За спането по гръб и плюенето

  • 1 227
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Синът ми е само на 20 дена, но намира начин да се извърти по гръб докато спи  Shocked. Слагам го на една страна и е подпряно гръбчето му, за да не се обърне, но той как успява не знам да се придърпа напред и отново на гръб. По-лошото е, че често и главата не е обърната на една страна. А докато се напъва от колики и върти почва и да плюе. Страх ме е, че ще го направи докато е на гръб и ще се задави и само вися отгоре му  Sad. Вие как се справяте с този проблем? До колко месеца трябва да ги удържаме да не спят по-гръб?

Благодаря!

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Може да му слагаш възглавничка зад гърба, когато го обърнеш настрани.
Или да повдигнеш дюшека откъм главата (със сгънато одеало под дюшека примерно).

# 2
  • Мнения: 2 829
Раждах в Щатите, където официалните препоръки са бебетата да спят САМО по гръб. В брошурите пише, че така драстично са намалели случаите на СДВС а случаите на задавени бебета НЕ са се увеличили.
Моето бебе съм го слагала да спи винаги само по гръб. Спането по гръб се препоръчва и като профилактика на луксациите на тазобедрената става.
Според мен се притесняваш излишно.

# 3
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Дано да се притеснявам излишно  Praynig, но нали знаете че психясването е страшно нещо  Crazy! То в много книги пише и че не е необходимо да се оригват след хранене, ама пусти наслоени традиции ........

Благодаря ви още веднъж! Ще пробвам да повдигна матрачето все пак  Wink!

# 4
  • Мнения: 9 973
сложих хавлия(на руло) под дюшека да стане под наклон,че имаме рефлукс

# 5
  • Мнения: 191
Раждах в Щатите, където официалните препоръки са бебетата да спят САМО по гръб. В брошурите пише, че така драстично са намалели случаите на СДВС а случаите на задавени бебета НЕ са се увеличили.
Моето бебе съм го слагала да спи винаги само по гръб. Спането по гръб се препоръчва и като профилактика на луксациите на тазобедрената става.
Според мен се притесняваш излишно.

Тук също препоръчват бебетата да спят само по гръб, като може главичката да е леко на страна. Моята дъщеря винаги е спяла така.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите деца първите месеци ги слагах на една страна-подпирах им гръбчето с хавлия или одеало

# 7
  • Мнения: 411
И моето бебче го намирам по гръб,след като съм го оставила на страни.Но това не ме тревожи.Главичката му винаги е или на едната или на другата страна.Бебчо сам си намира удобна поза. Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Моята бебка само в болницата(първите 6 дена)спеше на една страна.Когато се прибрахме почна да спи по гръбно главичката му почти винаги е на една страна.

# 9
  • Мнения: 4 335
И моето бебче го намирам по гръб,след като съм го оставила на страни.Но това не ме тревожи.Главичката му винаги е или на едната или на другата страна.Бебчо сам си намира удобна поза. Peace
И ние сме така,ем подпирам грьб4ето

# 10
  • Мнения: 1 763
На моето бебе му подпирах гръбчето с навито на руло чаршафче, за да е на една страна. Имаше ефект първите две седмици, после започна да се върти и оттогава спи само по гръб. Страшно много се лигави, особено сега, когато му растат зъбки, но никога не се е давил докато спи.

# 11
  • Мнения: 160
И на мен отначало ми казаха да спи на една страна и затова купихме това :

http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=4447

Обаче после прочетох за това, че по гръб е правилната поза за спане на новородено я слагам само така и тя самата си обръща главичката настрани.

# 12
  • Мнения: 6 713
И моето бебче го намирам по гръб,след като съм го оставила на страни.Но това не ме тревожи.Главичката му винаги е или на едната или на другата страна.Бебчо сам си намира удобна поза. Peace

Абсолютно и при нас е така - аз я слагам настрани (всеки път на различна страна) и тя винаги си се извърта както си иска и то от съвсем мъничка! Върти си главата наляво и надясно, пък си спинка по гръбче. Можеш да подпреш гръбчето с нещо навито на руло както са казали момичетата. Аз го правех този номер, но файда много няма, ако ти е шавливо бебето Laughing Laughing

# 13
  • Мнения: 85
 Ами и моят спеше по гръб и аз се притеснявах и надигнах мартака от едната страна. Дано и при теб да са излишни притесненията.

# 14
  • Мнения: 3 069
Раждах в Щатите, където официалните препоръки са бебетата да спят САМО по гръб. В брошурите пише, че така драстично са намалели случаите на СДВС а случаите на задавени бебета НЕ са се увеличили.
Моето бебе съм го слагала да спи винаги само по гръб. Спането по гръб се препоръчва и като профилактика на луксациите на тазобедрената става.
Според мен се притесняваш излишно.

Точно така!
Френски учени са доказали, че след като се е започнало масовото практикуване да се слага бебето да спи по гръб, Синдрома на внезапната детска смърт е намалял с 50%.
А това не е никак малко!

# 15
  • Мнения: 864
Никол никога не е спала на страни,а само по гръб  Peace

# 16
  • Мнения: 4 753
Малчо спеше по гръб отначало, после можеше да заспи само на една страна, но не можеше да се завърти сам, та аз го обръщах като започваше да мрънка много... сега гледам, че пак заспива по гръб... Явно както му е удобно, така си спи, не съм се притеснявала от задавяне, но все пак му хвърлям по едно око...  Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Първите два месеца го подпирах с възглавничка отзад за да не се обръща.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Има едни специални възглавници за целта, в които се слага бебето и които освен от към гръбчето го придържат и отпред. Преди ги имаше в ДаНет, ама нещо са зачезнали и не можах да намеря снимка (въпреки, че и другаде някъде в е-магазин ги бях срещала напоследък - не помня къде ли...  newsm78). Имаше ги и в Джъмбо, във всеки случай.

# 19
  • Мнения: 2 131
И аз слагах Алекс на една страна. Подпирах му гръбчето с навита на руло хавлия. Отделно от това бях сложила една възглавничка под матрака.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Подпирах с подобна възглавничка до към края на 2 месец
 

Общи условия

Активация на акаунт