Влияе ли изборът на име върху съдбата на всеки един от нас?

  • 6 814
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Възможно ли е  изборът на име за новородено дете да оказва влияние върху неговата съдба?
Какво мислите по този въпрос? newsm78
Какви асоциации предизвиква у вас името Ахинора, например?


# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ахинора ми навява асоциации за една исперихска хижа, много добре сме си прекарвали там.

# 2
  • Мнения: 2 161
Да,влияе.
Ахинора ми прилича на кутия евтини бонбони.

# 3
  • Мнения: 738

Какви асоциации предизвиква у вас името Ахинора, например?




На зли родители, решили да накажат детето си Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Чичко Гугъл каза следното за значението на името Ахинора - името на съпругата на хан Аспарух, според някои източници производно на персийското ahuna - господар.
На мен ми навява асоциации за българската певица Ахинора Куманова, на която съкратено казват Нора.

# 5
  • Мнения: 2 229
Какви асоциации предизвиква у вас името Ахинора, например?

На зли родители, решили да накажат детето си Laughing

 Laughing

Ако името не е Цура или нещо друго, предизвикващо подигравки  в училищна възраст не мисля, че влияе на "съдбата" по някакъв начин. Laughing

Елена или Мартина не е определящо какъв ще ти е късметът. Crazy

# 6
  • Мнения: 274
Надявам се да влияе. Синът ми носи името на един от най-великите римски императори. Причината да изберем това име е друга - не е виновен Императорът. Просто трябваше да е с тази буква и това име много ни хареса. По негово време, Римската империя достига най-големите си граници, а този император е вторият от така наречените The Five Good Emperors.  Всички те управляват дълго и народът добрува. В Рим има голяма колона в негова чест. Освен това, той е завладял нашите земи и дори си е построил град в чест на победата - Никополис ад Иструм (между Търново и Русе се намира).

На мен лично избора на това име ми повлия много - изчетох един вагон книги за древен Рим и това определи последното ми хоби, за което няма да споделям сега.

Успех с избора на име Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 992
Ахинора ми харесва.
Но аз харесвам древни имена. Най-любими са ми Кардам и Кубрат. Няма да ме огрее, де.

Дали влияе...може би.

# 8
  • Мнения: 1 447
Ахинора ми напомня за едно завединие в нашия град.Така се казваше.
Не знам дали оказва някакво влияние името,но съм чувала,че човек роден
на празник е дошъл с името си и е хубаво да се кръсти на на съответния ден.
Имам позната която е родена на Гергьов ден,а се казва Румяна и винаги е твърдяла,
че няма никакъв късмет в живота.

# 9
  • Мнения: 88
Ахинора ми харесва.
Но аз харесвам древни имена. Най-любими са ми Кардам и Кубрат. Няма да ме огрее, де.

Дали влияе...може би.
Постави до тях и Калина....Така  се казва дъщеря ми. А аз харесвам традиционни български- синът ми е Никола. А що се отнася до влиянието върху съдбата - не знам.... В "Диагностика на кармата" няма ли нещо по въпроса?

# 10
  • Мнения: 5 710
Много ми харесва Ахинора! Силно име, персийско. На мен ми звучи и малко гръцко. Харесвам и гръцки имена - Атина, Олимпия.. Елена.

Вярвам в силата на имената, да. Наскоро една възрастна жена ми каза, че когато се избира име на детето трябва да мислиш за успял човек, с късмет, който носи това име и има живот ' за пример'.
Сякаш предаваш тази съдба и на детето. Хареса ми. Не знам дали е вярно, но ми хареса.

# 11
  • Мнения: 624
Какво съвпадение! Точно за това четох днес в една книга:
"Човек не избира името си, макар в него да е кодирана част от житейския му път. Решаващ е замисълът на родителите, отразен в кръщелното свидетелство. Добре би било личното име да е по-дълго - всеки звук поема силова вибрация от Космоса. Извисената честота на трептенията подхранва духовното поле."

Дали да вярваш или не, решаваш ти.   Grinning

На мен също ми харесва името Ахинора.  Peace

# 12
Възможно ли е  изборът на име за новородено дете да оказва влияние върху неговата съдба?
Какво мислите по този въпрос? newsm78
Какви асоциации предизвиква у вас името Ахинора, например?




Чела съм, че звуковото сучетание в  името влияе върху съдбата на човека.
Една моя приятелка промени личното си име, когато беше на 40 години.
Тя беше преживяла много трагедии в живота си. Някаква ясновидка я беше убедила, че, ако промени името си, в животът 'и ще настъпят много положителни и щастливи промени.
Не съм се срещала от години с моята приятелка, загубихме координатите си, за съжаление. ..
Не зная как промяната на личното 'и име е повлияло върху живота 'и!
....А  що се отнася до името Ахинора, то  ми звучи достолепно, древно и антично!
Така кръстиха моята втора внучка, която се роди в началото на миналия месец.
Дано да е  щастлива с името си!  Hug


# 13
  • Мнения: 1 517
ДА, влияе.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 019
Чувала съм, че името трябва да съдържа повече гласни. Това пак е свързано с някакви вибрации.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт