника.Сутринта като стана го измивам с топла водичка и го слагам да се вари,а през това време обелвам и нарязвам зеленчуците и ги пускам при месцето.Всичко това ми отнема около 10-15мин.Остава само да го наглеждам.Струва ми се ,че предварително то варене и пасиране е по-трудоемко пък нали така или иначе трябва да варя зеленчуци,а в бульона от месото стават по-вкусни.

# 4
  • Мнения: 27 524
И аз замразявам сурово на малки парченца - за едно ядене.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз го варях,пасирах и замразявах във формички за лед

# 6
  • NL
  • Мнения: 520
Благодаря на всички за отговорите  bouquet.Ами реших да ги пробвам и двата начина да видя кое ми допадне повече.Ще приготвям седмица за седмица.Това мисля,че е идеалния вариант.

# 7
  • Мнения: 391
Аз го варях,пасирах и замразявах във формички за лед

И яч тякя правя. Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз замразявам сурово на малки парченца - за едно ядене.
PeaceАз също. По сигурно и здравословно е.

# 9
  • Мнения: 2 517
Варя, накълцвам на ситни парченца и замразявам по 30 грама в контейнери на Авент, като добавям още толкова от бульона.

# 10
  • Мнения: 1 477
И аз замразявам сурово на малки парченца - за едно ядене.
Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 585
Най-често варя, режа на парчета за една порция и замразявам. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 15 198
Третия вариант е да го сложа сурово на малки порции,да вадя по една торбичка и да го варя на момента.Има ли майки които така приготвят храната,по третия начин?

Аз правех така.  Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз също замразявам сурово месо.В малка торбичка за едно готвене.

# 14
  • Мнения: 1 674
Аз също замразявам сурово месо.В малка торбичка за едно готвене.
да Peace

Общи условия

Активация на акаунт