Летен вирус или ...?

  • 16 664
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 155
Синът ми от вчера е с Т 38-39. Други симптоми няма.
Вирус ли е това?  Rolling Eyes Други като нас има ли?

# 1
  • Мнения: 413
Да, и ние бяхме така в понеделник Peace
За около три дни ни мина напълно,просто да не повярва човек ,този път ни мина без антибиотици и сиропи-само с парацетамол и свещички еферелган Peace
Бързо оздравяване ви желая Hug

# 2
  • Русе, у дома
  • Мнения: 739
И ние сме в кюпа. За сега само каката. От вчера 38,6 - 39.5, други симптоми няма. Давам Инфлуцид, Витамин Ц и Парацетамол. Вече 24 часа поддържа температура. Викнах лекар - гърди чисти, леко зачервено гърло, 90 % вирус, каза той. Изписа и Дурацеф заради бебето, това ще е първия и антибиотик. Заспа и още не съм го дала. Дано мине бързо. Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Биби, ако продължава така, пуснете урина и кръвна картина.
Бързо оздравяване!

# 4
tova e gnoina angina!Moiata dy6teria e ot 4 dni taka,vdiga temperatura i e na antibiotik.Ventsite sa i vyzpaleni a sy6to i limfnite vyzli.Dnes ve4e e po-dobre,no da vidim dove4era i prez no6ta.Doktorkata mi kaza 4e virusa e mnogo uporit i minava po-bavno.Pojelavam byrzo ozdraviavane na vsi4ki!!!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Твоето дете може да е с вирусна ангина, но не означава, че всички, които вдигнат температура са с ангина Naughty

# 6
  • Мнения: 120
И мойта дъщеря вдигна внезапно 39 преди два дни. Дадох само парацетамол и витамин С. Мина до другия ден. Нямаше никакви други симтоми.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Твоето дете може да е с вирусна ангина, но не означава, че всички, които вдигнат температура са с ангина Naughty

Не само това, но и Биби пише, че няма други симптоми, а при гнойната ангина не е така - има силна болка в гърлото, налепи, подути лимфни възли.

# 8
  • Мнения: 6 155
Благодаря ви  Hug
Наистина други симптоми няма. Единствено леко неприятен дъх  Rolling Eyes
Питах няколко пъти - не го боли гърлото, но не иска и да яде.  Tired
Прегледах му гърлото, но не виждам да е червено или нещо нетипично.
А проклетата Т под 37 не ще да падне  #Cussing out
Ако и утре продължава ще го водя при лекарката му. Но на дежурните  /през събота и неделя / много вяра им нямам Crossing Arms

Последна редакция: нд, 08 юни 2008, 22:10 от Biby

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Дано не е гнойна ангина, но при нас е така-2 дни Т над 38 град. и никакви други оплаквания и от вчера- гнойни сливици.Сега почваме втори АБ, че до мин. седмица лекувахме вирусен бронхит Cry #Cussing out
Бързо оздравяване!
Лекарката каза,че масово децата боледуват напоследък от бактериална гнойна ангина, която трудно се повлиявала! ooooh!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Незнам дали е летен вирус,но е вирус.Преди месец и половина и моя го изкара.Изведнъж висока темп.Ходихме на лекар,направи изследвания кръв,урина-нищо.На втория ден смъкна темп. до към 37-37.5 и на третия ден нищо,все едно не е бил болен.А ангината си има достатъчно допълнителни симптоми освен температурата,не може да се обърка.

# 11
  • Мнения: 7 201
Дано не е гнойна ангина...
Дано! Praynig
Бързо оздравяване на детенце! Hug

# 12
проверете за афти в устата! Сега има вирус, който и ние изкарахме- с афти и температура, без други симптоми!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Иван в Четвъртък го усетих, че има температура и до Събота нямаше следа от нея. Веднъж му дадох Нурофен и това беше. Като му падна Т започна да кашля. Вървите два дни суха кашлица и после започна да отхрачва. Водихме го на лекар гърди чисти, гърло - ОК. Днес пак ще го водя да го видят и ще пиша. Ние сме и с астма и по принцип прави пристъпи като е болен/за сега ни подминава, ама знае ли човек/. Лекарката каза вирус. Витамини и толкова.

# 14
  • Мнения: 153
От петък и Марти е с температура 38-38.8. Имаше и в събота, но от неделя вече няма. Обадиха се от яслата да си го взема, бил повърнал веднъж. Но от тогава до днес не е повръщал, явно е било инцидентно - може и от храната да е.  Давам само нурофен, преди това докато имаше температура и ефералган сфещички. Вит. С също. Днес отново ще го водя на лекар, защото гърлото му е червено от лявата страна и май има нещо като налеп, но не съм сигурна. Не кашля. Мажа го с лекарство, че е завъдил афти, но това е от ръцете които постоянно са му в устата. Надявам се бързо да се справим. Пожелавам на всички бързо оздравяване!  Hug

Сега видях напасаното от мама на калпазанка - явно и при нас афтите не са плод само на мръсните ръце в устата. По скоро е обратното. Дано се справим бързо с тях, че това постоянно бъркане в устата направо ме побърква...

# 15
  • Мнения: 5 026
И моето детенце е с този вирус. Лекарката каза-ентеровирус, имаше веднъж разстройство, сега няма, но е със страшни газове, много бурна перисталтика на червата,висока Т-нощес 39,7, спадна единствено след Хексалгин. Надявам се да отминава вече,3 ден е, апетит няма...

# 16
на мен ми казаха, че е афтозен стоматит и сега имало мн болни дечица.

# 17
  • Мнения: 153
mama na kalpazanka, аз имах съмнения за афтозен стоматит и поради тази причина го водихме и на стоматолог. Според него няма такова нещо, били му възпалени леко венците, но той категорично отхвърли вероятността за стоматит. Знам ли, вече започвам да се съмнявам във всяка диагноза... но все пак нали уж лекарите са тези дето знаят най- добре. В четвъртък преди да вдигне температура го водихме и на контролен при УНГ, тъй- като края на януари му сложихме макарички в ушетата и всичко си му беше наред. Ще видим какво ще ни каже педиатърката довечера. Успех на всички и лек ден!

# 18
  • Мнения: 583
проверете за афти в устата! Сега има вирус, който и ние изкарахме- с афти и температура, без други симптоми!
на какъв лекар ходихте? ние сме от един месец с афти на долната устна-веднъж направи и Т-педито изписа нещо за мазане и витамини, но пак излизат  ooooh!.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 345
И ние в кюпа. В събота качи температура 39 градуса близо днес все едно нищо не е било.  Само дето при нас имаше и лаеща кашлица,но ние имаме алергия и при боледуване се събужда та пие и Зиртек.Апетит не е губил доки каза,че е вирус,който минава много леко и бързо. Бързо оздравяване на всички

# 20
  • Мнения: 5 026
Аз сега звънях на лекарката да й кажа, че пак вдигна 39,1 и тя ми каза ако и утре продължава (ще му е 4 ден) да го водя за снимка, да не би да прави вирусна пневмония, защото и кашля леко, има хрема... Ужас направо  Sick Очаквам вечерния сюрприз от снощи с 39,7 да се повтори,намъчи се горкото. Иначе е много на кеф, не спира да бърбори, не е акал от вчера, но страшни газове го сцепват, което все ме кара да мисля за ентеровирус, а не за пневмония.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Иначе е много на кеф, не спира да бърбори, не е акал от вчера, но страшни газове го сцепват, което все ме кара да мисля за ентеровирус, а не за пневмония.
Дано е ентеровирус. Това е по малкото зло.

# 22
  • Мнения: 7 201
Atrakcia-как е малкия? Confused

# 23
проверете за афти в устата! Сега има вирус, който и ние изкарахме- с афти и температура, без други симптоми!
на какъв лекар ходихте? ние сме от един месец с афти на долната устна-веднъж направи и Т-педито изписа нещо за мазане и витамини, но пак излизат  ooooh!.
Само при педито- давах и по половин хапче Изоприносин и я мазах с Дактарин орал гел и и минаха за 4 дни/ температура нямаше, само беше нервна и не искаше нищо да яде/ Педито каза, че сега имало доста деца със стоматит, но ние сме го хванали рано! Но сега пък се почви хрема и лека кашлица. Дали е от вируса- не знам Sad

# 24
  • Мнения: 5 026
  С гнойна ангина. На снимката се вижда и нещо като бронхит, пневмония няма. Цяла нощ е с 38,8-39Т, изписаха му Клацид, той  вече не иска да пие нищо, имаше и ацетон в урината-от глад, направооо  Tired Дано подейства бързо АБ  Praynig

# 25
  • Мнения: 7 201
С гнойна ангина. На снимката се вижда и нещо като бронхит, пневмония няма. Цяла нощ е с 38,8-39Т, изписаха му Клацид, той  вече не иска да пие нищо, имаше и ацетон в урината-от глад, направооо  Tired Дано подейства бързо АБ  Praynig
Милото! HugВземи му 5% глюкоза и му давай лъжичка по лъжичка,да не се обезводни. Peace Дано скоро се посъвземе! Praynig

# 26
  • Русе, у дома
  • Мнения: 739
Много гаден вирус. Вече 4-ти ден 39.4. Измичи се детето.  Sad

# 27
  • Мнения: 583
/ Педито каза, че сега имало доста деца със стоматит, но ние сме го хванали рано! Но сега пък се почви хрема и лека кашлица. Дали е от вируса- не знам Sad
абе и ние вземахме изопринозин, но като го спряхме пак цъфнаха афти, иначе и ние имаме лека хрема и кашлица цял месец, но двама лекари я слушаха-нищо и нямало, та е възможно да е от вируса.

# 28
Az ne kazvam,4e vsi4ki detsa sa s angina-prosto spodeliam kakvo mi kaza moiata lekarka.Dy6teria mi ima6e temperatura 4 dni,no ve4e i spadna.Gyrloto i e vse o6te za4erveno i s malko nalepi-prodyljiha i antibiotika o6te 3 dni.Ventsite sa i vse o6te vyzpaleni i ne moje da iade hubavo,no dnes zna4itelno e po-dobre-maja gi s Gengigel.Ima i afti-za tiah mi kazaha da gi maja s Septadin.Tyi kato toi e za jaburene,a tia e na 2god. i ne se se6ta-mi kazaha da sloja na kle4ka za u6i i da i gi maja.

# 29
  • Мнения: 5 026
Аз,като гледам венците на Божидар също са възпалени. Върла комбинация му стана от болести  Sick

# 30
  • Мнения: 6 155
След 3 дни Т се нормализира. НО изби странен обрив  Twisted Evil Дребни леко червени пъпчици по лицето, врата, корема, гърба и част от слабините. Красота. Лекарката не изказа предположения, но поне не било шарка. Според мен е от Панадола, ама знам ли. Давам на своя глава Зиртек.  Rolling Eyes

Атракция, бързо оздравяване ви желая.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
След 3 дни Т се нормализира. НО изби странен обрив  Twisted Evil Дребни леко червени пъпчици по лицето, врата, корема, гърба и част от слабините. Красота. Лекарката не изказа предположения, но поне не било шарка. Според мен е от Панадола, ама знам ли. Давам на своя глава Зиртек.  Rolling Eyes

Биби, преди 2 часа писах в една друга тема, че лошото е, когато педиатрите не са чували за розеолата! Поне в 90% от случаите се поставя диагноза алергия към Панадол/ Нурофен.
Шарка е! Не съм лекар, не виждам обрива, но съм 99% сигурна, че става въпрос за розеола.
 При моето дете само инфекционист успя да постави точната диагноза. Преди това се въртяхме от претопляне, през алергия към Панадол, та до рубеола...
Както и да е. Обривът най- късно след 2 дни ще избледнее, детето вече даже не е заразно. Не са необходими никакви лекарства!
Поздрави на лекарката ви, която не изказва предположения, но пък отхвърля шарката  ooooh!

# 32
  • Мнения: 6 155
За розеолата и аз се усъмних, но го отхвърлих като вариант, защото я изкара преди около година /или повече/. Дали повтаря?  newsm78

# 33
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
За розеолата и аз се усъмних, но го отхвърлих като вариант, защото я изкара преди около година /или повече/. Дали повтаря?  newsm78

Въпреки че бях чела за доживотен имунитет, завеждащият инфекциозно ме увери, че повтаря. Нерядко и в много кратки интервали.

# 34
  • Мнения: 6 155
Ако повтаря - то на 100% отговаря симптоматиката.  Shocked
3 дни Т 38-39, червено гърло; след Т - обрив /досущ като на розеолата/.  Crazy

# 35
  • Мнения: 5 026
Моят малчо пак започна с разстройство, не се издържа вече. Т не спада, тоя Клацид кога ще подейства ? Май ще се влиза в болница  Cry

# 36
  • Мнения: 6 155
Моят малчо пак започна с разстройство, не се издържа вече. Т не спада, тоя Клацид кога ще подейства ? Май ще се влиза в болница  Cry
Мисля, че до 48 часа започват да действат АБ.  Rolling Eyes
За Т какво даваш?

# 37
  • Мнения: 5 026
Нурофен, защото Панадола не може да я смъкне и в краен случай Хексалгин. Подгизнал е от компреси с оцет.
Но с разстройството не знам какво да правя-изака се на водя 3 пъти за 15 мин. дадох Ентерол, ръпа солети и го наливам с вода. Притеснява ме, че се потретва-веднъж миналия четвъртък, после в неделя, днес пак.

# 38
  • Мнения: 6 155
Спри Нурофена. От него е разстройството. При сина ми става същото от Нурофен, особено ако е в комбинация и с АБ. А и на упътването на самия Нурофен си пише, че страничен ефект може да е разстройство.
За Т един лекар ми каза /не съм го пробвала де/ - водка или друг алкохол, разреден 1 към 2 с вода се маже на китките, свивките и т.н.
За разстройството - компот от дренки, ако намериш. Ако не - вариш ябълка, картоф, ориз и водата от това по малко да я пие. Бисквити, препечен хляб, варен картоф, варен ориз.
За да не се обезводни може да даваш и глюкоза. Вода със захар също ставало.

# 39
  • Мнения: 6 155
Не е лошо да намажеш и дупето с крем Здраве или друг крем против подсичане, защото от такова разстройство става мазало  ooooh!

# 40
  • Мнения: 5 026
  Благодаря ти много, Biby   bouquet  Hug Спирам Нурофена, ще давам Хексалгин ,ако се наложи,  а предполагам ще  Tired  Утре стават 48 часа от първия прием, дано спадне  и спре дрисакането Praynig

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Атракция, давай компот от дренки! Много помага. Или разбъркай в малко водичка 1 ч.л. нишесте, също запича бързо. На Силия при дълго и тежко разстройство й изписаха Гентамицин през устата, подейства безотказно.

# 42
  • Мнения: 5 026
Тарталета,  Hug дадох и сок от дренки,само 2-3 глътки прие. Не е акал от тогава, дано и да няма  Praynig

# 43
  • Мнения: 209
Малката вчера започна да кашля и е хремава ,водих я на лекар гърлото и гърдите са чисти.Днес пък започна да повръща и има разстройство няма температура. Давам смекта и е на солети и бисквитки. SadЗапочват вече летните кошмарни вируси Thinking

# 44
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Започват вече летните кошмарни вируси Thinking

Всъщност ентероколитните вируси са целогодишни  Confused И зимата инфекциозно е пълно...

Тарталета,  Hug дадох и сок от дренки,само 2-3 глътки прие. Не е акал от тогава, дано и да няма  Praynig

Дано! Пиши как изкарахте нощта.

# 45
  • Мнения: 5 026

Дано! Пиши как изкарахте нощта.

Много неспокоен беше, май гладен. На 2 пъти му правих Хумана лечебна да пие, той си иска. Сега чак се изака-кашаво, не напълно на  вода, но зелено. Т е ниска-около 37,6. Много е отпаднал, не беше така даже, когато беше с над 39Т .Явно много се е изтощил. Една кашлица го подпъна сега, май ще трябва да сменяме Проспана. Дано отминава вече  Praynig

# 46
и ние сме така от вторник,1 почна хрема,след това кашлица като през това време пиехме мукоплант и жентолин,а за носа-морска вода и от вчера имаме и температура,сно6ти преди да легне беше 38.5,смакна я след това но през ноща пак вдигна,гърдите му са чисти,но гарлото е леко зачервено и ни изписаха антибиоток оспексин.сега температура няма,ще видим днес как ще бъде,иначе настроението му е на 6,весел и засмян е.Явно аистина има някакъв вирус,че то в това време-ту топло,ту студено,уас и за капак на всичко ни избиват и 2 странични зъба.Това е от мен,бързо оздравяване на всички дечица.

# 47
  • Мнения: 6 155
Добре е, че Т и разстройството са попреминали.
Обаче с Проспана имам кофти опит. На два пъти е пил и положението беше ужас - кашлицата вместо да минава ставаше по- зле. Проспана предизвиква втечняване на секрета, но явно прекалено, защото като се закашля и започваше да повръща - секретите и въобще всичко, което е хапнал и лекарствата. Вместо да помогне, влошаваше положението повече. От други майки също съм чувала оплаквания за Проспана.
Така че имай едно на ум с него. Ако трябва помоли лекарката да го смени с нещо друго.

# 48
  • Мнения: 1 165
И ние се разписваме при болните. От два дни сме с висока температура.Снощи дадох на малката Хексалгин-винаги съм го пазела за крайни случаи и му имах голямо доверие, но не ни подейства!!! ShockedЧас и половина -никакъв ефект.Сложих й свещичка панадол и поне спа спокойна.От днес имам и хрема и се съмнявам,че сме и с афти.  SadМомичета, кажете ми как точно ставаше обливането със студена вода?Колко градуса трябва де е температурата на водата?Или е по-добре с мокър чаршаф?Областта около сърцето -трябва да я пазя,нали?Не трябва и там да я мокря Rolling Eyes. Снощи пробвах и компресите с вода и оцет,но не ни подействаха. Държахме ги около полвин час-малко ли е било?

# 49
  • Мнения: 5 026
 Аталанта , аз слагам навсякъде мокри кърпи с оцет-ръце,крака,чорапки за ходилата, чело...Чаршафа е по-краен вариант, но ако няма избор..., може и във ваната с 2 градуса да е по-хладка водата от Т на детето. За времетраене-относително.

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
На моята оцетът не й действа при високи Т. Няколко пъти се е налагало да я обливам с хладка вода в банята. В болницата пък сваляха високата Т с обтриване сас спирт- по ръцете, краката, раменете, гръбчето, само по гърдите не мажеха. Действаше да ви кажа, но пак всичко е относително. Вече си мисля, че всяка Т си е различна и й действат различни неща. Съдя по моето дете- понякога три дни с нищо не мога да я сваля под 38.5, ама с нищо...

# 51
  • София
  • Мнения: 124
И ние от нощес сме с температура, най-високата е била 38,2, но много отпаднало детето, мъка ми е като я гледам! Абсолютно никакви други симптоми; аа, обложено гърло, но не знам какво значи това. Засега караме само на Панадол. А утре е рожденичка, детски клуб, парти, не знам си кво... Това с пъпките и рубеолата хич не ми хареса, т.к аз съм бременна в осми месец. Рубеолата май беше опасна само в началото, нали така??

# 52
  • Мнения: 5 940
И синът ми е с подобен вирус. Безсилна съм да се справя с диарията, какво ли не пробвах, вече втори ден продължава.
Температурата се нормализира.
Освен вода, не иска нищо друго, отказва и лечебна храна.
Страшно е изтощен, не съм го виждала никога такъв.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 479
И моята Ева е с някакъв вирус Confused Трети ден е с Т, около 38-38.2, беше с много зачервено гърло, което днес се е успокоило. Но се появи обрив по едната бузка и по единия крак, за който лекарката нямаше обяснение-при алергии към лекарства обривите били по торса. Не е ухапано, не изглежда като шарка, съмнителна работа newsm78 Има и леко разстройство...

Лошото е , че не сме в Сф и не можем да отидем при личния педиатър, а я преглеждат дежурните в Детско отделение в Плевен  Sad Изписаха й Суметролим заради гърлото, сега съжалявам, че изобщо започна да го пие, то било нещо като Бисептола, към който аз бях проявила алергия навремето  Confused

# 54
  • София
  • Мнения: 5 289
Айде и ние да се наредим до всички болни. Tired
Преди седмица на моя син му потекоха воднисти сополки,течаха буквално като вода,израни му се носа за 2 дни от непрекъснатото бърсане.Давах УМкалор 3по10 капки,хремата спря.Водих го на лекар да го видят,нищо му нямаше,ни гърло,нито е кашлял,нито на слушалка нещо.Обаче нощеска в 3ч,хоп Т 38 градуса,днес вдигна 39,давам засега само Нурофен или Тайлол сиропа,Мултивитамол на Д-р Тайс и Цитросепта.При прегледа днес лъсна червеното гърло,предписаха само Тантум Верде да му пръскам.Той всъщност не е ли за по големи деца над 5 год. newsm78,защо му го изписа незнам,но пръснах веднъж вече. Rolling EyesНадявам се да минем без кашлици и повръщания,за да се разминем с АБ,но ще видим,дано ноща я изкара с не много висока Т. PraynigЩе пиша пак. Wink

# 55
Атракция, давай компот от дренки! Много помага. Или разбъркай в малко водичка 1 ч.л. нишесте, също запича бързо. На Силия при дълго и тежко разстройство й изписаха Гентамицин през устата, подейства безотказно.
[/quo

Помага също и една чаена лъжичка канела, разтворена в малко вода. Изпитан метод е!

# 56
  • Мнения: 27
Здравейте Wink Wink нова съм тук, това е първият ми пост Shocked Shocked
Малко неприятно е, че започвам с въпроси, но.....
имам подобен проблем с дъщеря ми, вдигна много висока температура 39,5, изкара ми акъла тая сутрин, успях да я сваля с течен аналгин. Не вдявам от какво може да е, няма никъкви други симптоми....много ми е чудно какво е това грип ли.....само с температура, лоша работа. Забравих да спомена че е на 7. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 1 165
Ние го изкарахме този вирус преди около две седмици. Бяхме 2 или 3 дни с висока температура, гърлото и беше зачервено и имаше лека хрема. Излекувахме се с със Хидрасек, Саностол-пробиотици/прахчета/ и Изопринозин, които стривах и така ги давах.Уговорката с лекарката ни беше,ако до три дни не смъкне температурта да минем на АБ. Слава Богу,този път се разминахме. Praynig
Бързо оздравяване на болничките! Praynig

# 58
  • Мнения: 686
И мойто момиче от вчера е с висока темп.Днес я прегледа доктор,с херпес ангина сме.Отказва да се храни иначе освен неразположението от темп. всичко и е добре.

# 59
  • Мнения: 27
...тоя вирус засяга и гърлото, ние вече сме на sumamed и тая проклета темпратура не спада Confused Confused, очевидно ще се борим след втория прием на антибиотика, всеки който страда като нас да се оправя по-бързо Praynig

# 60
  • Мнения: 18
Хайде и ние да се ключим в кюпа. И Сами е болен от снощи. Изкара ни акъла като повърна първия път - целия хол беше локва - добре че нямаме  килими  Embarassed
През час повръщаше, като започваше изваднъж с ужасни писъци, че го боли коремчето. Първоначално си помислихме, че е ял нещо развалено, но ... след 4 повръщане отидохме в Бърза помощ. Казаха ни че не сме единствените. Сложиха му инжекция. Изписаха му Ентерол и Натриев цитрат и се прибрахме. Тази сутрин имаше 37,2, а е рожденник  Cry Повърна още веднъж до обяд и заспа. Температурата е вече нормална си мисля. Хапна солетки, пи водичка. За сега не е върнал нищо. Дано да се оправи скоро, че ще има парти в събота.
Скорошно оздравяване на болните дечица и дано нямат усложнения  Praynig

# 61
  • Мнения: 7 201
Хайде и ние да се ключим в кюпа. И Сами е болен от снощи. Изкара ни акъла като повърна първия път...
...
Тази сутрин имаше 37,2, а е рожденник  Cry Повърна още веднъж до обяд и заспа. Температурата е вече нормална си мисля. Хапна солетки, пи водичка. За сега не е върнал нищо. Дано да се оправи скоро, че ще има парти в събота.
Съжалявам за болния рожденник! Hug Пожелавам му много здраве и да е на 6 в събота!  bouquet Ако повръща(дано не! Praynig) можеш да му даваш хомеопатичните капки или свещички Вомитусхил.

# 62
  • Мнения: 10 567
И Алекс от два дни е с температура, стига до 38.6 и казва, че го боли устата. Лекарката каза, че гърло и дишане са чисти. Давах му Ефизол, няма ефект. Има афти по езика. Сега ще вземем Дектарин.
Дано не мине в нещо по сериозно.
Бързо оздравяване на всички!

# 63
И ние миналата седмица изкарахме супер гаден вирус-нямам думи.Миналият понеделник Стефи /3год/ вдигна температура 38,6,започна разстройство, и така до събота вечерта- 5 дни -детето се изтощи,а аз не знаех на кой свят съм.
Темепературата падаше до 37,5 за не по-вече от 2 часа ,разстройството -до 6-7 пъти на ден.Давах калпол,хидрасек и ентерол.В сряда вечерта направи жестока уртикария,каквато не беше правила от едногодишна.Педиатъра се притесни много,ние също.Стефи е алергична към почти всички АБ,но сега не е пила такъв.Този път не мога да си обясня появата на уртикарията-храната й заради разстройството беше само ориз,картоф,солети,а лекарствата ,тези които описах по-горе.Започнахме зиртек веднага,този път се разминахме с урбазона.
И така 5 дни кошмарни,които не искам да преживявам отново-страха от усложнения и невъзможността да се включи АБ заради алергията и появилата се уртикария.
Да оздравяват бързо милите дечица Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 7 097
Хайде и ние да се ключим в кюпа. И Сами е болен от снощи. Изкара ни акъла като повърна първия път - целия хол беше локва - добре че нямаме  килими  Embarassed
През час повръщаше, като започваше изваднъж с ужасни писъци, че го боли коремчето. Първоначално си помислихме, че е ял нещо развалено, но ... след 4 повръщане отидохме в Бърза помощ. Казаха ни че не сме единствените. Сложиха му инжекция. Изписаха му Ентерол и Натриев цитрат и се прибрахме. Тази сутрин имаше 37,2, а е рожденник  Cry Повърна още веднъж до обяд и заспа. Температурата е вече нормална си мисля. Хапна солетки, пи водичка. За сега не е върнал нищо. Дано да се оправи скоро, че ще има парти в събота.
Скорошно оздравяване на болните дечица и дано нямат усложнения  Praynig

Калина е така от тази нощ  Tired Започна да се върти и да става неспокойна, после каза, че я боли коремчето и започна едно повръщане от 3 ч. през нощта та до сега - общо 9 пъти. Иначе няма температура и разстройство. Давам й натриев цитрат, но засега без особен ефект  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 18
Хайде и ние да се ключим в кюпа. И Сами е болен от снощи. Изкара ни акъла като повърна първия път...
...
Тази сутрин имаше 37,2, а е рожденник  Cry Повърна още веднъж до обяд и заспа. Температурата е вече нормална си мисля. Хапна солетки, пи водичка. За сега не е върнал нищо. Дано да се оправи скоро, че ще има парти в събота.
Съжалявам за болния рожденник! Hug Пожелавам му много здраве и да е на 6 в събота!  bouquet Ако повръща(дано не! Praynig) можеш да му даваш хомеопатичните капки или свещички Вомитусхил.

Мам4е, благодаря за пожеланието. Тази сутрин обаче пак не му е добре.  Sad Иначе спа спокойно. Но сета пак се оплаква, че го боли коремчето, и температурата е отново 37,4. Поне не е повръщал още и няма разстройство. Дано да си отишъл вече този лош вирус! #2gunfire

# 66
  • Мнения: 10 567
Момичета, този стомашно чревен е страшен. Алекс го изкара на морето. 5 дни кошмар, минаха ми най-лошите мисли през главата, виждах го как слабее и жълтее в ръцете ми. Накрая тъй като нищо не помагаше, го заведохме в болницата, вляха му една банка глюкоза и детето живна.

Дектарина се оказа неодходящ за афтите - чак венците са подути. Препоръчаха ни Алоклер гел - лошото е , че не дава да го мажем, въпреки сладкия вкус на гела.

# 67
  • Мнения: 959
и ние от снощи кихаме и сме със запушен нос, днес ни текат сополите, но за сега температура нямаме и дано да не се появаява  Praynig
какви са тези вируси, какво е това чудо незнам  newsm78 Ние зимата не сме боледували толкова колкото през тези два месеца, ужас  ooooh!
Дано бързо се оправи детенце  Praynig

# 68
  • София
  • Мнения: 7 097
какви са тези вируси, какво е това чудо незнам  newsm78 Ние зимата не сме боледували толкова колкото през тези два месеца, ужас  ooooh!

И аз съм отчаяна вече  Rolling Eyes Преди 2 седмици Калина изкара ужасния вирус с афтите, сега пък това повръщане  ooooh! Хем й давам Изопринозин вече 2 седмици. Ходи 3 дни на градина и "цъфна"...

# 69
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нати и ние след афтите, като отидохме на морето изкарахме вирусът, но имаше само за 2 дни висока температура и леко лош дъх.
Направо аман от тези вируси.

# 70
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати и ние след афтите, като отидохме на морето изкарахме вирусът, но имаше само за 2 дни висока температура и леко лош дъх.
Направо аман от тези вируси.

Оф, нямам думи вече...Какво е това чудо  ooooh!
Досега повърна 14 пъти  Tired Не е повръщала от 2 часа обаче и това е някакъв напредък. Живна малко и проговори даже. Изкарах си акъла - да не се обезводни и започнах да й давам на всеки 15 мин. по една глътка вода, защото като пийне малко повечко и след малко връща всичко  Rolling Eyes Температура няма, само това гадно повръщане и болки в стомахчето от време на време.

# 71
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нати, аз също виждам голям зор с повръщането.Като започне малката нищо освен инджекция Деган не и помага.Дори преди няколко месеца, се беше обезводнила много бързо, и се наложи да е на системи.Такъв ужас и шок беше, че чак неискам да си спомням.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, аз също виждам голям зор с повръщането.Като започне малката нищо освен инджекция Деган не и помага.Дори преди няколко месеца, се беше обезводнила много бързо, и се наложи да е на системи.Такъв ужас и шок беше, че чак неискам да си спомням.

Да не ме чуе дяволът, но този път се справихме по-добре с вируса.
Вече не повръща и е добре  Grinning

По какво се разбира, че детето е обезводнено и има нужда от система?

# 73
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
По какво се разбира, че детето е обезводнено и има нужда от система?

Признаци за обезводняване

Леко обезводняване:

    * Детето е по-малко активно от обикновено, но все пак играе и е контактно
    * Устните са леко сухи
    * Пишка малко по-рядко от обикновено

Умерено обезводняване:

    * Детето не е активно и не играе, но е контактно
    * Задържа погледа си във вашия и ви отговаря
    * Устните са сухи и напукани, вътрешността на устата е леко суха
    * Няма сълзи, когато плаче, но очите все още изглеждат влажни
    * Пишка наполовина на обичайното
    * Урината е концентрирана, с цвета на ябълков сок

Тежко обезводняване – потърсете лекарска помощ!

    * Детето е отпуснато, неактивно, почти не задържа поглед и не реагира на гласа или докосването ви. Това е дефиницията за летаргия.
    * Устните са напукани, вътрешността на устата е суха и лепкава без слюнка
    * Няма сълзи, очите са сухи и потънали навътре
    * Не пишка в продължение на 12-18 часа
    * Особено необичайна раздразнителност наред с другите симптоми
    * Бледност
    * Ускорен пулс

# 74
  • София
  • Мнения: 7 097

Мерси, Тарталета. Ценна информация.

# 75
  • Мнения: 982
Знам, че продават в аптеките някакви тест-лентички.Потапяш в бурканче с урина и по променения цвят, от светло до тъмно лилаво, се преценява за ацетон в урината.
Най-добре е лекар да прецени обезводнено ли е детето! Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 5 289
А "честито" пак е болен моя син,бяхме на гости снощи и детенцето там вдигна Т,днес сутринта моя се събуди също с Т.Почна от 37.2 стигна до 38.2,само на Нурофен е засега,понеделник при педито ще ходим,ама нещо се чешаше по гърдичките newsm78,мож епък и шарка да е,знам ли,ще видим утре как ще е,дано само не почне с разтройство и повръщане,защото така бързо се обезводнява,неискам пак да преживявам този кошмар. Praynig

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 13:14 от КАРЧЕВА

# 77
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Дано, Карч  Praynig Вие с този вирус ли лежахте в болницата преди?

# 78
  • Мнения: 5 026
И ние пак в кюпа-да не би да го пропусне нещо. С 39Т е от вчера. Отиваме да го прегледат сега. Задържа се месец и половина здрав и ето  Sick

# 79
  • София
  • Мнения: 5 289
Тарталетка-не,мин година и двата пъти лежахме за пневмония,едната двустранна,втората със спазъм,дано  никога повече не ни се налага да стигаме дотам. Praynig
Тази нощ не съм спала изобщо,наблюдавах го,имаше Т,но като се съмваше вече беше доста горещ и я мерих 38.6,сложих свещичка Ефералган,към 11ч пак с 38.6,дадох Нурофен.Отвреме на време казва,че го боли главата,но предполагам е от многото лежане и високата Т.Пфуу как нямам Цитросепт...че ме е яд. ooooh!

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 18:42 от КАРЧЕВА

# 80
  • Мнения: 1 428
Може вирус да е ,но може и да е някой вид шарка.Моето дете три дни беше с много висока температура и на четвъртия се оказа ,че е скарлатина.

# 81
  • София
  • Мнения: 5 289
Сега следобяд като стана беше с 39.4,дадох Хексалгин и го вкарах в банята за един душ,защото не ми дава никто кърпи с оцет да му слагам нито нищо с коет ода го мокря.Обаче отдавна не съм давала Хексалгин и забравих как беше,нали по капка на килограм се даваше.? newsm78

# 82
  • Мнения: 5 026
Обаче отдавна не съм давала Хексалгин и забравих как беше,нали по капка на килограм се даваше.? newsm78

Божидар е на 2г5м, давам му по 10 капки, 12 кила е , казаха ми,че може до 15 капки. Изхвърлила съм листовката, дано съм ти била полезна  Peace

# 83
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами Мишо е 19 кг и дадох 19 капки,май повечко са дошли,вече няма да давам по капка на кг,а от 5 до 15. ooooh!

# 84
  • София
  • Мнения: 7 097
Тамън ми олекна, че дребната се оправи и взех, че аз се тръшнах  Rolling Eyes Явно от нея прихванах, защото симптомите са подобни и днес съм като труп  Tired

Бързо оздравяване на болните!

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Н а т и, не се предавай! Желая ти бързо оздравяване! Hug

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Болните, как изкарахте нощта?

# 87
  • София
  • Мнения: 5 289
Нати оздравявай бързоо Hug...Дано и аз не прихвана от малкия,че после 2 месеца кашлям Crazy.
Ами ние тази нощ изкарахме мааалко по добре,в 2 часа ставах да му сложа свещичка,че изгаряше,плака,хич не обича свищичките Sad.
Сутринта се събуди с 38.4,дадох Нурофен пак и толкоз,след малко отиваме на лекар.

# 88
  • Мнения: 959
Тамън ми олекна, че дребната се оправи и взех, че аз се тръшнах  Rolling Eyes Явно от нея прихванах, защото симптомите са подобни и днес съм като труп  Tired

Бързо оздравяване на болните!
и аз така,  малката от днес е на ясла, но на мен ми текат сополи, боли ме гърлото и...... просто е ужасен този грип  Tired
дано не я заразя наново и дано не го повтори че тогава ще полудея  Crazy

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
ice дано не се зарази отново детенце. А ти бързо да се възстановиш. Започвай да смучеш нещо за гърлото. На мен много ми помага Трахизан.

# 90
  • Мнения: 959
ами взела съм още от снощи да смуча стрепсил защото е много странно - сополите вместо да ми текат от носа навън ми се стичат навътре по гърлото и се обракуват едни налепи, абе ужас такова чудо никога не ми се е случвало  ooooh!

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Опитвала ли си Геломиртол. Помагал ми е в такива случаи.

# 92
  • Мнения: 959
благодаря ти ще го пробвам, само да ми мине по бързо  Praynig

# 93
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Опитвала ли си Геломиртол. Помагал ми е в такива случаи.

О, на мъжа ми също му помогна изключително много при доизлекуване на една пневмония.

# 94
  • Мнения: 7 201
Опитвала ли си Геломиртол. Помагал ми е в такива случаи.
С две ръзе ЗА. Peace
Бързо оздравяване на дечицата и мамите! Praynig

# 95
  • София
  • Мнения: 5 289
Привет,току що се върнахме от лекар....вирус който преминава за 2-3-4дни само с температура,гърлото му е леко зачервено,общо взето нищо притеснително.Каза че би трябвало утре вече да е добре,ще видим.Не изписа никакви лекарства,давам само Мултивитамол на д-р Тайс и Цитросепт.

# 96
  • София
  • Мнения: 7 097
Мерси за пожеланията  Hug

Страничните ефекти от вируса и екстрите...при мен изчезнаха /Слава Богу/, само дето съм като парцал.

Още веднъж - бързо възстановяване на болните!

# 97
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нати ако имаш останал цитросепт пий няколко дни да се съвземеш по бързо.
Пожелавам ти утре да си свежарка вече!

# 98
  • Мнения: 5 026
  При детенце възникна следното -  Няма афти,езика му е адски обложен и май там е проблемът, не иска да яде, казва,че щипе устата. Доктора каза Тантум верде, ръсих днес. Ако нещо друго предложите,ще съм ви благодарна, че хем е клечка, ами и гладен стои  Confused

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
При обложен език обикновено децата имат проблем с гърлото и носа. Давай чай от лайка с мед. Ако може да жабури пробвай с цитросепт.

# 100
  • Мнения: 959
снощи си го взех Геломиртола  и до сутринта съм изпила 3 капсули и като , че ли съм доста по-добре или си внушавам  newsm78 незнам но се чувствам определено по-добре

# 101
  • София
  • Мнения: 7 097
  При детенце възникна следното -  Няма афти,езика му е адски обложен и май там е проблемът, не иска да яде, казва,че щипе устата. Доктора каза Тантум верде, ръсих днес. Ако нещо друго предложите,ще съм ви благодарна, че хем е клечка, ами и гладен стои  Confused

Сигурни ли сте, че няма афти? Аз чак към края забелязах някои от афтите на Калина - от вътрешната страна на венците, по небцето и гърлото. Бях видяла само тези по устата и езика.

Езикът й беше така обложен и болезнен, когато кара скарлатина, но после постепенно езикът става малинено червен - от краищата към центъра.

снощи си го взех Геломиртола  и до сутринта съм изпила 3 капсули и като , че ли съм доста по-добре или си внушавам  newsm78 незнам но се чувствам определено по-добре

Какво е това лекарство?

# 102
  • Мнения: 7 201
снощи си го взех Геломиртола  и до сутринта съм изпила 3 капсули и като , че ли съм доста по-добре или си внушавам  newsm78 незнам но се чувствам определено по-добре
Какво е това лекарство?
Малки обвити капсулки-за деца и за възрастни.Геломиртол е натурални масла, основното е мирта и е много добро средство ако си със запушен нос или с кашлица, отхрачва и отпушва идеално.
Повлиява секрецията и кашлицата при заболявания на дих.пътища,втечнява сгъстения секрет,засилва отделянето му,улеснява отхрачването и има противовъзпалителен ефект.


 
 
 

# 103
  • Мнения: 5 026
Езикът й беше така обложен и болезнен, когато кара скарлатина, но после постепенно езикът става малинено червен - от краищата към центъра.

Е ти сега ме хвърли в голям размисъл....следобед ще го водя на лекар, той да го види, че явно аз не мога да го огледам хубаво.

# 104
  • София
  • Мнения: 7 097
Малки обвити капсулки-за деца и за възрастни.Геломиртол е натурални масла, основното е мирта и е много добро средство ако си със запушен нос или с кашлица, отхрачва и отпушва идеално.
Повлиява секрецията и кашлицата при заболявания на дих.пътища,втечнява сгъстения секрет,засилва отделянето му,улеснява отхрачването и има противовъзпалителен ефект.


Мерси. Ще го имам предвид, ако ни се наложи.

Е ти сега ме хвърли в голям размисъл....следобед ще го водя на лекар, той да го види, че явно аз не мога да го огледам хубаво.

Е, не е задължително и при вас да е това, но така или иначе като е болно детето, един гърлен секрет не е излишен. От него ще стане ясно, ако има нещо.

# 105
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Геломиртола е много добър при бронхити синуити, заболявания на горните дихателни пътища. Ползвам го втора година за мен и детето и съм много доволна. Действа бързо и ефикасно.

# 106
  • Мнения: 2 732
снощи си го взех Геломиртола  и до сутринта съм изпила 3 капсули и като , че ли съм доста по-добре или си внушавам  newsm78 незнам но се чувствам определено по-добре
Какво е това лекарство?
Малки обвити капсулки-за деца и за възрастни.Геломиртол е натурални масла, основното е мирта и е много добро средство ако си със запушен нос или с кашлица, отхрачва и отпушва идеално.
Повлиява секрецията и кашлицата при заболявания на дих.пътища,втечнява сгъстения секрет,засилва отделянето му,улеснява отхрачването и има противовъзпалителен ефект.


 
 
 

За запушен нос без кашлица става ли newsm78

# 107
  • Мнения: 7 201
За запушен нос без кашлица става ли newsm78
Да,аз лично съм го пила само за запушен нос. Peace
А на детето съм го давала и за кашлица-също.

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не знаех, че става за запушен нос. За заден ринити кашлица е перфектен обаче.

# 109
  • София
  • Мнения: 5 289
Мале момичета закъсах го,днес като ме почна едно разтройство,над 10 пъти ходих до тоалетната и ми е доста отпаднало вече,наливам се с вода,корема ми ври отвътре някакъв ужас е.АЗ пих само една Смекта,утре ще ходя за Имодиум,обаче незнам до утре как ще я карам,че даже и ми се гади,дано поне да не почна да повръщам,че отиде... ooooh!

# 110
  • Мнения: 959
Мале момичета закъсах го,днес като ме почна едно разтройство,над 10 пъти ходих до тоалетната и ми е доста отпаднало вече,наливам се с вода,корема ми ври отвътре някакъв ужас е.АЗ пих само една Смекта,утре ще ходя за Имодиум,обаче незнам до утре как ще я карам,че даже и ми се гади,дано поне да не почна да повръщам,че отиде... ooooh!
ooooh! монго е гаден този грип всяка година става все по тежък, ужас
бързо да се оправяте  Praynig

# 111
  • Мнения: 5 940
Отвратителен вирус. Вкъщи всички го изкарахме. При мен беше и с допълнителната екстра-повръщане.
Най-лошото е, че дребосъкът и той е с разстройство, втори такъв вирус в рамките на месец и половина. Не ми издържат нервите вече. Повръща всичките прахчета за затягане, а като види лечебната храна реве. Ужас.
Тъкмо го бях сложила в графа "неразболяващи се", цяла зима една банална настинка не хвана, до единайсетмесечен не беше вдигал никога температура и от пролетта се почна.

# 112
  • София
  • Мнения: 7 097
Мале момичета закъсах го,днес като ме почна едно разтройство,над 10 пъти ходих до тоалетната и ми е доста отпаднало вече,наливам се с вода,корема ми ври отвътре някакъв ужас е.АЗ пих само една Смекта,утре ще ходя за Имодиум,обаче незнам до утре как ще я карам,че даже и ми се гади,дано поне да не почна да повръщам,че отиде... ooooh!

Кофти  Rolling Eyes
Дано да ти мине бързо, както стана при нас, че е ужас.

# 113
  • София
  • Мнения: 5 289
Оф много ми е зле,цяла нощ висях в 00,мног оми се гадеше,но направих всичко възможно да не повърна,много ме е гнус. CrazyОбаче се обезводних,а като пийна вода и веднага ме стяга корема,такова чудо никога не ми се е случвало просто,пих Смекта, 2 Имодиума,дано да минава защото трябва пък да ходя с детето при педито за кръв и урина. Crazy

# 114
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
И аз да се наредя до вас.От два дни съм с разстройство, и повръщане, поне засега нямам температура. Дано не го прехване и малката, че тя като започне да повръща в чудо се виждам.
Момичета, в Асеновград се говори че този вирус е от питейната вода, нещо причествателната станция се развалила.Но като чета май си е навсякъде това чудо.

# 115
  • Мнения: 1 165
Геломиртола е много добър при бронхити синуити, заболявания на горните дихателни пътища. Ползвам го втора година за мен и детето и съм много доволна. Действа бързо и ефикасно.
Момичета да ви попитам -този Геломиртол става ли за двегодишно дете? Как точно се дава?Дъщеря ми в момента е със задна хрема и вечер много се измъчва. На всичкото отгоре това ни докара и зачервено гърло и днес ми е последния ден ,в който ще чакам за пустия антибиотик. Ако и днес вдигне температура сме на Клацид. Sad
Някоя от вас давала ли е сиропа за кашлица Синекод?

# 116
  • София
  • Мнения: 5 289
Синекод не е ли за подтискане на кашлицата? newsm78

# 117
  • Мнения: 1 165
Синекод не е ли за подтискане на кашлицата? newsm78
Да. Педито точно поради тази причина ни го изписа. Каза,че няма нужда от втечняване на секретите , а от подтискането на самата кашлица.
Пууу, ей сега прочетох за синдрома на раздрусанато бебе и ми стана тъпо. За първи път го чух. А малката толкова съм я друскала ,за да заспи. Ще се побъркам с тези форуми.

# 118
  • Мнения: 380
 да се включа и аз с един съвет към повръщащите,защото и аз го изкарах тоя вирус и пих Degan, с едно хап4е и повръщане и дори гадене из4езнаха за една нощ.на другия ден все едно 4е нищо не ми е имало,но си изпих още едно хап4е за сигурност.дано помогне Peace

# 119
  • София
  • Мнения: 5 289
На мен днес ми биха Деган,доста бързо ми олекна,но още ми бучи корема.
На малкият пък днес му взеха кръв и стерилна урина,утре ще излязат резултатите,левкоцитите и хемоглобина поне са му добре.По принцип урината му нещо е доста мътна,та затова и поисках тези изследвания,утре ще знам повече.

# 120
Да ви споделя ние как се лекуваме с вирусите /и зимните и летните ... абе всички/. Когато се усетим че сме пипнали вирус/отпадналост, слабост, суха уста и т.н./ започваме да пием по две ехинацеи през два-три часа с повечко вода. Може и чай да се пие. И за около 48 часа каквото е попаднало в нас го изпишкваме и чао! Голяма работа е ехинацеята , и е хубаво че се приема още при първите симптоми на грипа. За разлика от капките които се пият постоянно и почти не дават резултат. И температурата спада постепенно и болките отминават и очите се избистрят. А е и икономична, защото една опаковка има 60 таблетки, струва 40 лв., но стига за цялото ни семейство и винаги сме подготвени. Досега не сме боледували когато ни е пипнал грип повече от 24 часа, при това си спестяваме хем ходене при педито, хем няма усложнения и дълго пазене на леглото..  

# 121
  • Мнения: 1 817
Мале момичета закъсах го,днес като ме почна едно разтройство,над 10 пъти ходих до тоалетната и ми е доста отпаднало вече,наливам се с вода,корема ми ври отвътре някакъв ужас е.АЗ пих само една Смекта,утре ще ходя за Имодиум,обаче незнам до утре как ще я карам,че даже и ми се гади,дано поне да не почна да повръщам,че отиде... ooooh!
Аз спирам разтройството с една бабина рецепта,много е ефикасна-една супена лъжица оцет,в която се разтваря щипка сол.Веднага пресича разтройството Peace

# 122
  • София
  • Мнения: 5 289
ОХ мила снощи пих оцет,само че без сол,не помогна,днес след Имодиума не съм ходила,обаче корема ми е като балон и бълбука яко,страшни болки и ми  е лошо чак,направо незнам какво да правя вече,как ще изкарам и тази нощ не ми е ясно.Къв е тоя вирус кво е тва чудо,не съм била така през живота си досега. ooooh!

# 123
  • Мнения: 7 201
Момичета да ви попитам -този Геломиртол става ли за двегодишно дете? Как точно се дава?Дъщеря ми в момента е със задна хрема и вечер много се измъчва.
Не,за съжаление.Дава се от 4г. възраст.
Карчева-бързо възстановяване! Praynig
Опитай с компот от дренки,но яж и плода! Peace

# 124
  • Мнения: 29
За всички, които имат нужда от разяснения за лекарствата – един сайт, който премахва необходимостта от пазене на листовки и опаковки на лекарства : http://www.doctorbg.com/drugs.php

# 125
  • Мнения: 2
zdraveite na vsi4ki
moqt sin e na 2 god. i predi 10 dni zapo4na da ka6li i go zavedox pri li4niqt lekar koito ni kaza 4e imame za4erveno garlo i ni izpisa antibiotik""augmentin"".sled kato go davax 5 dni mi vdigna t 38.5 taka 2 dni i otnovo go zavedox pri ll. i se okaza 4e sega sme s gnoina angina i minaxme  na muskulni injekcii""ampicilin""ve4e 7 dni no garloto mu o6te e leko 4erveno?molq vi za savet s kakvo da mu lekuvam garloto?

# 126
  • Мнения: 2
i sega nqmame ka6lica gardite mu sa 4isti no za4ervenoto garlo me pritesnqva da ne mi vdigne t otnovo!!!

# 127
  • Русе, у дома
  • Мнения: 739
i sega nqmame ka6lica gardite mu sa 4isti no za4ervenoto garlo me pritesnqva da ne mi vdigne t otnovo!!!
Заведи детето и на друг педиатър, за да чуеш и още едно мнение. Много е важно да имаш доверие на лекаря, който лекува детето. Щом се съмняваш в JP-то, сега е момента да го смениш с по-добър.
Но на мен това ми прилича на вирус, който не се влияе от антибиотик. Щом са чисти гърдичките, значи инфекцията е горе. Повече течности е добре да пие детето, за да не се обезводни съвсем организма.

Общи условия

Активация на акаунт