Операция на дискова херния - 2

  • 194 028
  • 967
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 234
Не всяко калциране е добро -поне, така казват някои невролози.Софсан ,
успешно лечение и приятна почивка и ако има "нет" пиши "от мястото на събитието".  

# 46
  • София
  • Мнения: 2 020
Днес гледах повторението на предаването "Здравословно" по Скат. Гост беше д-р. Григор Григоров, невролог, физиотерапевт и мануален терапевт. Обясняваше как са му водили пациенти, носени в одеала и след 10 дни той ги вдигал на крака чрез блокади директно в гръбначния стълб, масажи, физиотерапия и след това ги пращал на балнеолечение в Павел баня.
Някой да е ходил при него на преглед?

# 47
  • София
  • Мнения: 2 020
Не всяко калциране е добро -поне, така казват някои невролози.Софсан ,
успешно лечение и приятна почивка и ако има "нет" пиши "от мястото на събитието". 

Благодаря, dzupo! Ако има такава възможност, няма да пропусна да се включа да дам "горещи" новини.   Laughing
Какво стана с твоето балнеолечение, ще ходиш ли на Павел баня?

# 48
  • Мнения: 669
Днес ходих на хирург и ми каза че сигурно е хроничен апендицит и че болката в корема  не е от дх.Каза ми да отида и да го махна и тогава да гледам как ще са нещата.Боли ме много и крака и кръста.Каза че най вероятно проблемите се преплитат и е добре да започна с апендицита.То е лесно да се каже ама като си знам проблемното джипи незнам как ще го врънкам за направление че лято се е задало.Тази седмица ми е ужасно зле.Направо не ми се и оплаква.Нещата нещо не вървят в новия форум.

# 49
  • Мнения: 234
Тези дни, докато търсих упражненията на Ниши/били най-щадящи/ ,се натъкнах на книга на една рускиня, излекувала се с неговата система и я пропагандира сега. Не съм я дочел,, но има доста интересни тези някои в пълен противовес с официалната "западна"/лекуваща последствията/ медицина .Например, че дори тежко болни /дори и с ДХ/ трябва не да лежат, а да ТИЧАТ. Елпида, ти май си неволна последователка ,а може да си я чела .Аз я изтеглих от интернет. Между другото, много от новите съфорумки се оплакваха от различни болки на наглед несъответващи на диагнозата места -Ниши има интересна теория обясняваща това, но на мен не ми достига определено мед.култура и познания да преценя на 80-90%  верността им.

# 50
  • Мнения: 234
Отивам на 28.08 и ако има wireles съм на линия.

# 51
  • Мнения: 669
Херниите ми са на повече от 10г и последно като ходих на неврохирург ми каза че са започнали да калцират.Беше ми много чудно защото си мислех че за толкова дълго време вече са калцирали.

# 52
  • Мнения: 669
Аз много обичам да тичам и след като месеци наред се лекувах реших че съм достатъчно добре за да тичам.Бяха минали повече от 6месеца от схващането ми.Направих една обиколка може би около 700 800м и уж не ме болеше но на следващия ден като легнах та 15 дена.Тичане то не се препоръчва заради тръскането и по голямото натоварване на дисковете.

# 53
  • Мнения: 685
Asinka благодаря за информацията!
А за калциране явно ще си мечтая, всъщност не знам моята ДХ колко е стара, наскоро я откриха..
Аз нося шина около врата и имам чувството, че мускулите ми атрофират..
Какъв спорт или упражнения са безопасни за ДХ? Лекарката ми забрани, но аз се чувствам зле без движение, изключвам разбира се ходенето.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 020
Отивам на 28.08 и ако има wireles съм на линия.

Ха, моята резервация за там е от 29.08.  Grinning Ти в Оздравителния комплекс ли ще ходиш?

...То е лесно да се каже ама като си знам проблемното джипи незнам как ще го врънкам за направление че лято се е задало.Тази седмица ми е ужасно зле.Направо не ми се и оплаква.Нещата нещо не вървят в новия форум.
Какво като е лято? Щом се налага, значи просто ще ти даде направление! Няма да се отказваш, това си е твое право! Кураж, всичко ще се оправи!  Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 2 020

Какъв спорт или упражнения са безопасни за ДХ? Лекарката ми забрани, но аз се чувствам зле без движение, изключвам разбира се ходенето.


Плуването се препоръчва и се отразява много добре.

# 56
  • Мнения: 669
Изключено е иглотерапията да калцира хернията.Тя може само да обезболи.Но и това е добре.Асинка сигурно защото нямаш болки и не можеш да прецениш.При мен иглотерапията не даде никакъв ама никакъв резултат.Слагаха ми по 25 игли.Ходих и по цели седмици с някакви обици зрънца и игли по ушите.То ако ставаше така аз нямаше сега да пиша във форума.ПРИ ВСИЧКО ПРОЧЕТЕНО ДО СЕГА РАЗБРАХ ЧЕ НЯМА ТАКОВА НЕЩО КОЕТО ДА ПРИБЕРЕ ДХ ОБРАТНО В ДИСКА.Не се залъгвайте с това всички процедури са обезболяващи и с временен ефект и строго индивидуални.Има хора с огромни хернии и нямат никакви оплаквания.Имам позната с 3 хернии и като се схване  след 3 дена се е оправила.Пък моите болки по 3 години.

# 57
  • Мнения: 1 100
Изключено е иглотерапията да калцира хернията.Тя може само да обезболи.
И аз така зная от китайския професор, при когото ходи мъжът ми. Няма как с игли да калцираш нещо, калцира се с времето. Peace Затова има израз "стари, калцирани хернии" - дано не се случва никому. Peace
Съпругът ми е бил 12 пъти на иглотерапия, ефектът почти нулев. Миналият четвъртък му се отрази и в петък успя да отиде на работа - преди това положението беше ужасно зле. Но има хора, на които помага. Само се чудя, как пък съпругът ми не уцели своя лек. ooooh!

Аha, познавам няколко човека, на които хернията им се е прибрала и вече и на снимка не се вижда ДХ. Така, че има късметлии, да не се отчайваме, излекуване е възможно. Hug

# 58
  • Мнения: 2 575
Аз специално подчертах, че не са САМО игли, а игли съчетани с различни видове електростимулация, ултразвуково вкарване на лекарствени гелове, вендузи, китайски масаж с вендузи, лазер и т..н.
Не знам какво все пак наричаме калциране - дали калцирането на разляното вече вешество, което въобще не е хубаво или затварянето на спукания междупрешленен диск?
Всъщност ако нямам болки и иглотерапията е САМО обезболяваща - защо тогава ми я правят? Едва ли е за пари - аз така или иначе си плащам на процедура - със или без игли  newsm78

# 59
  • Мнения: 62
Иглотерапията определено има обезболяващ ефект, ултразвуковото вкарване на противовъзпалителни препарати има смисъл когато е налице възпаление. Друг момент е когато физиотерапията се прави по-скоро профилактично обикновено пролет и есен. Моята невроложка ми обясни за моята херния, че по някакво стечение на обстоятелствата ... можело парчето от диска, което се е "изплюло" от диска просто да се откъсне и да падне и да престане да пречи на нервите и проблема да се реши от самосебеси колкото и малко вероятно да е това. Относно калцирането вярвам ,че то по-скоро става с годините и не чак толкова от процедури.
Успех на всички, които ще ходят на санаториум, дано това да ви реши проблемите за мнооооооого дълго време  Peace Ще чакаме директно включване Wink

Общи условия

Активация на акаунт