ПОСТОЯННО ГАДЕНЕ!!!ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ МОЛЯ

  • 26 278
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 221
   Припомних си началото на бременността. Точно по същият начин от както разбрах. Само гадене и по-малко повръщане. Нищо не помага. Люлеех се в легнало положение, да забравя за неприятното чувство или гледах в една точка. Спря когато промърда бебката. Лека бременност   bouquet . Има и по лошо-киселините. Дано не те сполетят и те.

# 46
  • Мнения: 3 069
Съчувствам ти.
Така бях до началото на 4-я месец....все едно съм болна от грип.
Беше ужасно но изчезна рязко, все едно никога не ми се е гадило.
Стискай зъби и почивай повечко.

# 47
  • София
  • Мнения: 63
Миличка, приеми го като част от ежедневието. Аз съм в четвъртия и още ми се гади, въпреки че вече е по-рядко през деня и за по-кратко, но в началото беше ад.
От мен пробвай айрянчета, солетки , излизай на прозореца и дишай бавно и дълбоко. Доки каза да пробвам с биричка, пробвай и ти.

# 48
  • Мнения: 21
Повръщах и ми се гадеше по 24 часа на ден първите 4 месеца - по едно време си мислех, че вече ще умра... Е, не умрях.. и имам най-сладкото бебе на света! Аз ядях само настъргани моркови със сол и компот от праскови. Лекарят ми ми беше дал едни капки и свещички - безвредни за бременни - те стават и за малки деца и бебета, но в момента не мога да се сетя как се казват...

# 49
  • Мнения: 88
съчуствам ти най-искрено.бременна съм в 5-ти месец и постоянно съм така.милания месец бях на инжекции 5 дена много повръщам и постоянно ми се гади.свалих 3 кг от повръщане.в болницата ми биха Деган.Сега пия по 3 Дегана на ден и съм много по добре,дори ве4е не повръщам.пробвай може да те облекчи и теб. Wink

# 50
  • Мнения: 163
Ох ужасно е. Аз съм във 8-ма г.с и ми е много зле. Даже още не мога да разбера какво ми помага. Вечер е най-зле. Стане ли 9 часа и съм дежурна в тоалетната.

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 12:46 от marinchence

# 51
  • Мнения: 1 104
На мен ми ставаше малко по-добре като хапвах обикновени бисквити и пиех газирана вода.Но това не премахна изцяло гаденето, което и при мен беше предимно вечер.Тъпение!

# 52
  • Мнения: 1 896
При всеки е различно, но при огромното мнозинство минава към 12 седмица.
Наистина не трябва да оставаш гладна, защото тогава е най-гадно.
Моят хитър и вкусен лек от аюрведа беше чай от джинджифил. Трябва ти пресен джинджифил, този дето е на коренчета, има го в Пикадили, Хит, на Ситняковския пазар, може би и другаде. Отрязваш си едно парче колкото половината ти палец или малко повече. Обелваш го, настъргваш го на ренде и го заливаш с 1 литър вряла вода. Не се прецежда, защото парченцата джинджър са приятни на вкус. Добавяш сок от лимон и малко мед или захар - тези неща не са задължителни но са свежи. Ако е жега, може и студено да го пиеш това. Има супер свеж аромат и люто-кисел вкус. На мен въобще ми помагаха люти неща срещу гаденето. Успех ти желая и не се отчайвай - милиони жени саминали през това, има и мъдри лекове измислени, това са бели кахъри дето се вика  Hug

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Няма как да избягаме от това .Аз също не мога да се отърва от повръщането и гаденето.Даже днес  ме изписаха от болницата след 8 дневен престой -бях адски обезводнена .Сега се моля да успея да се закрепя малко и  надявам  се че като излезна  от 12 седмица ще премине

# 54
  • Мнения: 207
Съчуствам ти, миличка! Аз до 4-тия месец бях така. Не ми се живееше направо. Бронхо пневмония на крак съм карала, а това гадене и повръщане ме събори на легло за 2 месеца.  #Crazy През различно време различни неща ме облекчаваха. Зелени кисели ябълки, грейпфрути, фанта лимон, айрян със сол. А от аптеката можеш да си вземеш "Вомитусхил" - свещички или капки (капките са много гадни). Те са на билкова основа и ако не ти помогнат, поне няма да ти навредят. Пий колкото можеш повече течности, за да не се обезводниш. Пожелавам ти скорошно оправяне и леко бременеене.

# 55
  • Мнения: 920
Няма как да избягаме от това .Аз също не мога да се отърва от повръщането и гаденето.Даже днес  ме изписаха от болницата след 8 дневен престой -бях адски обезводнена .Сега се моля да успея да се закрепя малко и  надявам  се че като излезна  от 12 седмица ще премине
Мила Aнели , искренно ти съчувствам и знам как се чувстваш, защото и аз минах през това. Стискам палци да отшуми по-бързо  bouquet  Hug

# 56
  • Мнения: 387
Здравей и от мен...и аз съм в края на втория месец...прилошава ми почти от месец....Днес даже се разплаках,защото се побърквам вече...нищо не мога да свърша...добре че не работя иначе не знам как щях да се оправя...имам още два изпита и сигурно като ги взема ще лежа по цял ден...днес даже ходих при личната ми лекарка и тя ми каза СТИСКАЙ ЗЪБИ...наистина ме спасява мисълта за прегръдката на бебето и усмивката му...И надеждата че след месец най-много ще съм много добре...успех на теб и на всички...

# 57
  • Мнения: 143
момичета - в 7 г.с. и от понеделник повръщам по три пъти вечер след 5 часа. опитвам се да се мисля,че е нормално, но вече започвам да си мисля, че няма да се оправя скоро. На мен освен вода не ми се пие нищо- а от цитронадата направо ми се гади...и постоянно ми е кисело в устата.

# 58
  • Мнения: 770
Бях с гадене (рядко поврщах) до около 4 месец, но честно казано не мога да ти препоръчам нищо конкретно, което да ти помогне. Минава с времето... Peace

# 59
  • Мнения: 686
Аз съм към края на една сравнително лека бременност. Повръщала съм няколко пъти през първото тримесечие и 5-6 пъти в последните 2 месеца от киселини. НО се спасявам с филийка сух хляб (може и смаргарин) и 1 литър прясно мляко всеки ден. От Фибела трябва да ми пратят награда - изпих им млякото. При всеки сигнал - глътка мляко. Просто намери какво ти помага и успех.

Общи условия

Активация на акаунт