Салмонела

  • 100 265
  • 267
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Днес след една седмица диария излязоха резултатите на синът ми се оказва че той е със салмонела.
Искам да попитам следното - освен семейството кой друг трябва да си направи изследване. Чудя се за нашите, които живеят отделно, но са идвали унас през времето в което детето е било болно, а също и за семейството на брат ми, с което не сме контактували от 3 седмици, но пък днес разбрах че и те са яли от едно сирене, което аз набедих че зарази детето. Много се моля при тях да няма заразени че снаха ми е бременна в 7 месец  Sad
Вече пуснахме изследване на сестра му, ще се изследваме и ние с мъжът ми.
Направо изпаднах в паника като прочетох в тази тема колко упорито е това заболяване.  Cry

# 256
  • Пловдив
  • Мнения: 40 739
Бих ти казала да се изследвате всички,които са имали контакт!При нас когато се случи малкия беше на село при нашите и ги накарах и те да се изследват.Майка - да,но баща ми така и не отиде...И ние с мъжа ми дадохме проба,но всички бяха отрицателни!Добре че беше леката форма!!!Иначе и аз се бях уплашила много и затава по-добре не чети!Идете при лекар по инфекциозни болести.
Успех!

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
tandonova79, благодаря ти! Със сигурност ще се изследваме.
Моля някой ако може да ми препоръча добър доктор по инфекциозни болести с който можем да се консултираме. Вече писах на Радка 80, че с нея се познавам личнов, но ако някой друг се сеща за добър специалист ще съм много благодарна.
Много се надявам и при нас да е в лека форма защото ние сме със симптомите от една седмица, а на антибиотик от неделя. Днес излезе и антибиограма и се оказва че наистина сме пили точното лекарство. Междувременно овладяхме разтройтсвото до 3 изхождания вчера, а днес е акал само веднъж, все още кашаво но без предишния цвят и ужасен мирис. Нямам представа дали може да се влоши отново  Rolling Eyes
Дано и каката не развие симптомите, днес е с Т, но разстройство няма  Praynig

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 40 739
tandonova79, благодаря ти! Със сигурност ще се изследваме.
Моля някой ако може да ми препоръча добър доктор по инфекциозни болести с който можем да се консултираме. Вече писах на Радка 80, че с нея се познавам личнов, но ако някой друг се сеща за добър специалист ще съм много благодарна.
Много се надявам и при нас да е в лека форма защото ние сме със симптомите от една седмица, а на антибиотик от неделя. Днес излезе и антибиограма и се оказва че наистина сме пили точното лекарство. Междувременно овладяхме разтройтсвото до 3 изхождания вчера, а днес е акал само веднъж, все още кашаво но без предишния цвят и ужасен мирис. Нямам представа дали може да се влоши отново  Rolling Eyes
Дано и каката не развие симптомите, днес е с Т, но разстройство няма  Praynig


Ами и аз ти го пожелавам!Дано гадината изчезне бързо!
Иначе аз го водих веднъж при доктора в ДКЦ-то на Понеделник Пазара.Добър е,внимателен аз дори отидох без направление и не ми искаше пари...Което е учудващо за нашите доктори!Каза,че втория път като отидем...по-важното било детето да се оправи!Но не се наложи да ходим пак!Той е гл.асистент мисля към Университетската болница,но не се сещам за името сега.Ето ти тел.на ДКЦ-то и питай за лекар по инфекциозни болести и ще те насочат:
ДКЦ I ЕООД Плодив ул. Понеделник пазар №5 тел: 032/ 628 071.
Ако искаш потърси и другаде!Той ни каза за капките Био Гайа и все си мисля,че те ни помогнаха...

До скоро!
На колко год. е детето?

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 40 739
А...намерих го-др.Андрей Петров  62-80-71 или 62-39-34.

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
А...намерих го-др.Андрей Петров  62-80-71 или 62-39-34.
Наистина си много мила! Благодаря ти!
Аз веднага взех Био Гаята и му давам вече 4-5 дни.

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 40 739
А...намерих го-др.Андрей Петров  62-80-71 или 62-39-34.
Наистина си много мила! Благодаря ти!
Аз веднага взех Био Гаята и му давам вече 4-5 дни.


За нищо!Нали всички сме ЗагРиЖени мами на нашити малки слънца!!!
А и като сме минали през това...Дано Био Гайата да помогне!
А какъв Антибиотик пиете?

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Суметролим пие малкия, от снощи и каката  Sad Симптомите са съвсем същите като при малкия и макар че изследването не е излязло още при нея го почнахме, че тя е много слабичка и злояда и ако се обезводни не ми се мисли .

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 40 739
Ние пихми Аугментин/дето сме го пили и за ангина/,но не подейства и после Бисептол-това можеше според антибиограмата.

# 264
  • Мнения: 46
Нашите резултатати най -накрая са отрицателни след 9 месеца борба.Но мисля след 1 месец да пусна още едни,за да се потвърди.

Линка,дано всичко се размине бързо и да няма последствия.Това,което ми каза доктор Иванова бе,че инфекцията е в памперса,т.е. близките,които обслужват малчо,могат да са носители или заразени.
Бързо излекуване,мила  Praynig

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Благодаря ти Ради! Особено съм ти задължена че ми даде пропоръка за д-р Иванова - много добър доктор и още по-добър човек. От 12 дни обикаляме по доктори с този проблем само у нея срещнах истинско разбиране и ангажираност.
Направихме си и ние с мъжът ми тестове - отрицателни са въпреки че няма начин децата да са яли нещо което ние не сме, явно е и до имунитет.

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 40 739
Нашите резултатати най -накрая са отрицателни след 9 месеца борба.Но мисля след 1 месец да пусна още едни,за да се потвърди.

Линка,дано всичко се размине бързо и да няма последствия.Това,което ми каза доктор Иванова бе,че инфекцията е в памперса,т.е. близките,които обслужват малчо,могат да са носители или заразени.
Бързо излекуване,мила  Praynig

Браво!
За да сте сигурни след 15 дни направете 2-ри тест!И за да се каже че изчезнала салмонелата трябва да имате 2 последователни отрицателни резултата!!!Дано и така да е!

А коя е тази др.Иванова-кажете нещо повече ?

# 267
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Д-р Иванова е от Инфекциозна клиника Пловдив, има кабинет в самата клиника. На нас ни помогна и помага страшно много. Ако някои има нужда нека пише на мен или Радка 80 за телефона й.

Общи условия

Активация на акаунт