мога ли да използвам белина?

  • 672
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 384
здравейте.
Имам спално бельо от първият ми син,което искам да използвам и за новото ми бебе.
Изпрах го с белина и омекотител и ще го изгладя.
Белината вредна ли е за бебчо и трябва ли да ги изпера още веднъж с някакъв специален прах за пране за бебета?

# 1
  • Мнения: 46 437
Дъщеря ми стана на пъпки от избелвани дрехи с Аче, въпреки, че ги бях прала веднъж на ръка и  пъти в пералня  Sad

# 2
  • Мнения: 3 932
Препери го още няколко пъти на по-висока температура в пералнята, защото повечето дечковци са доста чувствителни към белина.

# 3
  • Мнения: 6 243
Препери го още няколко пъти на по-висока температура в пералнята, защото повечето дечковци са доста чувствителни към белина.
така процедирах с нещата от голямото ми дете, докато се приготвяхме за бебата.
Няма да хвърлям толкова чаршафи и одеала, я Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз бих ги изпрала още веднъж и бих ги изплакнала още поне 2 пъти. А за специалния бебешки прах-препоръчвам ти Сано Максима.

# 5
  • Мнения: 3 611
Не zнам.
Майка ми донесе иzбелени, иzпрани и огладени мои и на сестра ми дрешки. След това ги полzвах мнгоо дълго време  (дълго, дълго... 2 -3 месеца). Малкият не се е обривал.
Освен това след 4тия месец, когато zахраних с пюрета, редовно ( около година и половина) прибавях Вениш към всяко пране.
И пак нищо не му е ставало  Grinning

# 6
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Моят съвет е пери ги на по-висока температура,но не слагай белина и омекотител.Колкото по-малко химия толкова е и по-малка  вероятността да ти направи някаква алергия.
И аз слагам Вениш (ама моя е спрей  изплаквам ги и след това в пералнята)на дрешките от както се захранваме преди това нямаше нужда.
Лека бременност  bouquet

# 7
  • Мнения: 431
Всичко памучно от първия синковец -бум в пералнята на 80 градуса + белина. Никакво повторно, потретно изплакване. Изсуших ги на слънце, после ютия на максимум и край. Нямаше никакви лоши последствия

# 8
  • Мнения: 2 807
Никога ме съм използвала белина за детски дрешки, чаршафи и одеала.

Аз бих ги пуснала още един-два пъти в пералнята с детски прах, и после - обилно изплакване.

Всяко детенце е различно, не се знае как ще реагира, по-добре вземи мерки Wink

Общи условия

Активация на акаунт