КАК ДА ГИ ПОДСЕТЯ, ЧЕ ТРЯБВА...?!

  • 5 084
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 668
Аз пък мисля, че въпросните "използвачи" са вероятно съответно брат или сестра на някой от "потърпевшите" и мога да ви кажа, че не мога да си представя да поискам на сестра ми пари за бензин или тя на мен. Какво толкова го бърка някой да закара роднините си с колата си, ей това наистина изобщо не го разбирам. И без това отиваш натам, но ти се свиди, че другите хора пътуват безплатно Shocked Ами странно ми е. Пари за бензин бих дала само на хора, които не са ми близки, но на роднини не би ми и хрумвало да предложа, ако са ме возили - явно съм от нахалните, не знам. Както и никога не бих очаквала някой да ми плати за транспорта, ако ми е близък.

Нещо заобикаляш проблема  Confused
Возенето е най - малкото ... Тези роднини са се уредили добре - всеки уикенд да си купонясват на аванта . И що не - като има кой да ги хрантути ...

Но най - дразнещото е / макар , че разбирам защо ти не го схващаш / е това , че се правят на луди и смятат , че Петя и семейството и са им длъжни ... Че даже и претенции имат - към кучето ... Ненавиждам хора , които живеят на гърба на другите и се чувстват удобно в тази си роля  Sick

Ако нямат пари - майната им , минало им и без ходене на вила тогава  Crossing Arms

# 46
  • Мнения: 2 438
Ние също предпочитаме да ходим при свекърите с колата на девера; едно, че е голяма и второ е на газ. Нашата кола, която е с газова уредба май тотално сдава нещата, а на другата кола не виждам смисъл да слагаме засега. НО - ВСИЧКИ разходи за пътя се  разпределят по РАВНО. Когато решим да запалим барбекюто - носим по избор, но ВИНАГИ си разпределяме разходите. Бирата и сока, плюс домашната ракия, са за сметка на свекитата. Може това събиране да го направим месечно или сезонно - но никой не си позволява аванта. И наистина си прекарваме добре.

# 47
  • София
  • Мнения: 346
Няма нужда да ги подсещаш, защото на снаха ти (предполагам) и е ясно, но изобщо не и пука как се справят финансово родителите ви. На такива хора не им трябва подсещане , а шут по задника, но това няма да го направиш, защото рискуваш изобщо да не появят на вилата и така да огорчиш родителите си. Можете  да намалите посещенията ,през седмица например, или понякога да ходите с ваши приятели, с които да си делите разходите за храната и бензина.

# 48
  • Мнения: 4 733
Моля ви, посъветвайте ме как да ги подсетя, като те се правят че не разбират, без да бъда груба, не ми е добре да съм такава?!
Егати роднините Shocked ooooh!
Според мен те прекрасно занят, че трябва да се бръкнат но понеже усещат делисатността ви се възползват максимално. Просто им кажете в прав текст " ходенето на вилата излезе 100 лв, пада се по 50 лв на семейство остава вие да дадете ". Или ако предстои да ходите казвате " Ще пазаруваме заедно за да не се налага после една седмица да се разбираме кой какво да дължи "

# 49
  • Мнения: 2 556
Аз не бих ходила вечно на тази вила, ако се чувствам наистина използвана, места много, не е речено все там да трябва да съм.

# 50
  • София
  • Мнения: 397
 Просто някои хора си имат такива убеждения, че родителите винаги са длъжни да помагат. Моите девер и снаха са нещо подобно, като ходят при свекърите, искат да им се плати бензина и отделно си дрънчат още пари "за децата" или "назаем", който после не връщат. Чудят се защо ще купуваме нещо, като отиваме "на гости" и отгоре на всичко, снахата е все недоволна, че нейните родители им давали повече. Дори беше нарекла свекървата стисла, но въпреки или точно заради това, тя пък им се мазни и им задоволява всички прищевки, ако ще и последните стотинки да си даде и все ги превъзнася. Ходи, че разбери, кое е правилният подход! newsm78

# 51
  • Мнения: 143
Аз имам сестра и нямам този проблем с нея. Съпруга ми има две сестри и съм опитала от нектара на използвачеството, прекрасно знам за какво става въпрос. И малкото пари, които сме успявали да събереме досега са ги намествали. Не може отношенията между братя и сестри да се поставя под един общ знаменател. Това, че ти се разбираш с твоите, не значи, че и при другите е така - по-повод учудването как така се реагира към близките.
Може Петя да има проблем със съпруга си и в момента да е между чука и наковалнята - знае ли човек, какви са точно взаимоотношенията им.

# 52
  • Мнения: 759
Има си поговорка "Чисти сметки ,добри приятели",или нещо подобно беше и с роднините е така , не казвам да се издребнява за всяко нещо,но не може и да не се съобразяваш!
подкрепям  Naughty

# 53
  • Видин
  • Мнения: 961
Аз пък мисля, че въпросните "използвачи" са вероятно съответно брат или сестра на някой от "потърпевшите" и мога да ви кажа, че не мога да си представя да поискам на сестра ми пари за бензин или тя на мен. Какво толкова го бърка някой да закара роднините си с колата си, ей това наистина изобщо не го разбирам. И без това отиваш натам, но ти се свиди, че другите хора пътуват безплатно Shocked Ами странно ми е. Пари за бензин бих дала само на хора, които не са ми близки, но на роднини не би ми и хрумвало да предложа, ако са ме возили - явно съм от нахалните, не знам. Както и никога не бих очаквала някой да ми плати за транспорта, ако ми е близък.

Нещо заобикаляш проблема  Confused
Возенето е най - малкото ... Тези роднини са се уредили добре - всеки уикенд да си купонясват на аванта . И що не - като има кой да ги хрантути ...

Но най - дразнещото е / макар , че разбирам защо ти не го схващаш / е това , че се правят на луди и смятат , че Петя и семейството и са им длъжни ... Че даже и претенции имат - към кучето ... Ненавиждам хора , които живеят на гърба на другите и се чувстват удобно в тази си роля  Sick

Ако нямат пари - майната им , минало им и без ходене на вила тогава  Crossing Arms
Подкрепям напълно.Хората като имат повече възможности дай сега да ги носят на гърба си.
Най-малкото, че ги правят на балами е дразнещото, а те си хапват и пийват, пък и претенций имат ShockedЕгати наглостта Shocked Аз нямаше да ходя повече там, ако ще родителите ми да се сърдят вечно.
Едните са длъжни колкото и другите.

# 54
  • Мнения: 4 668
Аз не бих ходила вечно на тази вила, ако се чувствам наистина използвана, места много, не е речено все там да трябва да съм.
Аха ...  Thinking Значи те да лишат децата си и себе си от ходенето на вилата при собствените родители , само и само да не кажат в очите на използвачите какъв е проблема ... Или си на мнение , че са длъжни да търпят ???

Аман от хора , които смятат , че все някой им е длъжен  Confused

# 55
  • София
  • Мнения: 6 067
Доста позната ситуация... И в нашето семейство беше подобно положението, когато баба ми беше още жива Sad - нашите отиват на село да я видят, купуват се продукти за да има и за гостите, и за нея да остане за през седмицата. А другото роднинско семейство (което охотно пътува с нашите, но не съм чула да са дали някакви пари някога за гориво) гледа да изконсумира максимално наличната храна, пък за следващите дни - много важно... Да, понякога и те носят - примерно 2 краставици и 1 кекс. За твоя случай ми хареса предложението на Chanel - в непринуден разговор между другото им кажи, ние нямаме възможност, вземете това и това. Ако има възражения - "О, ами тогава на нас ни е неудобно така да идем с празни ръце, значи няма да ходим... Идете вие без нас, а ние другата седмица!". Бъди по-"перде" от тях, прави се на ударена. Разбирам, че не искаш да разстройваш родителите си с тези дрязги, затова не е нужно да ги занимаваш, измисляш и за пред тях някакво подходящо обяснение, че не може да дойдете - примерно мъжът ти е зает този уикенд. Не знам доколко са приложими тези съвети в твоя случай, но ти желая успех!  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 8 932
Имам двама братя и направо се изумявам, като чета за взаимоотношенията братя-сестри тук. На тях всичко мога да им кажа, както и те на мен. Може би затова винаги сме били в перфектни отношения. За по-далечни роднини-още по-лесно. Право куме в очи. Който си мисли, че някой му е длъжен не е познал. Ако ще после и цяла година да се сърди.
Казваш им да донесат следващият път някои от нещата, както се разберете или ако не могат да пазаруват, предлагаш ти да го направиш, като предварително уточнявате някаква сума. И после всичко се дели. Успех, с такива роднини ще ти трябва. Peace

# 57
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз не бих ходила вечно на тази вила, ако се чувствам наистина използвана, места много, не е речено все там да трябва да съм.
Много правилно  Peace
Родителите може да се виждат и през друго време, не е задължително винаги да е в почивните дни. Поне временно това може да помогне.

# 58
Благодаря на всички за съветите. Май ще предприема стратегията "Право Куме в Очи". Не ми е присъщо и ми е неприятно да се правя и аз на ударена, и да заобикалям, да намеквам. Най-добре е да им кажа, че е редно да си поделяме разноските по всичко и да не товарим родителите, колкото и ще те да ме гледат така Shocked, защото като се замислих, когато в други условия и на друго място се е случвало да сме заедно и да се прави масраф са ми казвали директно , да си носим чершафи и храна(на тяхната лична вила) , така, че когато трябва от тях да мине се сещат да повдигнат въпроса, а когато минава от нас мълчат и се правят на неразбрали. Когато са похарчили 5 лв. примерно, които са за нас, са ми казвали директно дължиш ни ... А, когато аз съм харчила за тяхното семейство, си мислят , че е напълно в реда на нещата, особено ако съм принудена да харча за детето им, когато е с мен, а на моето едно сокче им се свиди да купят... не ми се свиди, мога и много повече да похарча за тях, но когато това е мой избор, а не притисната да го правя... И аз вече ще им казвам "Дължите ми ..., за ..... това си е ваш разход.

# 59
  • Мнения: 125
Е те това беше приказка дет` се вика! Hug

И понеже аз бях написала, че горивото го изразходвате само за себе си така или иначе - произнесох се от собствен опит, който обаче въобще не е драматичен. Просто когато с мъжа ми пътуваме някъде обикновено взимаме по някой без транспорт в колата, но после не искаме пари за бензин...ама на нас ни предлагат...всеки път...

Късмет с въпросната рода...и не се изнервяй Hug

Общи условия

Активация на акаунт