Успяхте ли да простите на бившия/бившата?

  • 6 706
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 651
За нещата от бившия ни съвместен живот-да, всичко! Всичките грозни изпълнения, цялостното му отсъствие и начина по който ме е карал да се чувствам обаче съм си ги нахвърляла в един уърдски файл, не щото много са ми мили, ами точно щото съм му простила, (пък аз като простя не се връщам и не човъркам назад), та понеже никога не знаеш как ще се завърти живота ни и каква фаза може да му дойде някой ден на бившия, та така както съм му простила да не ми дойде безумната мисъл и да си го прибера. Та затова- фактите на хартия,за собствено ползване, да ме пазят от нежелани последствия от прошката. А прощаването-заради себе си съм го направила и заради дребния, не заради него, то пък сякаш му дреме на него....те невинните прошка не търсят... hahaha
Не мога да му простя понастоящем обаче че винаги има по-силни доминанти от детето си. Присъства в живота му, но някак си формално, по задължение.....Уж е с него, а е на друго място....Аз ли много искам или интуицията ми пак ми създава проблеми.... newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
На него нямаше какво да му прощавам...
На мен си да простя ми беше трудно. Понякога пак си се ядосвам... друг път се страхувам, че пак ще сгреша...трети си казвам - Чудо голямо и да сгреша - не умрях първия път и втория, третия... едва ли ще ме споходи.

# 17
  • Мнения: 4 458
Ми, аз на него му простих заради себе си. Все пак и в мене е вината че се е държал така - позволила съм му по един или друг начин. Не съм му простила заради децата, за това че се подигра с тях и техния живот. Надявам се след време и те  да имат сили да му простят.

Това какво означава? Че съм простила на половина?

# 18
  • Мнения: 903
На него нямаше какво да му прощавам...
На мен си да простя ми беше трудно. Понякога пак си се ядосвам... друг път се страхувам, че пак ще сгреша...трети си казвам - Чудо голямо и да сгреша - не умрях първия път и втория, третия... едва ли ще ме споходи.

Това все едно аз съм го писала...

Всъщност имаше едно нещо, което не можах да преодолея и което се превърна в нещо като крайъгълен камък и решаващ фактор за тоталното ми охладняване към БНД..., нещо което беше "венеца" на жестокостта му към мен и доведе до окончателната ни раздяла...  Не съм в състояние да говоря за това /и по тази причина не съм и писала в темата "С какво ви загуби бившия"/...  Та тази негова последна жестокост не мислех че ще намеря сили да простя.., но сега, от дистанцията на времето съм му даже благодарна, че постъпи така, че каза онези неща, че всъщност беше пределно честен с мен... И независимо, че всяка негова дума тогава я усещах все едно ми изтръгва душата.., вече съм му я простила и наистина съм благодарна, че тогава постъпи така и с постъпката си предопредели раздялата ни,  иначе не ми се мисли какъв живот щях да живея сега.

# 19
  • Мнения: 1 732
Не съм и никога няма да простя!
Заради себе си, заради Вяра. Никога!
Той ме предаде в най-прекрасния миг от живота ми, вгорчи цялата ми бременност и майчинство, съсипа самочувствието ми на жена и майка, остави ме да се справям сама психически и финансово, забрави, че има дете...
Не заслужава прошка, не заслужава дори да се сещам, че съществува на света.

# 20
  • Мнения: 1 280
     Да простих му! На себе си също. И някак ми олекна, живота ми потръгна, ако може така да се каже. НО на майка му няма да простя, това обаче е друга тема  Wink

# 21
  • Мнения: 1 681
Не съм и никога няма да простя!
Заради себе си, заради Вяра. Никога!
Той ме предаде в най-прекрасния миг от живота ми, вгорчи цялата ми бременност и майчинство, съсипа самочувствието ми на жена и майка, остави ме да се справям сама психически и финансово, забрави, че има дете...
Не заслужава прошка, не заслужава дори да се сещам, че съществува на света.

Виж, Сабина, аз хич не обичам да давам акъл, щото нямам в излишък Mr. Green
ама ще изкажа мнение, а ти имаш свободата и да не го четеш, а ако случайно - да го игнорираш.
вземи и прости накрай на себе си, че си направила неудачен избор.
и пробвай наистина да `забравиш`, че съществува.
а от името на Вяра, мисля, няма нужда да му прощаваш, това е нейна работа, тя ти е дете, но отделен индивид и има право на своето отношение. впрочем, допускам, нейното да е далеч по-безкомпромисно.

и за да не е само лично, а и по темата - аз на бивш нямам какво да прощавам, за мен прошката има смисъл, едно ако продължават отношения и второ - да можеш да продължиш в мир със себе си. отношения там нямам, никакви, та просто ми е `в един друг живот`. на себе си съм простила отдавна и си ми е добре.
децата ми, дали ще прощават на мен и на отсрещната страна, е дело тяхно.

# 22
  • Мнения: 145
     И аз НЕ МОГА ДА ПРОСТЯ!
   Детето ми е изоставено от бащата - това не се прощава!!!
   Аз съм изоставена на произвола на съдбата в недобро здравословно състояние - това не се прощава!!!
   Хилядите лъжи - това не се прощава!!!
   НАЙ-ЛОШОТО Е И ЧЕ НИКОГА НЕ СЕ ЗАБРАВЯ!!!
ПРОШКА СЕ ДАВА АКО ИМА РАЗКАЯНИЕ...ПРИ НАС ТАКОВА НЯМА...

# 23
  • Мнения: 1 732
Не съм и никога няма да простя!
Заради себе си, заради Вяра. Никога!
Той ме предаде в най-прекрасния миг от живота ми, вгорчи цялата ми бременност и майчинство, съсипа самочувствието ми на жена и майка, остави ме да се справям сама психически и финансово, забрави, че има дете...
Не заслужава прошка, не заслужава дори да се сещам, че съществува на света.

Виж, Сабина, аз хич не обичам да давам акъл, щото нямам в излишък Mr. Green
ама ще изкажа мнение, а ти имаш свободата и да не го четеш, а ако случайно - да го игнорираш.
вземи и прости накрай на себе си, че си направила неудачен избор.
и пробвай наистина да `забравиш`, че съществува.
а от името на Вяра, мисля, няма нужда да му прощаваш, това е нейна работа, тя ти е дете, но отделен индивид и има право на своето отношение. впрочем, допускам, нейното да е далеч по-безкомпромисно.
Абсолютно си права!  Hug
Точно това е проблемът ми и даже в друга тема го коментирах.
Не мога да преодолея себе си най-вече...

# 24
  • София
  • Мнения: 433
Аз все още съм на етап, в който прощавам на себе си. Факт е обаче, че горчивина и тъга към БНД вече не изпитвам. Ако това са някакви външни изрази на прошката, значи съм я постигнала. Вече не ми е мъчно, че не се прибира, не се нервирам, когато ми дава акъл за щяло и нещяло и то задължително в моменти, когато категорично нямам нужда от това, не се затварям в себе си, когато искам да чуя: "Ей, браво на теб!", вместо: "Това са глупости!". Към него в момента изпитвам нещо като благодарност, защото с отсъствието си ми даде възможност отново да бъда това, с което се гордеех.  Но както е написала и яхнала метлата, аз също имам уърдовски файл с всички причини, поради които избрах да живея без него щастлива, вместо с него нещастна. Да се присещам отвреме-навреме  Naughty

# 25
  • Варна
  • Мнения: 684
Извинявам се,че пиша при вас,но все въртя форума и все този подфорум ми е като ,,у нас си".Не се сдържах на тази тема!
Не съм простила!Не мога да го направя.Напротив-живея с мислите за възмездие,дори тема бях пуснала...
След мен няма нищо,а за мен това значи,че и аз нямам смисъл.
Благодаря,че изтърпяхте нахлуването ми.   bouquet

# 26
  • Мнения: 2 723
Не знам дали съм простила, но когато говорим за това, което се е случило между нас не ме боли...
Мога да говоря с него без да се разтрепервам... дори установих, че ми е приятно да си пием кафето заедно.
За съжаление той още не е простил на мен и на себе си за това, което успяхме да сътворим.
Надявам се, че и това ще стане.
Може би съм успяла да му простя  Thinking

# 27
  • Мнения: 402
Да простих му.Може би,защото виждам желанието му да поправи всичко лошо, разкаянието му и стремежа към детето и мене  Embarassed И може би,щото нещата при нас не бяха стигнали до самия окончателен край , не се бяха изчерпали откъм чувства..когато го изгоних...Бе детска му работа-млади и зелени  ooooh! Кой знае още колко попара има да сърбам  newsm78

# 28
  • Мнения: 113
Изобщо не съм му простила, не искам да знам нищо за него,не искам да го чувам, камо ли да го виждам! Не бях срещала по- голям манипулатор и егоист,който се подигра със собственото си дете,така както винаги го е правил с всички близки хора около себе си.
На себе си простих за грешката,че му дадох 4 години от живота си,чевярвах и давах всичко от себе си в името на тази вяра, но ако не беше той, пък нямаше да имам моето съкровище - синът ми.

# 29
  • Мнения: 289
Нямам какво да му прощавам.
На себе си съм простила. Назад не гледам. Сега и бъдещето са за мен и детето!

Общи условия

Активация на акаунт