ПОСТОЯННО ГАДЕНЕ!!!ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ МОЛЯ

  • 26 281
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 298
Стискай зъби, не е болка за умиране.
На почти всички им минава това гадене и евентуално повръщане до 4-ти месец, предполагам и при тебе ще е така.

Аз бях от редките изключения с ежедневно сутрешно повръщане и последното беше в деня, в който родих. Докато бях бременна, мислех, че това ще ме довърши, а като гушнах беба, веднага забравих за близо деветмесечните си мъки в това отношение.

Пиех сокове и ядях сухари, препечени филийки, солени бисквити и кисели краставички за да го облекча.

# 16
  • Мнения: 199
изпробвай, изпробвай, изпробвай... студено мляко, сода с лимон, бисквити,солети,  кисело мляко... 
избягвай места където ти мирише на храна и моли някой друг да готве вместо теб.
ако ти е лошо -  не се насилвай да ядеш. аз отслабнах първите 3 месеца с 2 кг от повръщане.
ако вземаш витамини -  не ги пии на гладно!
това се сещам за сега!  ще се справиш и ще мине, ако имаш късмет, до 3ти месец.

# 17
  • Мнения: 4 447
Сигурно е много неприятно и дано отмине скоро.
Аз не съм минала по този път с гаденето и повръщането,
но знам, че помага вода с лимон (и лед) Grinning

# 18
  • Варна
  • Мнения: 256
За съжаление няма спасение до към 3-4 месец. Аз повръщах почти непрекъснато даже по цяла нощ, и вода не можех да пия и нея я връщах. Нито хапчетата деган ми помогнаха нито инжекциите. Два пъти влизах в болницата на системи единствено там ми просветна и се почувствах като човек. Да те успокоя сега вече не ми се гади, киселини имам само от време на време ама се понасят.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пий повече течности Peace

# 20
  • Мнения: 827
Ами аз ще те успокоя че спасението е в това да не оставаш с празен стомах. Първата бременност бях адски зле...не можех да ставам от леглото от изтощение, но тогава не ядох както направих с втората бременност.Понеже имах опит и знаех че ще отмине гаденето се бях заредила с търпение и задължително сутрин като станех първото нещо беше да хапна нещо.Малко но често се яде- примерно по една филийка ( на мен ми се гадеше повече от препечени, заради миризмата им) намазана само с маргарин и лютеница - това направо ме роди. Наистина е трудно особенно ако вече си си оставила стомаха празен, но се опитай да задържиш колкото може повече храната, също много важно е да пиеш вода- аз пиех веднага щом повърнех за да не се обезводня. Четох че ако се оставиш без вода тялото още по зле приема гаденето и става още по силно. Пробвай и ще видиш че ще си по добре Peace

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Моето отмина за 1 седмица, но съвпадна с кофти период на ниско кръвно Crazy   Tired
Леко бременеене Hug

# 22
  • Мнения: 864
Разбирам те много добре.
Аз повръщах  до 6-ия месец.Починах си 2 месеца,и 9-ия започна всичко отново  Sad
На мен нищо не ми помагаше.
Лека бременност   bouquet

# 23
  • Мнения: 991
Гледай поне да пиеш достатъчно течности - да не се дехидратираш. Аз и течностите повръщах де. Пий ледено студена вода с лимон. Така ще е иначе. Обикновено след 12-тата седмица полойението се подобрява. Пр мен гаденето изчезна напълно към края на 5-ти месец.  И оттогава почнах да наддавам Confused

# 24
  • Мнения: 522
Благодаря ви на всички,знаех си че ще ми помогнете ,някак си.
значи търпението му е майката,со 3-4 месец,ох дано поне да е дотогава.
Пробвах с резенчета лимон,който си ги мотам в устата ,докато им изсмуча сока,вчера ми беше на моменти по9добре,Установих че от сок праскова не ми се гади,и мога да го пия.
Наистина ви благодаря..... newsm51

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 260
Повръщах дп 5тия месец. Единствения начин да се оправиш е след като родиш :
Стискай зъби  и си мисли, че докато повръщаш, всичко с бебо е наред   bouquet

# 26
  • Мнения: 827
Имай предвид че ще си така - на приливи и отливи.Ту ще се чувстваш по добре, ту ще си по зле- но трябва да знаеш че после пак ще си добре.На мен единственото време в което не ми се повръщаше беше когато спях.Леле на сън какви вкусотийки сънувах и не ми се гадеше... Mr. Green Crazy

# 27
  • Мнения: 774
Ами аз ще те успокоя че спасението е в това да не оставаш с празен стомах. Първата бременност бях адски зле...не можех да ставам от леглото от изтощение, но тогава не ядох както направих с втората бременност.Понеже имах опит и знаех че ще отмине гаденето се бях заредила с търпение и задължително сутрин като станех първото нещо беше да хапна нещо.Малко но често се яде- примерно по една филийка ( на мен ми се гадеше повече от препечени, заради миризмата им) намазана само с маргарин и лютеница - това направо ме роди. Наистина е трудно особенно ако вече си си оставила стомаха празен, но се опитай да задържиш колкото може повече храната, също много важно е да пиеш вода- аз пиех веднага щом повърнех за да не се обезводня. Четох че ако се оставиш без вода тялото още по зле приема гаденето и става още по силно. Пробвай и ще видиш че ще си по добре Peace

 Peace Взе ми думите от устата!  Simple Smile  bouquet

# 28
  • Мнения: 191
Здравей, аз също бях така първите 4 месеца. Много неприятно, гадеше ми се от вси4ко, много храни, които винаги съм яла ми опротивяха, прилошаваше ми от миризми, дори от шампоана ми ставаше лошо. На всичкото отгоре имах ниско кръвно и ми се случваше да припадам, да се замайвам, загубвах зрение и т.н.
Мога да ти кажа нещо успокоително: има лекарства, подходящи за бременни, които са именно за такива случаи. Аз пиех едни на всеки 8 4аса и се чувствах отлично. Не знам в БГ какви лекарства има, но питай гинеколога си. Друго много важно нещо е никога да не допускаш да си гладна или да преяждаш. Ще видиш много скоро как дори спомен няма да ти остане от лошите моменти. Леко бременеене!

# 29
  • Мнения: 31
Аз бих ти препоръчала едни хомеопатични свещички ако много повръщаш, ако не е толкова често има ги и във вариант на капки казват се Вомитусхил. Мене само те ме оправяха вярно неприятно с тези свещички ама и денонощното гадене ме изнервяше ужасно. Успех и търпение всичко си заслужава  Peace

Общи условия

Активация на акаунт